• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Начальник служби внутрішньої безпеки МВС: Головний гріх міліції - хабарництво

Хтось приходить на службу лише з метою особистого збагачення та самоутвердження ... Незаконним обігом наркотиків займається той, хто повинен з ним боротися .... Начальник служби внутрішньої безпеки Міністерства внутрішніх справ України Василь Слободяник відповів на запитання УНІАН. Пан Слободяник, нещодавно в Харкові СБУ викрила співробітників МВС, займалися торгівлею наркотиками ...

Дійсно, Служба безпеки викрила двох працівників міліції та трьох цивільних осіб, причетних до незаконного обігу наркотиків на території Харкова і Харківської області Дійсно, Служба безпеки викрила двох працівників міліції та трьох цивільних осіб, причетних до незаконного обігу наркотиків на території Харкова і Харківської області.

Вони були затримані з десятьма кілограмами макової соломки. Вони перевозили її з одного міста в інший.

У зв'язку з тим, що працівники міліції займалися незаконним придбанням, зберіганням і розповсюдженням наркотичної сировини спільно з різними цивільними особами, за кожним встановленим епізодом злочинної діяльності прокуратура міста Харкова порушила кілька кримінальних справ, які в подальшому об'єднала в одне.

Так в результаті оперативно-розшукової діяльності СБУ в поле зору потрапили працівники органів внутрішніх справ ...

Всім особам, які проходять по цій кримінальній справі, інкримінують скоєння злочину, передбаченого частиною 2 статті 307 Кримінального Кодексу України, тобто «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб ».

Ще один з фігурантів кримінальної справи звинувачується в пособництві, тобто скоєнні злочину, передбаченого частиною 5 статті 27 КК України.

Працівники міліції перебувають під вартою На сьогодні працівники міліції вже звільнено з органів внутрішніх справ.

В якім стані затримані?

Обидва майора міліції.

Один з них - старший оперуповноважений відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків обласного ГУ МВС, другий - начальник відділення Служби кримінальної міліції у справах дітей одного з районних відділів Харківського міського управління.

Як бачите, до працівників центрального апарату, а тим більше керівників підрозділів міністерства, їм було ще дуже далеко.

Чому Служба безпеки випередила вас у затриманні? Чи визнаєте, що СБУ працює краще за вашу службу внутрішньої безпеки? .. Пізніше мені стало зрозуміло, що ми працювали паралельно. Про цих людей ми мали певну інформацію, проводили оперативно-розшукові заходи. У минулому році з ініціативи саме нашої служби один з працівників міліції, що проходить у кримінальній справі, було понижено в посаді (в той час він був заступником начальника відділу).

Вважаю, пройшло б не так багато часу, і ми б теж їх затримали.

Хіба СБУ не співпрацює з МВС?

Я не можу і не маю права таке стверджувати.

Наші відомства, спільно з Держмитслужбою, Державною податковою адміністрацією та Держприкордонслужбою розробили і реалізували інструкцію про взаємодію та обмін інформацією про злочинні і корупційні прояви з боку посадових осіб. Підписано плани спільних дій по документуванню таких негативних проявів.

У цьому році спільними зусиллями служби внутрішньої безпеки та підрозділів СБУ було порушено 70 кримінальних справ за фактами вчинення злочинів окремими працівниками міліції.

Звичайно, бувають ситуації, коли ми окремо один від одного здійснюємо документування протиправних дій посадових осіб наших правоохоронних органів. Це життя. Є й недоробки.

В ЗМІ з'явилася інформація, що міжрегіональну злочинну групу з торгівлі наркотиків організував вищий офіцерський склад харківської міліції, а ви сказали, що це були міліціонери низового рівня ...

Я не можу підтвердити таку інформацію.

Правда, 19 жовтня працівники прикордонної служби «Ольховатка» Харківського прикордонного загону при спробі незаконного перетину українсько-російського кордону затримали одного з керівників підрозділу карного розшуку Харківського міськуправління міліції.

Що стосується терміну «злочинна група», то 28-ма стаття Кримінального кодексу дає чіткі визначення злочину, вчиненого групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією. Якщо мова йде про попередню змову, має бути двоє чи більше осіб (організована злочинна група повинна охоплювати не менше трьох), попередньо зорганізовані для вчинення злочинів, об'єднаних єдиним планом дій, розподілом обов'язків. Що стосується злочинної організації - то додатковим її ознакою є ієрархічний розподіл.

