• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Кабачки при діабеті і баклажани: чи можна при цукровому 2 і 1 типу, рецепти, як приготувати страви

 1. користь баклажанів
 2. Як готувати для вживання діабетикам
 3. користь кабачків
 4. рецепти приготування

Баклажани і кабачки входять до переліку тих продуктів, які можна вживати при цукровому діабеті. Причому, це не залежить ні від віку хворого, ні від його статі або маси тіла і при гестаційної формі.

користь баклажанів

Баклажани і кабачки входять до переліку тих продуктів, які можна вживати при цукровому діабеті

Чи можна діабетикам баклажани?

Такі овочі, як баклажани, однозначно корисні при цукровому діабеті в першу чергу, тому що володіють низьким глікемічним індексом і мінімальним ступенем калорійності. Однак і це далеко не все, тому що крім даних параметрів, йому властиво і безліч корисних характеристик таких, як перешкоджання інсулінової шоку . Наприклад, збільшене співвідношення клітковини робить їх більш ніж ситними та поживними. Примітно, що при цьому ніяк не перевантажується підшлункова залоза не тільки у здорових людей, але і у діабетиків.

Досить часте використання баклажанів в якості їжі допоможе планомірного зменшення співвідношення глюкози в крові, але необхідно враховувати, що основний принцип будь-якого лікування полягає в регулярності.

Певна користь, якої характеризуються баклажани, полягає в тому, що:

 • підвищене співвідношення калію стабілізує функціонування серцевого м'яза;
 • вплив диуретического типу дає можливість вивести більшу частину рідини з організму.

Крім усього перерахованого вище не варто забувати ще й про те, що основна умова при лікуванні діабету полягає також в позбавленні від зайвої ваги. Користь від баклажан і в даному випадку більш ніж істотна.

Як готувати для вживання діабетикам

Всілякі страви, основним інгредієнтом яких є баклажани, повинні з'являтися на столі діабетиків мінімум два рази на тиждень. В іншому випадку говорити про будь-яке очевидне ефекті не доводиться.

В іншому випадку говорити про будь-яке очевидне ефекті не доводиться

Як правильно гасити баклажани?

Необхідно з особливою увагою ставитися до вибору методів, відповідно до яких буде приготовлено страву. З огляду на, що баклажани на всьому протязі смаження здатні, як звичайна губка, вбирати значну кількість масла , І, що більш ніж природно, звести власну користь до мінімального співвідношенню, необхідно відмовитися від подібного методу кулінарної обробки.

Найбільш придатними і правильними способами приготування слід вважати гасіння з максимально малим додаванням жирів або варіння. У подібному випадку, страви, в які входять баклажани, зуміють уберегти всю користь, не збільшуючи при цьому показники ступеня калорійності. Впроваджувати даний овоч допустимо і до складу деяких інших страв. Припустимо, рагу, салати, ікра - це особливо корисно в таких випадках, коли при його допомоги необхідно зменшити загальні показники калорійності та замінити їм певні компоненти.

Наприклад, якщо мова йде про картоплю.

користь кабачків

Не менш корисними, ніж баклажани при такому недугу, як цукровий діабет, є кабачки. Вони характеризуються вражаючим вмістом потрібної для кожного з діабетиків тартроновой кислоти та інших корисних компонентів, припустимо, пектину.

Таке необхідне речовина, як тартронова кислота, дає можливість зміцнити клітини судин і створює перешкоди для формування стенозу. Ця недуга є звуження судин, що може бути надзвичайно небезпечно при цукровому діабеті.

Необхідно зупинитися і на пектине, який швидко і ефективно зменшує безперервно збільшується співвідношення цукру в крові. Варто відзначити, що при цьому співвідношення інсуліну залишається на колишньому утраті. Крім цього, пектин зменшує кількість холестерину, який в змозі формувати шкідливі бляшки на клітинах судин і робити більш проблемними процеси кровообігу.

