• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Інвестиції і заробіток на сріблі в 2016-2017 роках

 1. Розбіг перед зльотом
 2. висновки

У ситуаціях економічної невизначеності завжди різко зростає інтерес до інвестицій в традиційні «вічні» інструменти: дорогоцінні метали і камені

У ситуаціях економічної невизначеності завжди різко зростає інтерес до інвестицій в традиційні «вічні» інструменти: дорогоцінні метали і камені. Їх запаси на Землі кінцеві, тому на відміну від інших активів, ціна не може впасти критично низько. Разом з тим, будь-які інвестиційні інструменти можуть переживати періоди крайньої волатильності, ажіотажного попиту і панічного розпродажу. Сьогодні ми поговоримо про те, чим привабливо срібло в якості активу, які чинники грають на користь росту або падіння його вартості, а також спробуємо зробити висновки про перспективи інвестицій в срібло в 2016-2017 роках.

зміст:

Розбіг перед зльотом

Якщо поглянути на графіки ф'ючерсів на золото і срібло, кидається в очі незвичайна схожість їх форми. Процентні зміни ціни відрізняються в багато разів, але періоди зростання і падіння практично синхронні.

Але є і велика різниця в природі попиту на ці метали. Якщо промислове використання золота становить приблизно 10% від загального обсягу його споживання, а 90% видобутого золота знаходиться в вигляді злитків, монет і ювелірних виробів, то у срібла частка використання в промисловості близька до 50%, причому без урахування виробництва срібного посуду. Це одна з причин того, що період цінового максимуму 2011-12 років змінився глибоким і затяжним спадом.

Велика частина промислового використання срібла припадає на електроніку і виробництво сонячних батарей, а на тлі серйозного уповільнення китайської економіки відбувся перерозподіл структури попиту на срібло: за даними інформаційного бюлетеня, підготовленого Thomson Reuters в 2016 році для The Silver Institute, на виробництво злитків та інвестиційних монет в а 2015 року було витрачено 292 млн унцій срібла, що є історичним рекордом. У той же час, промислове використання склало 588 млн унцій, тобто всього в 2 рази більше (в попередні роки частка інвестиційного срібла знижувалася до 1%). Таке співвідношення попиту є безпрецедентним і може бути витлумачено як перші сигнали наступаючого срібного інвестиційного буму. Очевидно, є причини, що штовхають ціну срібла вгору навіть на тлі спаду його промислового використання.

Перш за все, інвестори постаралися врахувати досвід кризи 2008-2009 років. Тоді все трапилося занадто раптово і на тлі тотальної розпродажу цінних паперів традиційні валюти-притулку представлялися хорошим і надійним варіантом. Однак, нинішня ситуація докорінно відрізняється від стану світової економіки перед обвалом іпотечних фондів. Грехем Саммерс, керуючий консалтинговою компанією Phoenix Capital Research, що не втомлюється підкреслювати, що світ знаходиться на порозі безпрецедентної фінансової кризи, який може поховати валюти в їх нинішньому вигляді. Найбільші банки Європи і США мають на балансі суми, в 25-35 разів перевищують їх власний капітал, в той час як фондовий ринок США знаходиться на історичних максимумах, а обсяги торгів скорочуються вже третій рік поспіль.

У цих умовах залишається лише один порятунок від майбутнього ідеального шторму: дорогоцінні метали, причому перспективи зростання у срібла відчутно вище, ніж у золота (див. як інвестувати в золото ). Перш за все, позначається ефект низької бази: на кінець 2015 року срібло було надмірно перепродано, до того ж ще є резерв зростання інвестиційної складової в структурі його споживання. Співвідношення цін золота і срібла може коливатися в широких межах, але воно все ж має свої статистичні закономірності. Наприклад, вкрай рідко воно буває дорівнює 80 і вище.

Зазвичай дуже високе значення відношення недвозначно вказує на недооціненість срібла щодо золота, або ж це можна розцінювати як сильну перепроданність срібла
Зазвичай дуже високе значення відношення недвозначно вказує на недооціненість срібла щодо золота, або ж це можна розцінювати як сильну перепроданність срібла. Але подивіться, що ми маємо тепер:

Але подивіться, що ми маємо тепер:

Ставлення цін золота і срібла близько до історичних максимумів. Практично з самого початку 2016 року і золото, і срібло знаходяться в фазі активного зростання, яке підігрівається згасаючими надіями інвесторів, що Федеральний Резерв США підніме в цьому році облікову ставку. Але якщо росте золото, то подумайте тільки, які перспективи має срібло!

