• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Який формат компакт- і DVD-дисків слід використовувати

 1. Виберіть формат згідно з потребами
 2. Різниця між системою Live і форматом «Mastered»
 3. Чому існують різні версії формату

У наступних розділах пояснюється, який формат слід вибрати при використанні провідника для запису диска з даними (тип диска для зберігання, архівування та обміну файлами між різними комп'ютерами і пристроями).

Щоб створити інші типи дисків , Наприклад відеодиск DVD (для відтворення на звичайному DVD-програвачі) або аудіо компакт-диск (для відтворення на програвачі компакт-дисків), слід використовувати іншу програму або функцію Windows.

Виберіть формат згідно з потребами

У наведеній нижче таблиці знайдіть приклад, який краще описує вашу ситуацію. Вставте диск рекомендованого типу та виберіть відповідний формат під час підготовки диска до запису.

Тип записуваного диска залежить від ряду різних факторів, наведених нижче:

 • Типу записуваних дисків, які можна використовувати для запису дисків.
 • Записуючого пристрою на комп'ютері або пристрій, який буде використано для роботи з диском після його записи, а також типу записуваних дисків, які може читати комп'ютер або пристрій.
 • Загальний розмір всіх файлів, які потрібно записати на диск.

Стандартний записуваний компакт-диск може містити приблизно 650-700 мегабайт (МБ), а стандартний записуваний DVD-диск - в шість разів більше, приблизно 4,7 гігабайт (ГБ). Однак загальний обсяг вільного місця, який можна використовувати для запису файлів на диск , Менше, ніж обсяг, зазначений на диску.

Причина цього полягає в тому, що ємність диска при його використанні комп'ютером розраховується інакше. Наприклад, на звичайному записуваному диску DVD-R із зазначенням ємністю 4,7 ГБ можна зберігати тільки приблизно 4,37 ГБ даних.

У таблиці наведені різні сценарії записи компакт-або DVD-дисків, а також поради щодо вибору формату.

Для ...

використовуйте це

Записати будь-які файли і використовувати диск в Windows XP або операційній системі новішої версії.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD + R, DVD + R DL, DVD-RW, DVD + RW або DVD-RAM

Формат: файлова система Live File System

Записати будь-які файли і використовувати диск в будь-якій операційній системі, включаючи версії Windows , Старше Windows XP.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD + R, DVD + R DL, DVD-RW, DVD + RW або DVD-RAM

Формат: файлова система ISO

Записати будь-які файли і використовувати диск в Windows Vista або операційній системі новішої версії.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD + R, DVD + R DL, DVD-RW, DVD + RW, DVD-RAM, BD-R або BD-RE

Формат: файлова система Live File System або ISO

Записати музику або зображення та використовувати диск в звичайних програвачах компакт, DVD- або Blu-ray дисків, які відтворюють файли у форматі MP3 і цифрові зображення.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD + R, DVD-RW або DVD + RW

Формат: файлова система ISO

Записати музику або зображення та використовувати диск в будь-якій операційній системі, включаючи версії Windows, старше Windows XP.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD + R, DVD-RW або DVD + RW

Формат: файлова система ISO

Мати можливість додавати і видаляти файли багато разів (як при використанні USB флеш-пам'яті) і використовувати диск в Windows XP або операційній системі новішої версії.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD + R, DVD + R DL, DVD-RW, DVD + RW або DVD-RAM

Формат: файлова система Live File System

Мати можливість додавати і видаляти файли багато разів (як при використанні USB флеш-пам'яті) і використовувати диск в операційній системі Windows 7.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD + R, DVD + R DL, DVD-RW, DVD + RW, DVD-RAM, BD-R або BD-RE

Формат: файлова система Live File System

Залишити диск в записувача комп'ютера і копіювати на нього файли, коли потрібно, наприклад для створення резервних копій.

Диск: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD + R, DVD + R DL, DVD-RW, DVD + RW, DVD-RAM, BD-R або BD-RE

Формат: файлова система Live File System

Різниця між системою Live і форматом «Mastered»

При виборі формату диска важливо розуміти різницю між ними, щоб вибрати належний формат диска для запису. Диски формату файлової системи Live File System зручніше, оскільки вибрані файли можна копіювати безпосередньо на диск і так часто, як потрібно, подібно флеш-пам'яті USB.

З іншого боку, диски формату Live File System можна використовувати на всіх комп'ютерах або програвачах компакт-, DVD- або Blu-ray дисків. Щоб зрозуміти різницю між дисками з файловою системою Live File System і файловою системою ISO, скористайтеся цим керівництвом:

Диски, відформатовані за допомогою параметра «Файлова система Live»:

 • Мають в діалоговому вікні Записати диск параметр Як USB флеш-пам'ять.
 • Працюють як USB флеш-пам'ять, тобто можна копіювати файли безпосередньо на диск, без подальшого запису як окремої дії.
 • Можна видалити один, кілька або всі файли. Для отримання додаткових відомостей про стирання файлів з диска см. Видалення компакт- або DVD-дисків .
 • Зручні, якщо потрібно тримати диск в записуючий пристрій компакт, DVD- або Blu-ray дисків і копіювати файли в разі необхідності.
 • Сумісні лише з Windows XP і більш пізніми версіями Windows.
 • Чи не стають чистими після форматування.

Диски, відформатовані за допомогою параметра Mastered ( «Файлова система ISO»):

 • Мають в діалоговому вікні Записати диск параметр На програвачі компакт- або DVD-дисків.
 • Файли не копіюються безпосередньо на диск, тобто потрібно зібрати всі файли, які потрібно скопіювати, а потім записати їх все одночасно.
 • Відсутня можливість видалити тільки один або кілька файлів. Всі файли на диску будуть видалені. Для отримання додаткових відомостей про стирання файлів з диска см. Видалення компакт- або DVD-дисків .
 • Зручні, якщо записувати велику кількість файлів, наприклад музичний компакт-диск.
 • Сумісні з іншими операційними системами і електронними пристроями, такими як програвачі компакт-, DVD- та Blu-ray дисків.

Чому існують різні версії формату

Кожна версія формату файлової системи Live сумісна з різними операційними системами. Вам слід вибрати версію формату файлової системи Live відповідно до системи, в якій ви будете використовувати диск. Але якщо диск буде використовуватися в новій версії Windows, не потрібно міняти версію формату Live File System.

Якщо необхідно створити диски, сумісні зі старими версіями Windows, скористайтеся наведеною нижче таблицею, щоб вибрати правильну версію формату Live File System відповідно до ваших потреб.

У цій таблиці наведено версії формату файлової системи Live і їх відповідне використання.

Версія формату Live File System (UDF)

кращий для

1.50

Ця версія сумісна з Windows 2000 (і більш пізніми версіями) і Windows Server 2003 (і більш пізніми версіями). Може бути несумісна з Windows 98.

2.00

Ця версія сумісна з Windows XP (і більш пізніми версіями) і Windows Server 2003 (і більш пізніми версіями). Може бути несумісна з Windows 98 і Windows 2000.

2.01

Ця версія за замовчуванням сумісна з Windows XP (і більш пізніми версіями) і Windows Server 2003 (і більш пізніми версіями). Може бути несумісна з Windows 98 і Windows 2000.

2.50

Цю версія розроблена для Windows Vista (і новіших версій). Може бути несумісна з більш ранніми версіями Windows.

Детальніше про опції форматування диска см: Форматування компакт- або DVD-дисків

Новости