• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Ділова активність в Росії знову впала

Так званий індекс PMI у сфері обробної промисловості в грудні різко знизився Так званий індекс PMI у сфері обробної промисловості в грудні різко знизився   Фото: YAY / ТАСС   Як випливає з дослідження компанії Markit, індекс PMI впав до 47,7 пункту

Фото: YAY / ТАСС

Як випливає з дослідження компанії Markit, індекс PMI впав до 47,7 пункту. У попередні місяці цей показник був значно вище і свідчив, що ділова активність в країні все-таки зростає. Нинішнє зниження в основному було викликано падінням нових замовлень у російських обробних підприємств. Про причини спаду ділової активності міркує професор кафедри світової економіки Дипломатичної академії Ярослав Лісоволик.

Ми подивилися, що відбувалося з індексом PMI протягом року, а також спробували порівняти динаміку ділової активності з динамікою російського ВВП.

Перші три квартали індекс ділової активності в сфері обробки поводився приблизно однаково. Падіння змінювалися зростанням, після якого PMI знову різко знижувався. Позитивні зміни почалися з жовтня, коли індекс двічі перевищив позначку в 50 пунктів, що означає позитивний тренд в діловій активності (все, що нижче, відповідно, негативний). Якщо грубо підрахувати середнє значення, то в перші три квартали воно становило 48,4, в четвертому - 49,6. Спробуємо порівняти з ВВП. У першому кварталі економіка знизилася всього на 2,2%. Порівняно неглибоке падіння пояснюється ефектом бази 2014 року, коли ще було зростання. У другому кварталі ВВП знизився вже на 4,6%, в третьому - на 4,1%. Мінекономрозвитку очікувало, що в останні три місяці падіння сповільниться. З липня динаміка поступово поліпшувалася, але дані за листопад показали, що економіка знову перейшла до зниження. Якщо говорити в цілому, то індекс ділової активності в перші три квартали не відрізнявся оптимізмом. Ближче до кінця року настрій компаній покращився, але під кінець 2015 знову зіпсувався. Паралельно економіка Росії більшу частину року очікувано різко падала. До осені з'явився позитив, але до кінця року, він, схоже, розтане.

З точки зору науки, порівняння не дуже коректне. PMI ґрунтується на опитуваннях компаній, причому, в даному випадку мова йде тільки про обробної промисловості. Обсяг внутрішнього валового продукту - це глобальний економічний показник, заснований на розрахунках Росстата. Той факт, що динаміка приблизно однакова, експерти пояснюють просто: російська економіка переживає системну кризу.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Новости