Тепер давайте поговоримо про те, які бувають інвестиції в срібло. Якщо перерахувати всі можливі варіанти, то список буде виглядати так:

 • Срібло в зливках;
 • Інвестиційні монети ;
 • Колекційні срібні монети;
 • Ювелірні вироби;
 • Металевий рахунок в банку;
 • фонди ETF (Exchange Traded Fund), що інвестують в срібло;
 • Купівля ф'ючерсів на срібло;
 • Акції компаній, які видобувають срібло.

На території Росії основний обсяг інвестиційного срібла в злитках реалізується Ощадбанком. Сама по собі процедура покупки срібла гранично проста: досить мати при собі паспорт і необхідну грошову суму. Злитки розрізняються по масі (від 50 до 1000 г) і упаковці (стандартна або високоякісна). Однак, проблема полягає в тому, що такий вид інвестицій в срібло може бути виправданий лише у виняткових випадках: при очікуванні мінімум дворазового зростання валютних котирувань металу, або у разі загрози різкої девальвації рубля. Справа в тому, що ціна, за якою Сбербанк набуває злитки, більш, ніж в 1,5 рази нижче ціни продажу, в яку закладено ПДВ і вельми значний спред . Наприклад, на 1 липня 2016 роки 50-грамовий злиток срібла в стандартній упаковці пропонувався по 2817 рублів, тоді як викуповував такі злитки банк лише за 1770 рублів. Так що інвестиції в злитки - заняття для тих, хто готовий чекати роками.

Зі срібними монетами ситуація ще менш приваблива для інвесторів. Наприклад, на сайті Ощадбанку є каталог в форматі Excel наявних інвестиційних і колекційних монет. У ньому зазначено номінал, вміст срібла і ціна. Зазвичай інвестиційними прийнято вважати монети високого, але не ексклюзивної якості карбування, званого uncirculated, тобто не були в обігу. Наприклад, інвестиційні монети номіналом в 3 рублі і вмістом срібла 15,55 м пропонуються за ціною 1990 руб. Такі ж монети банк приймає по 600 руб., Та й то за умови ідеального стану. Колекційні монети мають ще більш високу якість карбування, зване proof, а також дуже обмежений тираж. Ціни на них значно вище. Наприклад, деякі колекційні монети номіналом в 1 рубль і вмістом срібла 7,78 м мають ціну реалізації 9990 руб., А викуповуються банком за ті ж 600 руб. Можливо, через деякий час їх можна буде здати значно дорожче, але поки що практична цінність таких інвестицій вкрай сумнівна.

Ювелірні вироби з срібла також як правило, не є цінністю для інвесторів, оскільки їх вартість включає не тільки ціну самого срібла, а й художню цінність вироби, роботу по його виготовленню. Традиційно дешеві польські срібні вироби: Польща є одним зі світових лідерів з видобутку срібла, а націнки в роздрібній мережі при цьому невеликі. На жаль, система стандартів і маркування польської срібної біжутерії не витримує ніякої критики: найчастіше вона або відсутня зовсім, або не відповідає прийнятим в Росії стандартам. Тому в разі продажу таке срібло доведеться піддавати дорогому лабораторному дослідженню.

Цікавим інвестиційним інструментом є так званий металевий рахунок (ОМС), що відкривається в банку. Клієнт купує віртуальний метал за ціною, яку пропонує банком, яка на кілька відсотків вище, ніж біржова ціна на той же день. При цьому фактично метал він не набуває, а сума, яку вносить на рахунок, перераховується в грами металу. Надалі, в разі зростання ціни на метал, клієнт отримує дохід: якщо він закриває рахунок, то банк перераховує масу металу, що знаходиться на рахунку, в грошовий еквівалент, але вже за новою ціною. У Росії цей варіант набагато більш привабливий, ніж покупки металу в злитках, з кількох причин:

 • При відкритті ОМС клієнт не платить ПДВ, як у випадку покупки фізичного металу;
 • Спред в разі ОМС становить кілька відсотків і значно нижче, ніж в разі злитків;
 • Ціна металу на ОМС максимально наближена до біржової, що дозволяє (у разі відкриття ОМС до запитання) в зручний момент продати метал з отриманням прибутку;
 • На терміновий ОМС нараховуються банківські відсотки (зазвичай вони дуже малі).

