• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Невідомі соціальні мережі: темні конячки або даремні ресурси?

  1. TOP-5 соціальних мереж, якими ви не користуєтеся
  2. Імпортозаміщення, або соціальні мережі білоруського виробництва

Скількома соціальними мережами ви користуєтеся щодня? Думаю, що двома - це мінімум. Багато зовсім і не здогадуються, що крім відомих Однокласників, Вконтакте, Facebook, Twitter і Instagram є безліч інших соціальних мереж, в яких можна знайти корисну інформацію.

Цікаво, що у багатьох платформ, про які далі піде мова, налічується понад 500 тисяч користувачів, а у деяких навіть мільйони. Хоча, чому тут дивуватися, коли в Facebook вже зареєстровано більше півтори мільярда профілів.

TOP-5 соціальних мереж, якими ви не користуєтеся

E-XECUTIVE.RU

Ділова соціальна мережа, щось на зразок аналога LinkedIn, яка об'єднує людей за професійними інтересами. Але ось зареєструватися в ній можна тільки після схвалення адміністрацією заявки, в якій потрібно вказати сферу своєї діяльності і досвід роботи. Якщо ви не трудилися на керівних посадах хоча б 2 роки, то навряд чи ваша заявка буде схвалена. Такі спартанські умови відбору адміністрація пояснює тим, на E-XECUTIVE.RU розміщуються безкоштовні книги і семінари. А найголовніша плюшка - можливість розміщувати своє портфоліо і резюме. Така соціальна мережа дозволяє дізнаватися про вакансії в великих компаніях, додавати в друзі їх керівників та поспілкуватися з ними в неофіційній обстановці.

Це все дуже здорово, тільки така складна реєстрація та відсутність Білорусі в формі заявки говорять про те, що ця соціальна мережа не прагне завоювати широку аудиторію.

Це все дуже здорово, тільки така складна реєстрація та відсутність Білорусі в формі заявки говорять про те, що ця соціальна мережа не прагне завоювати широку аудиторію

Де Білорусь? Країна така, в центрі Європи.

NEKTO.ME

Це незвичайна соціальна мережа, тут не потрібні реальні фото і особисті дані, навпаки, фішка - в анонімності. Всі коментарі, оцінки фото і постів теж залишаються без підпису, видно тільки час публікації. Така платформа дозволяє висловлювати те, що давно соромишся сказати в обличчя. Так, лицемірно, зате це прекрасна можливість виплеснути те, що накипіло, не зіпсувавши при цьому відносин. Головне, не спалити 🙂 Але основна «плюшка» сайту - анонімний чат, в якому можна спілкуватися без реєстрації. Там, правда, твориться повний треш і чад: система рандомно вибирає співрозмовника, з яким можна спілкуватися на будь-які теми, залишаючись при цьому інкогніто.

Там, правда, твориться повний треш і чад: система рандомно вибирає співрозмовника, з яким можна спілкуватися на будь-які теми, залишаючись при цьому інкогніто

TUMBLR

Ця платформа - поліпшена версія ЖЖ. Творці позиціонували її як самий зручний і простий спосіб вести блог. Головна фішка Tumblr - інтуїтивний інтерфейс і різноманітність контенту: текст, зображення, аудіо та відеофайли, цитати, посилання. В цілому ця соцмережа схожа на Twitter: можна «лайкать» сподобалися пости, які потім будуть транслюватися на сторінці вашого профілю. Також плюс Tumblr - функція Queued Posts, яка дозволяє публікувати потрібний матеріал в заданий час. Так що ваш блог може регулярно оновлюватися без вашої безпосередньої участі, що дуже полегшує роботу SMM-фахівців.

PINTEREST

Дуже специфічна соціальна мережа - це віртуальна дошка, на яку ви збираєте зображення з цікавими ідеями. Накопичений матеріал можна розділяти на тематичні колекції, наприклад, «Хочу тут побувати», «Треба купити», «Хочу спробувати» і т.д. Можна переглядати дошки інших користувачів, ділитися і обмінюватися ідеями, а можна приховувати свої колекції зображень, збираючи там найпотаємніше (або те, у чому соромитеся зізнатися друзям :). Кумедний факт: 80% користувачів Pinterest - жінки. Також ця платформа популярна серед дизайнерів. З чого випливає, що ця соціальна мережа більше підходить для людей-візуалів і представників творчих професій.

PATH

Цю дуже затишну, майже домашню соціальну мережу придумали і втілили в життя в Бразилії. Творці цієї платформи впевнені, що тисячі людей в друзях - це нерозумно і безглуздо. Адже з більшістю з них ти і роками не перекинешся фразами «привіт, як життя?». Тому максимальне число друзів у Path - 50. Як і Pinterest, ця соцмережа розрахована на людей з візуальним сприйняттям: тут в пріоритеті текстових повідомлень, а фотографії з кращими моментами вашого життя. Але на відміну від того ж Instagram - відсутність лайків і коментарів. Російської версії сайту теж немає, що є однією з причин невідомості в нашому регіоні.

Імпортозаміщення, або соціальні мережі білоруського виробництва

В мережі

Білоруський аналог Вконтакте з'явився в 2008 році. Дизайн, система і концепція всет була скопійована у ВК, відмінністю була тільки цільова аудиторія - платформа була орієнтована на жителів Білорусі. Відсутність власних ідей і унікального контенту привело до того, що в листопаді 2014 року творці оголосили про закриття цієї соціальної мережі через зростання цін на послуги, більшу конкуренцію і низьку платоспроможність білорусів. Але вже влітку 2015 року ресурс відновив свою роботу. Ось тільки ні новий дизайн, ні бажання створити національну соціальну мережу, ні нова команда поки ніяких результатів не принесли. І хоч всет вже налічує понад півтора мільйона користувачів, що для Білорусі чимала цифра, платформа по суті залишається мертвою.

"Я тут!"

Соціальна мережа TUT.BY спочатку створювалася як платформа для знайомств, а після вже перетворилася в сервіс для спілкування. У січні минулого року вона припинила своє існування. Адміністрація сайту пояснила це неможливістю подальшої підтримки сервісу з технічних причин. За 7 років соцмережа зібрала майже 3,5 мільйона користувачів, які закачали близько 4 мільйонів знімків і відправили близько ста мільйонів повідомлень.

Білоруські "Однокласники" виглядають приблизно так.

Ще п'ять-шість років тому білоруських соцмереж налічувалося близько десятка. тут , Наприклад, огляд на 2008 рік. Сьогодні з цього списку існує тільки пару сервісів, та й їх назвати повноцінними соціальними мережами не можна. Тому до цих пір лідером серед соціальних мереж в Білорусі є Вконтакте *.

* За даними Gemius Audience

Всі перераховані соціальні мережі непопулярні з двох причин: або мають певну цільову аудиторію і не претендують на масовість, або це зовсім неякісний продукт без унікального пропозиції (наочний приклад - білоруські соцмережі). Тому для просування та реклами краще використовувати перевірені методи, наприклад, таргетинг Вконтакте і Одноклассниках. Tumblr - відмінна платформа для особистого або корпоративного блогінгу, на Pinterest можна знайти крутий візуальний контент, а резюме на E-XECUTIVE.RU, можливо, допоможе знайти нову роботу. В інтернеті багато корисної інформації, крутих ресурсів і однодумців, головне - знати, де шукати і з якою метою.

Де Білорусь?
Адже з більшістю з них ти і роками не перекинешся фразами «привіт, як життя?
Новости