Як бачимо, цієї статті КК немає в постанові прокуратури про порушення кримінальної справи.

У 2009 році порушено 450 кримінальних справ проти працівників міліції, але лише два доведені до кінця. Чому так мало?

У вас застарілі дані. Хочу уточнити, що за результатами нашої роботи впродовж дев'яти місяців поточного року органи прокуратури порушили 521 кримінальну справу (за аналогічний період минулого року - 455).

На даний час у 31 кримінальній справі, порушеній у цьому році, суди винесли обвинувальні вироки. 32 колишніх працівників міліції засуджено до різних видів покарання.

Крім того, 11 справ закрито за нереабілітуючими обставинами, як то амністія або втрата суспільної небезпечності.

Не ми приймаємо рішення про порушення кримінальної справи і проведення досудового слідства, а тим більше не розглядаємо матеріали в судах. Тому ваше запитання не до мене.

Служба внутрішньої безпеки займається лише виявленням і документуванням протиправної діяльності. Далі матеріали передаються до органів прокуратури, а ті приймають рішення про доцільність порушення кримінальної справи. Потім прокуратура веде досудове слідство. А ми надаємо допомогу - виконуємо доручення слідчого прокуратури, так би мовити, оперативно супроводжуємо ці справи.

Які найпоширеніші злочини серед міліціонерів? Ну що тут можу сказати. Ніде правди діти ...

Мають місце випадки зради інтересів служби. Деякі особи приходять на службу в органи внутрішніх справ лише з метою особистого збагачення та самоутвердження, мають низькі морально-ділові якості.

Але більшість працівників міліції чесно і віддано виконують професійні обов'язки, незважаючи на недостатні соціальні гарантії, точніше їх дотримання, зокрема недостатню заробітну плату, забезпечення житлом, а також постійне психологічне навантаження.

Всі ці речі впливають на стан дисципліни в органах внутрішніх справ. На жаль, не всі добре і з виховною роботою в підрозділах. Потрібно розширювати можливості інституту психологів. Вони є, але вважаю, цього недостатньо. Так, і окремі керівники не хворіють за свій особовий склад, лояльно ставляться до порушень, що в подальшому призводить до більш тяжких, а то й злочинних дій.

Які найпоширеніші?

Це злочинні дії, спрямовані на отримання незаконної винагороди та особисте збагачення, - тобто хабарництво. Далі йдуть злочини, пов'язані з порушеннями конституційних прав громадян. Це і незаконне затримання громадян та спричинення їм тілесних ушкоджень, незаконне притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності та інші.

Однак хабара все ж переважають.

Чому, думаєте, наші громадяни, часто бояться своєї міліції?

Я не вважаю цю тезу правильною. Хоча є деякі чинники, які впливають на створення негативного іміджу міліції. На мою думку, це стосується і роботи ЗМІ.

Кожен журналіст повинен подавати інформацію як мінімум 50 на 50, тобто давати і негативний, і позитивний в роботі міліції. Це давало б можливість громадянам самим визначатися в тій чи іншій ситуації, давати оцінку подіям.

На жаль, є багато прикладів, коли працівники міліції дискредитують органи внутрішніх справ своїми діями, про що ми системно і відкрито говоримо. Ми намагаємося очищатися від таких працівників.

У мене питання, а чи інші силові структури хоч якусь інформацію щодо своїх працівників? Ні. А працівник міліції завжди на очах у громадян, кожна його дія відомо, і ми намагаємося відкрито говорити, що у нас є порушники, і ми боремося з ними.

Чи часто самі начальники, наприклад, обласних управлінь, закривають очі на те, що роблять їхні підлеглі? Мовляв, їм теж потрібно виживати ...

Це помилкове припущення. Звичайно, вони не можуть знати всього, що роблять їхні підлеглі. Цього не може знати ні один керівник. Однак є інша сторона - кожен керівник хоче показати, що у нього все в порядку, тому іноді, де працівника можна притягнути до відповідальності, він звільняється, нібито за власним бажанням. Таким чином керівники приховують порушення. Але це не система.

Чи вважаєте сьогодні престижною професію міліціонера? На мою думку, професія міліціонера має бути престижною, і цю професію суспільство може поважати.

