• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Новини Руспрес - Особисто Миколі Токарєву російський народ віддав $ 5,3 млн

Глава державної "Транснефти" дорого обходиться бюджету

Оклади директорів державних компаній майже завжди викликають пильний інтерес публіки, в першу чергу через свою скандальності. Можна згадати, наприклад, історію про багатомільйонних офіційних доходах Костіна або Міллера , Які виявилися набагато вище окладів керівництва аналогічних зарубіжних компаній. Питання про те, чи заслуговують державні по суті чиновники таких зарплат, безсумнівно буде актуальний і в ежтом році. Навіть незважаючи на те, що менеджери великих держкорпорацій мають право не розкривати ряд показників - і щосили користуються їм.

«Транснефть» - перша з компаній російського ПЕКу опублікувала доходи топ-менеджерів за 2013 р За даними "Ведомостей" , Президент «Транснефти» Микола Токарев задекларував дохід в розмірі 172,1 млн руб. (Близько $ 5,3 млн за курсом ЦБ на 31 грудня 2013), а його дружина - 29,7 млн ​​руб., Повідомила компанія в матеріалах. Представник «Транснефти» сказав, що ця сума включає доходи з цінних паперів, вкладами та винагороди від участі в радах директорів інших компаній (в 2013 р Токарев входив до ради директорів «Совкомфлота» і до червня 2013 р Новікомбанка і «Зарубежнефть» ). Якими паперами володіє Токарев, він не уточнив. За участь в раді директорів «Роснефти» (з червня 2009 року по червень 2011 року) Токарев отримав 0,00038% акцій нафтової компанії. Про долю цих акцій Токарев не говорить.

Про долю цих акцій Токарев не говорить

У повному розмірі зображення тут


Сума заробітку Токарєва майже збіглася з оцінкою Forbes , Який помістив його на 23-е місце з доходом в $ 6 млн у список 25 найбільш високооплачуваних топ-менеджерів в 2013 р Доходи першого віце-президента «Транснафти» Максима Гришаніна склали 92,6 млн руб. (Його дружини - 15,7 млн ​​руб.), Першого віце-президента Юрія Лисина - 102,8 млн руб. (Подружжя - 2,8 млн руб.). Віце-президенти Михайло Барков заробив 84,4 млн руб., Борис Король - 86,4 млн руб., Павло Ревель-Муроза - 73,5 млн руб., Володимир Рушайло - 8,9 млн руб. (В «Транснафти» з кінця жовтня 2013), Олексій Сапсай - 66,1 млн руб., Розкрила компанія. У подружжя Баркова є квартира площею 107 кв. м в Іспанії. У решти топ-менеджерів і членів їх сімей нерухомість розташована в Росії. У 2013 р топ-менеджерам були виплачені зарплати і премії на суму 1,4 млрд руб. (+ 5,2% до 2012 року), повідомляла компанія в звіті за МСФЗ. Розмір винагороди членам ради директорів (входить Токарев) за підсумками 2013 р ще не затверджений. За підсумками 2012 р «Транснефть» виплатила семи членам ради директорів, в тому числі президенту компанії, 1 млн руб. - це базова частина - і преміальну частину. Остання розраховується як із загальної суми в розмірі 2,5% від суми дивідендів за привілейованими акціями, розділена на загальну кількість членів ради директорів, які мають право на винагороди, плюс їм встановлюються надбавки.

Гадо сказати, що, незважаючи на оперативність, опубліковані дані викликають ряд питань, зокрема щодо майна ряду родичів Токарєва, що мають власний бізнес. Особливо цікаво в нашому випадку, звичайно, було б побільше дізнатися про майно дочки глави "Транснефти" Майї, Людина не чужому для сім'ї глави ще однієї держкорпорації - Сергія Чемезова. Однак такий масштаб відкритості поки що не є притаманним російським управлінцям.

Новости