• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

ЧИЖЕВСЬКИЙ БУВ ПРАВ

З того часу, як 27-річний біофізик А. Л. Чижевський опублікував в Калузі свою першу наукову статтю "Фізичні фактори історичного процесу", пройшло п'ять з половиною десятиліть. Чижевський стверджував, що соціальні кризи (страйки, війни, революції) збігаються у часі з максимумами 11-річних циклів сонячної активності і що викликається це впливом на психіку людини якихось фізичних факторів. Намагаючись відшукати ознаки такого впливу, він користувався даними психіатрії, статистикою страйкової боротьби, терористичної діяльності. Всі ці дані були в статті наведені, але нікого в ті роки не зацікавили. Зацікавилися цим істотно пізніше органи держбезпеки, надовго ізолювати Чижевського від науки.

Зацікавилися цим істотно пізніше органи держбезпеки, надовго ізолювати Чижевського від науки

Сьогодні вплив будь-якого екологічного параметра (в тому числі залежить від сонячної активності) на психіку людини абсурдним чи не здається. В результаті, наприклад, спостережень психіатрів виявлено вплив ритміки сонячної активності на загострення шизофренії. Підтверджуються висновки Чижевського і при зіставленні 11-річних періодів сонячної активності з хронологією історичних подій.

Простежено період з 1700 по 1985 рік, в якому було зазначено більше 2000 моментів, пов'язаних з порушенням соціальної стабільності. Вони, як стверджують дослідники, чітко концентруються поблизу максимумів сонячної активності.

З недавніх пір з'явилися і додаткові аргументи. Виявилося, що з цими ж піками збігаються максимуми творчої активності митців, фізиків-теоретиків і, на жаль, кримінальників. Останнє підтверджується статистикою кримінальних злочинів в Москві.

Значення, однак, мають не тільки 11-річні цикли. Помічено, наприклад, що стильові особливості в музиці і архітектурі мають тенденцію до змін з періодом 55 - 60 років. Той же період характерний і для підйому в масах утопічних настроїв: в Європі піки подібних настроїв виділені в 1825 + 5; 1875 + 5; Тисячі дев'ятсот двадцять п'ять + 5 і 1975 + 5 роках. Існує гіпотеза, за якою ці цикли пов'язані з поперемінним домінуванням в психіці людини то правого, то лівого півкулі головного мозку.

Але через що це відбувається? Автори статті наводять різні гіпотези. За однією з них, - з-за того, що в магнітному полі Землі змінюється амплітуда генерірумих наддовгих хвиль. Такі зміни означають для організму не менше, аніж погодні. За іншою версією, - через вплив інфразвуку, який зазвичай супроводжує пов'язані з активністю Сонця полярні сяйва і, як відомо, вельми серйозно впливає на психіку людини. Дослідження в цій області продовжуються.

Зараз сонячна активність помітно зростає і досягне свого максимуму в 2001 році. Поблизу цієї дати, згідно Чижевського, можливі природні та техногенні катастрофи, а також бурхливі соціальні події. Сама по собі сонячна активність не виробляє, звичайно, ні воєн, ні революцій, а лише сприяє вивільненню накопиченої енергії. Пом'якшити наслідки цих подій можна, якщо підготуватися до них і заздалегідь вжити всіх можливих заходів.

Але через що це відбувається?
Новости