Є свої недоліки і у цього способу інвестування. Наприклад, при отриманні доходу від продажу металу за вищою ціною, ніж при відкритті рахунку, необхідно сплатити прибутковий податок. Крім того, ціна, по якій банк купує метал з металевого рахунку, буде нижче, ніж ціна продажу. І все одно такий вид інвестування набагато вигідніше, ніж покупка срібла в злитках.

Аналогом ОМС по прибутковості є придбання акцій фондів ETF (що означає «торгується на біржі фонд»). Цікавим для інвестора є те, що практично на 98% вартість акцій такого фонду залежить від активу, в який фонд інвестує. Іншими словами, покупка акцій такого фонду з точки зору прибутковості близька до покупки самого активу. З точки зору структури, фонд ETF аналогічний Піфам , Але його акції котируються протягом усього дня, тоді як у ПІФів вони визначаються вартістю активів на кінець торгової сесії. Прикладом ETF є iShares Silver Trust (керуюча компанія - BlackRock з активами 4.6 трлн доларів). Графік його котирувань практично збігається з котируваннями срібла. Безсумнівним мінусом для російських інвесторів є те, що акції цього фонду котируються тільки на Нью-Йоркській фондовій біржі. Інвестувати в подібні фонди краще через надійних американських брокерів, наприклад, Interactive Brokers .

Інвестувати в подібні фонди краще через надійних американських брокерів, наприклад,  Interactive Brokers

Ще один інструмент - торгівля ф'ючерсами на срібло. У загальному випадку ф'ючерси діляться на поставні і розрахункові. Поставні ф'ючерси припускають поставку активу на дату виконання контракту за ціною, вказаною в специфікації. Розрахункові ф'ючерси не передбачають поставки активу, а служать спекулятивним інструментом: між учасниками договору здійснюються розрахунки за різницею між фактичною ціною на дату виконання контракту і ціною, вказаною в специфікації.

Розрахункові ф'ючерси не передбачають поставки активу, а служать спекулятивним інструментом: між учасниками договору здійснюються розрахунки за різницею між фактичною ціною на дату виконання контракту і ціною, вказаною в специфікації

Розрахункові ф'ючерси дозволяють використовувати кредитне плече, що значно підвищує прибутковість операцій. Існує також спот на срібло: середня ціна за лондонським фіксингу (середня ціна поставних контрактів, що здійснюються п'ятьма маркетмейкерами). Лондонський фіксинг по сріблу здійснюється в 12-00 за Гринвічем. З спотом на срібло працюють багато форекс-брокери, наприклад, Альпарі . Торгові умови - від 0.01 лота, плече - від 25 до 500. За прибутковістю (як і за ризиком) спот на срібло - безсумнівний лідер.

Нарешті, можна розглянути і такий вид інвестицій, що залежать від вартості срібла, хоча і вельми опосередковано, як акції компаній, які видобувають срібло. Серед країн лідером в цій області є Мексика, де зосереджено більше 200 великих копалень. А серед мексиканських компаній, які видобувають срібло, на першому місці (втім, як і в світі) знаходиться Fresnillo PLC. На жаль, дуже складно оцінити потенціал зростання акцій цієї компанії, оскільки вони і так кинулися на штурм історичних максимумів:

Можливо, більш цікаві в зв'язку з цим акції іншого учасника трійки світових лідерів (поряд з BHP Biliton) - KGHM Polska Miedz SAShs.

Як видно, ніяких кореляцій з котируваннями самого срібла в обох випадках не спостерігається, та й акції цих компаній не котируються в системі РТС.

висновки

Якщо узагальнити розглянуті нами факти, то можна зробити короткі висновки:

 • Срібло має яскраво виражену інвестиційну привабливість з великим потенціалом зростання;
 • Серед можливих варіантів інвестицій в срібло лідером за прибутковістю (в разі наявності високого кредитного плеча) є покупка споту у форекс-брокера. Цей варіант є також і найбільш ризикованим;
 • Приблизно рівна прибутковість досягається при покупці ф'ючерсів на срібло, акцій товарних фондів і відкритті знеособлених металевих рахунків;
 • Потенційний ризик для інвесторів пов'язаний з високою волатильністю срібла.

Незважаючи на те, що з точки зору ризиків срібло є менш надійним активом, ніж золото, потенційний прибуток значно вище в розрахунку на інвестовану суму. Зараз безсумнівно, варто придивитися до сріблу як одному з перспективних інструментів для формування портфеля. Можливо такі інструменти скоро з'являться і в моєму портфелі. Слідкуйте за щотижневими звітами .

Всім профіту!

Новости