Крім цього, пектин зменшує кількість холестерину, який в змозі формувати шкідливі бляшки на клітинах судин і робити більш проблемними процеси кровообігу

Чи корисні кабачки при діабеті?

Крім цього, кабачки при цукровому діабеті корисні ще й в силу того, що містять:

 1. вітаміни, які відносяться до групи В;
 2. каротин;
 3. аскорбінову кислоту, або вітамін групи С;
 4. залізо;
 5. калій.

Таким чином, можна стверджувати, що кабачки і баклажани корисні при представленому недугу, але важливо дотримуватися правила їх приготування.

рецепти приготування

Такий овоч як кабачок при цукровому діабеті допустимо є в будь-якому вигляді, але необхідно стежити за тим, наскільки вдало вони поєднуються з іншими продуктами. Дуже корисним слід вважати салат, в який будуть включені крім кабачків і деякі інші овочі з вмістом пектину, кальцію, калію.

Необхідно відзначити, що кальцій обов'язковий, тому що при подібному недугу тканину кісткового типу в набагато більшому ступені піддається руйнуванню завдяки зменшенню співвідношення інсуліну.

Саме він бере найактивнішу участь в утворенні кісткових тканин. Калій же потрібен для того щоб утилізувати глюкозу.

Всі страви з кабачків, як і баклажани, слід вважати бажаною частиною раціону того, хто страждає від цукрового діабету. Відбувається це в силу кілька причин, а саме те, що їх просто готувати, вони швидко вбираються і «забирають» з організму солі, ніж стабілізують обмін водно-сольового типу. Також вони позитивно впливають на очищення крові.

Як діабетикові приготувати фаршировані кабачки?

Поживним і корисним стравою будуть фаршировані кабачки, які допустимо вживати при такому недугу, як діабет. Для приготування потрібні такі інгредієнти:

 • два-три кабачка;
 • чайна ложка оливкової олії;
 • один солодкий перець (бажано свіжий);
 • одна головка ріпчастої цибулі;
 • один баклажан;
 • кілька зубчиків дрібно нарізаного часнику;
 • дві столові ложки консервованої кукурудзи;
 • один звичайний томат;
 • 200 грам твердого сиру;
 • пучок петрушки або кропу (на вибір).

Готується все це таким чином: кабачки необхідно промити, розрізати навпіл і очистити від зерняток і кісточок. В результаті виходять своєрідні човники, які необхідно розкласти на деку.

Далі цибулю обсмажують разом з перцем і баклажанами. Через п'ять хвилин викладається часник і помідори, а ще через кілька хвилин консервована кукурудза. Отримана суміш присмажується від трьох до чотирьох хвилин. Потім блюдо вимикається і висипається лише половина від кількості сиру і зелені.

Начинкою в охолодженому вигляді фаршируються кабачки і запікаються в розігрітій духовці протягом 20-ти хвилин. Дане блюдо дозволено вживати в невеликих кількостях, зате кожен день, що буде дуже корисно.

Не менш допустимим для діабетиків блюдом слід вважати ікру, зроблену з кабачків. Для цього знадобиться половина кілограма овочів даного типу, 50 грам зелені, кілька великих ложок винного оцту, велика ложка оливкової олії, один зубчик часнику - дрібно нарізаного, половина чайної ложки солі і трохи перцю.

Кабачки слід промити, а потім подрібнити за допомогою м'ясорубки або блендера разом з шкіркою. До цієї масу слід додати послідовно вказану кількість часнику, зелені, перцю, солі і оцту. Після цього маса знову доводиться до стану однорідності. Приготована ікра поміщається в холодильну камеру на кілька годин. Після цього подається до столу. Вживати її найкраще протягом перших кількох днів після приготування, заморожувати вкрай небажано.

Таким чином, вживаючи кабачки і баклажани при цукровому діабеті, можна не тільки насолодитися смачними стравами, а й оздоровити свій організм.

Як правильно гасити баклажани?
Чи корисні кабачки при діабеті?
Як діабетикові приготувати фаршировані кабачки?
Новости