• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Чи варто купувати водійські права після позбавлення?

Багатьом з нас важко уявити своє життя без особистого автомобіля. Насичений ритм, необхідність щодня долати великі відстані, свобода переміщень і незалежність від громадського транспорту схиляють громадян до вирішення про придбання і стале використання автомобіля. Крім цього, для багатьох автомобіль нерозривно пов'язаний з їх роботою, зобов'язаннями та іншими факторами, що впливають на добробут і уклад життя його родини. Не дивно, що при таких обставинах перспектива залишитися без водійського посвідчення навіть на короткий термін рівносильна катастрофі. Але реалії нашого життя такі, що жоден водій не може бути застрахований від втрати прав.

До яких дій може вдатися водій, якщо у нього забрали права за порушення правил дорожнього руху і передали справу до суду? Намагаючись вирішити ситуацію шляхом найменших (з його точки зору) втрат, він може без великих труднощів знайти умільців, які готові за певну винагороду виготовити для нього інше водійське посвідчення.

Схема придбання підробленого посвідчення водія досить проста. Водієві, позбавленому водійських прав, пропонується купити бланк водійського посвідчення на інше прізвище, але з його фотографією. Або, як варіант, з його прізвищем, але видане в іншому регіоні. При цьому продавець переконливо розповідає про те, що нові права абсолютно не відрізняються від справжніх, що нові дані присутні в базі виданих органами ГИБДД водійських посвідчень і виявити їх вторинність практично неможливо.

Однак все не так райдужно, як стверджують продавці "нових справжніх" прав. Насправді, запевнення в тому, що придбання водієм підроблених прав абсолютно для нього безпечно, м'яко кажучи, не відповідають дійсності.

Те, що в схемах виготовлення і продажу підроблених водійських посвідчень в більшості випадків учувствуют самі співробітники ГИБДД, не є великим секретом. Як це не парадоксально, але згодом такі ж співробітники ГИБДД і з'ясовуватимуть - підроблені документи у водія чи ні. І оскільки технологія підробки документів буде їм добре відома, то приховати факт підробки водієві навряд чи вдасться. Підроблене посвідчення водія буде виявлено при першій же серйозній перевірці.

Наприклад, на руках у водія є зареєстроване у всіх базах даних водійське посвідчення з його фотографією, але видане на чуже прізвище. Зупинив водія співробітник ДПС вирішить перевірити документи. Як співробітник поліції, він має права і повноваження вимагати надання громадянином документа, що посвідчує особу, до яких відноситься паспорт або прирівняні до нього документи. Посвідчення водія до цього переліку не входить. Легко уявити собі подальший розвиток подій. Якщо водій пред'явить паспорт, то виявиться невідповідність даних, зазначених у водійському посвідченні і в паспорті, з усіма наслідками, що випливають. Якщо водій не пред'явить паспорт, пославшись на те, що забув його вдома, інспектор ДПС має право затримати водія для з'ясування особи, що в підсумку призведе до тих самих наслідків.

З такою ж легкістю можуть бути розкриті і інші схеми покупки підроблених водійських посвідчень. Зрозуміло ніхто з продавців "липових" прав не буде попереджати свого клієнта, що за придбання підробленого посвідчення водія передбачена кримінальна відповідальність. Тому водієві слід про це знати самому. Причому не тільки знати, а й згадати про це до скоєння необдуманого вчинку, щоб потім "не кусати лікті".

Відомі випадки, коли водіїв, які купили собі після позбавлення прав підроблене посвідчення водія, за результатами судового розгляду карали позбавленням волі і немаленьким штрафом за пособництво у виготовленні підробленого посвідчення, а також за використання завідомо підробленого документа. І навіть факт повного розкаяння і наявності у підсудного утриманців, вагітної дружини або старих батьків не можуть служити гарантією пом'якшення вироку суду.

При ухваленні рішення про покупку підробленого посвідчення водія слід враховувати той факт, що кримінальне покарання за статтею 327 КК РФ передбачає для винного особи обмеження волі або примусові роботи на строк до двох років, або до півроку арешту, або до двох років позбавлення волі. А використання завідомо підробленого документа ще й штраф до 8000 рублів.

Слід пам'ятати, що покупка підробленого посвідчення водія при позбавлення водія його водійських прав не є єдиним виходом із ситуації. Ніхто не може заборонити водієві спробувати повернути права абсолютно законним способом.

Як показує практика, більшість направлених до суду співробітниками ДПС матеріалів складено не у відповідності з правилами та інструкціями, адміністративним регламентом, а також чинним законодавством. З огляду на ту обставину, що позбавлення прав може бути призначено не інакше як на підставі законодавства, наявність допущених співробітниками ДІБДР помилок в складанні документів дає водієві непогані шанси домогтися в суді задовольняє його рішення.

Важливим фактором в подібній ситуації може стати консультація досвідченого Автоюрист , Оскільки звичайна людина, не маючи спеціальних юридичних знань і досвіду може не розібратися в специфічних нюансах ситуації, що виникла.

Перейти до списку статей

До яких дій може вдатися водій, якщо у нього забрали права за порушення правил дорожнього руху і передали справу до суду?
Новости