Можливо, професія ще не така престижна, як має бути, проте престиж все-таки зростає. Наприклад, якщо два роки тому нам на роботу доводилося брати всіх підряд, то зараз в органи внутрішніх справ можна потрапити тільки на конкурсній основі. Документи кандидатів проходять сувору перевірку.

За великим рахунком, міліціонер - герой. Бо щодня тисячі міліціонерів отримуючи наказ від свого начальника, виконують його, не замислюючись, що на цьому завданні його очікує. Цього року так загинуло 29 працівників міліції.

Часто міліціонери виконують роль сутенерів?

Не можу сказати, що таких випадків немає, але вони самі не виступають в ролі сутенера, вони їх «кришують». А це вже трохи інше - невиконання службових обов'язків щодо документування сутенерів ...

З якими складнощами стикаєтеся ви, коли збираєте дані про злочинні дії своїх працівників?

Складність нашої роботи при документуванні того чи іншого злочину в тому, що ми працюємо з працівниками міліції, які є досвідченими оперативними працівниками, знають методи нашої роботи, озброєні, знають, як діяти і захищати себе. Вони, як правило, - юристи за освітою, добре орієнтуються в Кримінальному Кодексі. Коли міліціонер має намір вчинити той чи інший злочин, він продумує наслідки і знає, що буде робити в разі, якщо попадеться. Це, скажімо, дуже ускладнює нашу роботу. Тому нам доводиться бути ще розумнішими їх.

Наприклад, незаконним обігом наркотиків займається, як правило, той працівник, який повинен з цим негативним явищем боротися. Тому йому дуже легко за оперативно-розшуковою діяльністю приховати свої злочинні діяння. Наприклад, працівник може доповісти керівнику, що він проводить контрольну закупівлю для того, щоб увійти в середу наркоділків і наркоманів, а в дійсності - лише для своєї вигоди і збагачення.

Тому нам доводиться враховувати цю специфіку в роботі.

Розкажіть про саму процедуру, як ви відстежуєте злочинців серед своїх ... Це методи нашої роботи, тому така інформація є конфіденційною.

Згадайте, будь ласка, найгучніші справи з міліцейськими чинами. У минулому році в Донецькій області результатом спільних оперативно-розшукових дій працівників служби внутрішньої безпеки та карного розшуку стало встановлення і затримання трьох колишніх працівників Торезького міськвідділу, які з метою заволодіння 20 тисячами гривень скоїли вбивство громадянки. У лютому цього року Апеляційним судом Донецької області всіх винних притягнуто до кримінальної відповідальності. Безпосередній виконавець вбивства отримав 14 років позбавлення волі.

У Херсонській області до 10 років позбавлення волі засуджено колишнього дільничного інспектора міліції Білозерського райвідділу, який в службовому кабінеті під час опитування громадянина завдав йому тяжкі тілесні ушкодження, від яких той помер.

У квітні цього року прокуратура Київської області порушила кримінальну справу проти першого заступника начальника одного з райвідділів, який намагався збути наркотичну речовину на суму чотири тисячі доларів.

У травні кримінальну справу порушено проти заступника начальника відділу розкриття злочинів майора управління карного розшуку в Києві - теж за наркотики, на суму 750 гривень.

Нехай вас не вводять в оману такі малі суми, це лише те, що було на момент затримання.

Цього року за вироком суду визнаний винним і засуджений до позбавлення волі колишнього керівника служби дільничних інспекторів міліції одного з райвідділів Черкаської області, який за вирішення питання про умовне засудження громадянина вимагав та отримав від нього 10 тисяч гривень.

Розмовляла Оксана Климончук

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

В якім стані затримані?
Чому Служба безпеки випередила вас у затриманні?
Чи визнаєте, що СБУ працює краще за вашу службу внутрішньої безпеки?
Хіба СБУ не співпрацює з МВС?
Чому так мало?
Які найпоширеніші злочини серед міліціонерів?
Які найпоширеніші?
Чому, думаєте, наші громадяни, часто бояться своєї міліції?
У мене питання, а чи інші силові структури хоч якусь інформацію щодо своїх працівників?
Чи часто самі начальники, наприклад, обласних управлінь, закривають очі на те, що роблять їхні підлеглі?
Новости