• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

ФСС питання-відповіді

  1. Свердловське регіональне відділення Фонду соціального страхування РФ відповідає на питання

Свердловське регіональне відділення Фонду соціального страхування РФ відповідає на питання

Публікуємо відповіді на найбільш актуальні організаціями і підприємствами питання в зв'язку з передачею адміністрування страхових внесків з Фонду соціального страхування РФ в Федеральну податкову службу РФ.

1. Куди перераховувати страхові внески за грудень, - в ФСС або вже в ФНС?

Відповідь: Відповідно до чинного законодавства з 01 січня 2017р. адміністратором страхових внесків на обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності або в зв'язку з материнством є податковий орган, а Фонд соціального страхування Російської Федерації як і раніше є адміністратором страхових внесків на обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Таким чином, перерахування за грудень 2016р. (І наступні періоди) страхових внесків по обов'язковому соціальному страхуванню:

- від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань необхідно перераховувати на реквізити ГУ - Свердловського регіонального відділення Фонду соціального страхування РФ, у зв'язку з чим реквізити для перерахування не змінилися:

одержувач

УФК по Свердловській області (Державна установа - Свердловське регіональне відділення Фонду соціального страхування Російської Федерації)

ІПН

6660013279

КПП

667001001

РАХУНОК

40101810500000010010

банк

Уральське ГУ Банку Росії

БИК

046577001

внески

393 102 02050 071000 160

пені

393 102 02050 072100 160

штрафи

393 102 02050 073000 160

Відсотки, нараховані на суму відстрочки (розстрочки) зі сплати страхових внесків

393 102 02050 072200 160

- на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством на реквізити Федеральної податкової служби по Свердловській області (дані реквізити розміщені на сайті Федеральної податкової служби по Свердловській області).

2. Яка структура з 01.01.2017 р займатиметься відшкодуванням витрат по обов'язковому соціальному страхуванню з тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством - ФСС або ФНС?

Відповідь: Для того щоб в 2017 році отримати на розрахунковий (лицьовій) рахунок гроші для відшкодування (виплати) витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності та у зв'язку з материнством, необхідно звернутися в територіальне відділення Фонду соціального страхування РФ (далі - відділення Фонду), а не до податкового органу. Це випливає з пункту 2 статті 4.6 Федерального закону від 29 грудня 2006 року № 255-ФЗ "Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством" (далі - Закон № 255-ФЗ).

Перелік документів, які потрібно подати для відшкодування в територіальне відділення Фонду соціального страхування РФ, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 4 грудня 2009 р № 951н. Однак майте на увазі, що з 28 листопада 2016 року набрав чинності Наказ Мінпраці Росії від 28.10.2016 № 585н, яким внесено зміни до цього переліку.

З 2017 роки пенсійні, медичні та страхові внески з тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством адмініструватимуть податкові органи. До податкового органу потрібно здавати звітність за цими видами страхових внесків у складі єдиного розрахунку, затвердженого Наказом ФНС Росії від 10.10.2016 № ММВ-7-11 / 551.

Адміністрування страхових внесків від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань (тобто, внески «на травматизм») продовжить Фонд соціального страхування Російської Федерації. За цим видом страхових внесків з першого кварталу 2017 року відділення Фонду потрібно буде здавати розрахунок за новою формою 4-ФСС, яка затверджена Наказом ФСС РФ від 26.09.2016 № 381. Цей розрахунок буде включати в себе інформацію тільки про внески «на травматизм» .

Відповідно до пункту 9 статті 431 НК РФ якщо за підсумками розрахункового (звітного) періоду сума проведених платником витрат на виплату страхового забезпечення на обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством (за вирахуванням коштів, виділених страхувальнику територіальним відділенням Фонду в розрахунковому (звітному) періоді на виплату страхового забезпечення) перевищує загальну суму обчислених страхових внесків на обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності ості і в зв'язку з материнством, отримана різниця:

  • або підлягає заліку податковим органом в рахунок майбутніх платежів з обов'язкового соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством на підставі отриманого від територіального відділення Фонду підтвердження заявлених платником витрат на виплату страхового забезпечення за відповідний розрахунковий (звітний) період по 31 грудня 2020 року включно .
  • або відшкодування територіальними відділенням Фонду відповідно до порядку, встановленого Законом № 255-ФЗ.

