• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

З якого моменту ІП починає платити податки

  1. За системам оподаткування
  2. В підсумку

Податкові питання для будь-якого підприємця найсерйозніші. Адже несвоєчасна або неправильна їх оплата призводить до штрафних заходів, які зроблять наглядають інстанції. У цьому потрібно розбиратися і точно знати, з якого моменту ІП починає платити податки. Від цього багато в чому залежить успіх справи на старті.

Від цього багато в чому залежить успіх справи на старті

Міністерство фінансів Росії говорить про те, що податкові зобов'язання настають відразу після реєстрації підприємця . А податкова служба пояснює, що податки сплачуються, тільки виходячи з отриманих доходів. 44 стаття Податкового кодексу РФ чітко вказує, що обов'язок сплачувати податок виникає в момент появи обставин, які згідно із законом передбачають виплати податкових зборів.

Але багато в даному питанні залежить від обраної ІП системи оподаткування.

За системам оподаткування

Режим обраного оподаткування безпосередньо впливає на терміни платежів. Нараховують податки на вже зароблені кошти або на заплановані. Коли підприємець займається діяльністю, що приносить нерегулярний дохід, йому розумніше вибрати систему, що передбачає відрахування за фактом отримання прибутку. Це спрощенка, загальна система податкових зборів і єдиний сільгоспподаток.

при спрощенці бізнесмен платить 6 відсотків від отриманого прибутку. У цьому випадку, коли немає прибутку в звітний період, то і платити податок не потрібно. Авансові платежі тут передбачені. Щоб працювати за спрощеною системою, у підприємця не повинно бути більше ста працівників і річний виторг не може перевищувати вісімдесяти мільйонів рублів. згідно зі статтею 346.21 НК РФ, авансові платежі здійснюються 25 числа наступного місяця після минулого періоду.

Основна система оподаткування обмеження на підприємця не накладає. Тут доведеться відраховувати до податкової служби ПДВ 18-процентний, 10-відсотковий податок або не платити його зовсім. А ПДФО становить 13 відсотків. Для іноземних комерсантів податок складе 35 відсотків. Як ПДФО, так і ПДВ прив'язані в цій системі до суми отриманого прибутку. Якщо прибутку немає, то і платити збір не потрібно.

Єдиний поставлений дохід і патентна система передбачають фіскальні платежі завжди, навіть в ті періоди, коли прибутку немає. Податкова служба вводить базовий тариф, які орієнтується на очікуваний прибуток з того чи іншого виду діяльності.

патент набувається на певний термін, і його вартість залежить від міста, виду обраної діяльності і тривалості терміну. Співробітників при патентній системі повинно бути не більше п'ятнадцяти чоловік. Порядок сплати тут регулюється статтею 346.51 НК.

Сума ЕНВД прораховується співробітниками податкової інспекції за спеціальною формулою. Платіж підприємець повинен робити за один квартал, починаючи відразу після реєстрації ВП.

В підсумку

Підприємцю необхідно знати, з якого моменту треба платити податки. Це вбереже його від проблем зі співробітниками податкової інспекції. Патент оплачується не пізніше ніж через 25 днів з моменту його активації. А при єдиному поставлений дохід відраховуються кошти не пізніше 25 числа першого місяця після закінчення звітного кварталу, про що говорить стаття 356.32 Податкового кодексу Росії. Якщо сталася прострочення платежу, то податкові інспектори нараховують пені, згідно з установленими нормами. Відкриття бізнесу - це завжди взаємодія з податковою службою, і добре, якщо воно чесне і відкрите.

Новости