• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Credit Suisse (швейцарський банк)

 1. Історія Credit Suisse
 2. Банк в новий час
 3. Поточна діяльність і структура Credit Suisse
 4. Фінансовий стан Credit Suisse
 5. 2016 рік

Credit Suisse, або Credit Suisse Group AG - це друга (поступаючись лише UBS ) За величиною банківська група Швейцарії. Скорочено: CS. Credit Suisse, або Credit Suisse Group AG - це друга (поступаючись лише  UBS  ) За величиною банківська група Швейцарії

Перед будівлею Credit Suisse на Парадеплатц в Цюріху. Графіка: www.business-swiss.ch

Швейцарський банк представлений в більш, ніж 50 країнах світу. Всього в офісах Credit Suisse працює понад 48'200 осіб (представники 150-ти національностей); правда, останнім часом намітилася тенденція до скорочення персоналу. Главою кредитної установи є Тідж Тіам .

Історія Credit Suisse

роки виникнення

Швейцарський банк Credit Suisse був заснований 5 липня 1856 року за ініціативою політика і промисловця Альфреда Ешера. Те, що відбувається тоді перетворення країни з союзу держав (Конфедерації) в союзну державу (Федерацію) спричинило за собою необхідність промислового розвитку, а особливо - транскантонального залізничного сполучення.

Г-н Ешер вирішив заснувати залізничну компанію Nordostbahn і, відповідно, почав шукати спонсорів. Після марних спроб домовитися з банками Франції про фінансування діяльності підприємства, він відкрив швейцарський банк Credit Suisse. Але тоді він називався по-іншому.

Спочатку Credit Suisse - або на той момент Schweizerische Kreditanstalt - володів капіталом в розмірі 218 мільйонів швейцарських франків . Швейцарський банк спеціалізувався на фінансуванні розвитку промисловості і електрифікації Альпійської республіки.

Він вніс незамінний внесок в становлення банківської справи та монетної системи Швейцарії. Не дивно, що в 1871 році Credit Suisse став найбільшим кредитною установою Конфедерації того часу.

Банк в новий час

За час свого існування Credit Suisse відзначився рядом інноваційних розробок, які найкращим чином вплинули на розвиток банківського сектора країни.

Наприклад, в 1962 році був відкритий перший швейцарський банк, що обслуговують своїх клієнтів, що знаходяться безпосередньо в автомобілі - «drive-in bank».

У 1993 році Credit Suisse почав надавати банківські послуги по телефону (телефонний банкінг), а в 1997 році він відкрив власний сервіс інтернет-банкінгу під назвою «Direct Net». До речі, це був перший інтернет-банкінг в Швейцарії!

Поточна діяльність і структура Credit Suisse

На сьогоднішній день Credit Suisse є великою банківською групою, яка включає в себе ряд дочірніх компаній. Обслуговування і робота з клієнтами здійснюють три представництва:

 • Swiss Universal Bank;
 • International Wealth Management;
 • Asia Pacific.

Swiss Universal Bank займається наданням широкого спектру банківських послуг на території Швейцарії. International Wealth Management займається наданням певного ряду банківських послуг багатим приватним клієнтам за кордоном (Європа, Латинська Америка, Близький Схід). Asia Pacific також надає послуги заможним клієнтам вже лише на території Азії і Тихоокеанського регіону.

Їх роботу доповнюють такі два підрозділи, що спеціалізуються на інвестиційному банкінгу:

 • Global Markets;
 • Investment Banking & Capital Markets.

В основному, Global Markets займається торгівлею цінними паперами і андеррайтингом, а Investment Banking & Capital Markets консультує з питань злиттів і поглинань компаній, продажу активів і реструктуризацією бізнесу.

Стратегічним плануванням діяльності банківської групи займається підрозділ Strategic Resolution Unit.

Фінансовий стан Credit Suisse

2015 рік

За останніми даними на 2015 рік (більш пізньої річної звітності на даний момент просто немає), активи Credit Suisse склали 820,805 мільярдів швейцарських франків. Власний капітал банку виріс до 44,382 мільярдів швейцарських франків.

Чистий дохід банку склав 23,384 мільйонів франків. Однак 2015 рік негативно позначився на чистого прибутку кредитної установи: банк закінчив рік зі збитком в 2,944 мільйонів франків. Здебільшого, такі величезні витрати пов'язані з реструктуризацією банку (355 мільйонів франків), судовими позовами (821 мільйон франків) і придбанням американського банку Donaldson, Lufkin & Jenrett (3,8 мільярда франків).

2016 рік

У 2016 році фінансовий стан Credit Suisse почало поступово поліпшуватися. У третьому кварталі 2016 року чистий прибуток швейцарського банку склала 41 мільйон швейцарських франків. Також кредитній установі вдалося залучити нові активи на суму 9,2 мільярда франків.

Такий позитивний показник, тим не менш, не перекреслює той факт, що на даний момент Credit Suisse знаходиться в режимі фінансової економії. Щоб хоч якось скоротити свої витрати, банк планує до 2018 року скоротити кілька тисяч співробітників.

Новости