• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Білоруська митниця імпорт, митні платежі, митні правила Білорусь. Митний ввезення товару

 1. Що можна ввезти через митницю як особисті речі
 2. Ввезення продуктів харчування
 3. Що митниця оформить як товар
 4. Як визначається митна вартість товарів

В яких випадках ввезену вами в Білорусь побутову техніку та одяг співробітники митниці сприймуть як особисті речі, а в якому, як товар з усіма витікаючими наслідками В яких випадках ввезену вами в Білорусь побутову техніку та одяг співробітники митниці сприймуть як особисті речі, а в якому, як товар з усіма витікаючими наслідками? Це питання регламентується «Методичними рекомендаціями щодо визначення призначення і вартості товарів, що переміщуються фізичними особами», нова редакція яких набула чинності з 15 вересня 2010 року.

Що можна ввезти через митницю як особисті речі

Згідно з приміткою до цього документа, протягом місяця в якості товарів для особистого користування фізична особа має право ввезти по 1 одиниці не більше 3 найменувань предметів тривалого користування.

Під товарами тривалого користування розуміються ті, які виходячи з традиційного використання, мають термін служби більше року - верхній одяг, запасні частини до транспортних засобів, також пральні порошки, ополіскувачі, засоби для чищення (миючі) кошти в упаковках вагою понад 3 кг і інші товари тривалого користування , якщо вони не входять в список, який ми наведемо трохи нижче.

Що стосується будівельних матеріалів, їх можна ввезти не більше 3 найменувань протягом місяця.

По 1 одиниці в календарний рік допускається ввезення в якості товарів для особистого користування наступних категорій товарів:

 • плити газові (або електричні) кухонні, витяжки побутові, кухонні комбайни, печі мікрохвильові, духові шафи;
 • ванни, душові кабіни, раковини для стоку води, раковини для вмивання, біде, унітази, бачки зливні;
 • холодильники-морозильники побутові, холодильники побутові, морозильники побутові;
 • машини посудомийні, машини пральні побутові, машини швейні побутові;
 • водонагрівачі побутові;
 • комп'ютерні монітори кольорового зображення з рідкокристалічним екраном, портативні персональні комп'ютери (ноутбуки), копіювально-розмножувальна техніка;
 • апаратура приймальна для телевізійного зв'язку;
 • кондиціонери;
 • дитячі коляски (кожного виду в залежності від віку дитини);
 • човнові мотори.

Все це - за винятком ввезених зі сплатою сукупного митного платежу.

При ввезенні зазначених вище товарів частіше, ніж 1 раз на календарний рік, рішення про віднесення до товарів для особистого користування приймається заступником начальника або начальником митниці.

Критерії кількості товарів для віднесення до товарів для особистого користування різними категоріями осіб не відносяться до переміщуються товарів, які мають явні ознаки їх використання (відсутність упаковки, ярликів, бирок, сліди шкарпетки і т.д.), в тому числі до колишньої в шкарпетці одязі, яка на вас - з урахуванням сезону і погодних умов.

Ввезення продуктів харчування

Якщо частота переміщення - 1 раз в 3 місяці або рідше, то безмитна норма обмежується лише 50 кг і сумою в EURO1,5 тис. Для ввезеного особистого майна в цілому.

1 раз в 2 місяці - в тих же рамках, але не більше 10 кг одного найменування.

1 раз на місяць - не більше 30 кг, при цьому не більше 10 кг одного найменування при ввезенні з країн СНД або не більше 10 кг продуктів харчування з інших країн.

1 раз в 15 днів - не більше 10 кг.

1 раз в 7 днів і частіше - не більше 5 кг.

Частіше, ніж 1 раз на добу - тільки на шлях прямування.

Що митниця оформить як товар

При цьому, якщо за кількістю та характером б / у одягу є підстави вважати, що зазначені товари переміщуються не для особистого користування (секонд-хенд), її, що логічно, будуть розглядати в якості товару.

Посадові особи, які здійснюють митні операції, при прийнятті рішення про призначення товарів візьмуть також до уваги асортимент товарів, що переміщуються фізичними особами в одному транспортному засобі.

Переміщення в одному транспортному засобі (за винятком автобусів більше 12 місць і залізничних вагонів) трьох і більше одиниць ідентичних товарів тривалого користування, зі списку тих, які можна ввозити як особисті речі не частіше разу на рік, різними фізичними особами може бути визнане комерційної партією, навіть за умови відповідності їх кількості та частоти переміщення громадян встановленим в рекомендаціях критеріям.

У випуску товарів відмовлять особам, які не мають позначок про в'їзд на суміжну сторону, якщо такі належать проставлення в паспорті або документі, що його замінює.

При виявленні осіб, які прямують по «зеленому» коридору і ввозять товари тривалого користування, якщо останній в'їзд здійснювався менше місяця назад, або товарів, які можна ввозити в якості товарів для особистого користування не частіше разу на рік, їх направляють в «червоний» коридор і пропонують зробити декларування таких товарів з подальшим внесенням відомостей в АС «Дока».

При визначенні призначення товарів в якості документів, що підтверджують відсутність фактів переміщення будь-яких придбаних товарів за певний період часу, беруться до уваги пасажирські митні декларації з відміткою про випуск або декларації з відмовами в реєстрації, видані посадовими особами митниці. Такі декларації приймаються посадовим особам митниці на доказ того факту, що, незважаючи на часте перетинання кордону, товари особою не ввозилися.

Як визначається митна вартість товарів

Митна вартість товарів для особистого користування, що переміщуються через митний кордон, визначається на підставі заявленої фізичною особою вартості товарів у митній декларації, підтвердженої оригіналами одного або декількох документів, що містять відомості про вартість товарів (договори, специфікації, рахунки-фактури, рахунки-проформи, комерційні рахунки, товарні чеки, квитанції про оплату, опису майна та інші).

Контроль такої вартості здійснюється на підставі відомостей, що містяться в поданих фізичною особою оригіналах документів шляхом перевірки наявності одного або декількох документів, що підтверджують заявлену фізичною особою митну вартість товару.

Надані в підтвердження заявленої митної вартості документи повинні ідентифікуватися з декларованим товаром, в тому числі, з вигляду і кількості, місця і часу придбання.

При цьому, посадова особа митного органу самостійно визначає митну вартість товарів на підставі наявної в розпорядженні митного органу цінової інформації на аналогічні товари (довідники, каталоги виробників / продавців, які здійснюють роздрібний продаж аналогічних товарів, довідники-каталоги А / Про «Евротакс», цінова інформація , що надається в ГТК великими світовими виробниками, інформація по товарах, оформленим раніше, в тому числі бази даних електронних відомостей документів Мінської центральної т аможні, що отримується за допомогою використання інформаційно-пошукової системи «Запит», інформація, що міститься на інтернет-сайтах країни придбання товару) при наявності наступних індикаторів ризику:

 • при відсутності у фізичної особи, що переміщує товари для особистого користування, необхідних документів та (або) відомостей про вартість цих товарів;
 • при наявності в поданих документах виправлень, протиріч;
 • при наявності інших індикаторів ризику, сформованих митними органами, що дають підстави вважати, що представлені особою документи та (або) відомості не є достовірними.

Під аналогічним товаром розуміється товар, який має характеристики, близькі до характеристик товару, що ввозиться, тобто можна порівняти з ввезених товаром за своїм призначенням, застосування, якісним, технічним і іншим характеристикам.

Повний текст «Методичних рекомендацій щодо визначення призначення і вартості товарів, що переміщуються фізичними особами» можна прочитати на сайті Державного митного комітету Білорусі .

Юрій Законников

Новости