3. Яка структура буде виплачувати допомогу жінкам, які мають право на їх отримання безпосередньо, після передачі адміністрування страхових внесків по обов'язковому соціальному страхуванню з тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством?

Відповідь: Відповідно до частини 4 статті 13 Федерального закону від 29 грудня 2006 року № 255-ФЗ "Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством" (зі змінами від 3 липня 2016 року, що діють з 1 січня 2017 року) застрахованим особам, зазначеним в "частини 3 статті 2" цього закону, а також інших категорій застрахованих осіб у разі припинення діяльності страхувальником на день звернення застрахованої особи за допомогою по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, щомі вим посібником по догляду за дитиною, або в разі відсутності можливості їх виплати страхувальником у зв'язку з недостатністю коштів на його рахунках в кредитних організаціях і застосуванням черговості списання грошових коштів з рахунку, передбаченої Цивільним "кодексом" Російської Федерації, або в разі відсутності можливості встановлення місцезнаходження страхувальника і його майна, на яке може бути звернено стягнення, за наявності вступило в законну силу рішення суду про встановлення факту невиплати таким страх вателем посібників застрахованій особі, або в разі, якщо на день звернення застрахованої особи за вказаними посібниками щодо страхувальника проводяться процедури, застосовувані в справі про банкрутство страхувальника, призначення і виплата зазначених посібників, за винятком допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачується за рахунок коштів страхувальника в відповідно до "пунктом 1 частини 2 статті 3" цього закону, здійснюються територіальним органом страховика, тобто Фондом соціального страхування.

4. Куди здавати «уточненки» за витрати, вироблені в 2016 році, якщо виникає необхідність перерахунку допомоги вже в 2017 році?

Відповідь: страхувальник подає до відділення Фонду розрахунки по нарахованих і сплачених страхових внесках (форма 4-ФСС) за 2016 рік, в тому числі уточнені, за звітні (розрахункові) періоди, що минули до 01.01.2017, в порядку та за формами, які діяли до 1 січня 2017 року.

5. Не відбитися чи передача адміністрування страхових внесків по обов'язковому соціальному страхуванню з тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством з ФСС в ФНС на процедурі реєстрації юридичної особи в якості страхувальника? Постановка на облік буде по -, як і раніше в ФС

Відповідно до статті 6 Закону від 24.07.1998 р № 125-ФЗ «Про обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань» реєстрація страхувальників здійснюється в територіальних органах страховика (у філіях відділення Фонду, адреси яких розміщені на сайті Свердловського регіонального відділення www.r66.fss.ru) .

Реєстрація юридичних осіб проводиться на підставі даних, отриманих з реєструючого органу (податкової служби) в рамках регулярного обміну. У зв'язку з чим юридичним особам звертатися із заявою про постановку на облік в Фонд соціального страхування не потрібно. Всі відомості Фонд соціального страхування отримає з податкової служби і самостійно проведе реєстраційні дії: присвоїть реєстраційний номер, направити Повідомлення про взяття на облік у відділенні Фонду та Повідомлення про розмір страхового тарифу на юридичну адресу страхувальника.

Для реєстрації відокремлених підрозділів, індивідуальних підприємців, фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати страхові внески у зв'язку з укладенням цивільно-правового договору, в відділення Фонду подається заява встановленого зразка відповідно до Адміністративними регламентами з надання державних послуг (Накази Мінпраці РФ від 25.02.2014 № 108н , від 25.10.2013 р № 574н, від 25.10.2013 р № 576н, від 25.10.2013 № 575н).

1. Куди перераховувати страхові внески за грудень, - в ФСС або вже в ФНС?
Займатиметься відшкодуванням витрат по обов'язковому соціальному страхуванню з тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством - ФСС або ФНС?
4. Куди здавати «уточненки» за витрати, вироблені в 2016 році, якщо виникає необхідність перерахунку допомоги вже в 2017 році?
Новости