• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Посадова інструкція бухгалтера в 2018 році: зразок заповнення

 1. Посадова інструкція бухгалтера. 5 складових
 2. Завантажити посадову інструкцію бухгалтера. зразок заповнення

При складанні посадової інструкції бухгалтера необхідно спиратися на законодавчу базу. Потрібно враховувати такі фактори, як обсяг робіт, які повинен буде виконувати бухгалтер. При складанні посадової інструкції для бухгалтера потрібно пам'ятати про те, що погіршувати умови роботи в порівнянні з чинним законодавством не можна. Зразок оформлення посадової інструкції бухгалтера можна скачати нижче.

Також пропонуємо скачати зразки посадових інструкцій для інших працівників:

На замітку! Скачайте посадові інструкції: → головного бухгалтера , → касира , → комірника , → секретаря , → офіс-менеджера , → завідувача складом , → водія , → менеджера з продажу , → економіста , → менеджер з персоналу , → діловода .

Посадова інструкція бухгалтера. 5 складових

При складанні посадової інструкції бухгалтера необхідно спиратися на законодавчу базу

Посадова інструкція бухгалтера. складові документа

Бланк посадової інструкції повинен включати в себе п'ять обов'язкових розділів.

 1. загальні положення

В даному розділі зазначається інформація про прийняття та звільнення бухгалтера, відповідно до діючих законів. Пояснюється, кому підпорядковується бухгалтер. Прописуються всі документи, і законодавча база, на основі яких бухгалтер здійснює свою діяльність. У загальних положеннях також можуть перебувати примітки про зміну пунктів, що регламентують права, обов'язки і відповідальність працівника бухгалтерії.

 1. Завдання та обов'язки

Цим розділом передбачені всі завдання і обов'язки бухгалтера, які він повинен виконувати:

 • ведення бухгалтерського обліку;
 • формування облікової політики підприємства ;
 • підготовку та прийняття необхідної документації та рахунків;
 • здійснення розрахунково-касових операцій;
 • нарахування пільг, зарплат і видача різних довідок і багато іншого.
 1. права

В цьому розділі бланка посадової інструкції вказуються права, які є у бухгалтера. Він має право бути в курсі всього, що планується керівництвом. Вносити свої поправки і пропозиції для поліпшення роботи підприємства. Відразу ж повідомляти своєму керівництву про будь-яких неполадках на виробництві. Вимагати сприяння керівництва, а також залучати на допомогу співробітників інших підрозділів.

 1. Повинен знати

Даний розділ містить у собі все те, чим бухгалтер зобов'язаний керуватися у своїй роботі. Це всілякі законодавчі акти, правила документообігу, методи економічного аналізу і т.п. Вміти користуватися обчислювальною технікою. Знати правила внутрішнього розпорядку підприємства і охорони праці на підприємстві.

 1. відповідальність

Тут вказується те, за що несе відповідальність бухгалтер : За невиконання даної посадової інструкції, за правопорушення, допущені при веденні бухобліку, за нанесення матеріального збитку через неправильне ведення обліку тощо Про матеріальний збиток можна почитати в цієї статті .

Читайте і завантажуйте як же посадові інструкції: → заступника головного бухгалтера , → бухгалтера бюджетної установи (3 зразка), → бухгалтера з розрахунку заробітної плати .

Зазначені пункти повинні бути в обов'язковому порядку прописані в бланку посадової інструкції бухгалтера.

Можливе додавання ще двох пунктів: класифікаційні вимоги і взаємини з посади. Але це вже вирішує кожна організація для себе, потрібні їй ці пункти чи ні.

При оформленні документа потрібно пам'ятати:

 • В кінці назви самої інструкції в дужках вказується код професії, згідно з класифікатором професій.
 • Назва посадової інструкції і професія, для якої вона створювалася, повинна звучати в родовому відмінку.
 • Правильно вказуйте професію працівника. Бухгалтер, головний бухгалтер або фахівець-бухгалтер, від цього залежать вимоги, зазначені в інструкції і класифікаційний код професії.

при наймі нового працівника на роботу його в обов'язковому порядку знайомлять з його посадовою інструкцією, а також з правилами трудового розпорядку.

Завантажити посадову інструкцію бухгалтера. зразок заповнення

Для організації кадрового обліку в компанії початківцям кадровикам і бухгалтерам відмінно підходить авторський курс Ольги Лікіній (бухгалтера М. Відео менеджмент) ⇓

Новости