• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Перший робочий день головного бухгалтера - з чого почати?

  1. Рейтинг популярних товарів наших читачів

Професія головного бухгалтера в наші дні дуже затребувана і добре оплачувана, але вимагає відповідальності, уважності і професійної профільної підготовки. Практично у кожного пересічного бухгалтера є мрія домогтися посади головного бухгалтера, максимально високої посади в своїй кар'єрі. З чого ж починає свій перший день головний бухгалтер?

З чого ж починає свій перший день головний бухгалтер

Спочатку потрібно детально вивчити облікову політику компанії, де буде працювати головний бухгалтер. Йому необхідно вивчити рід діяльності організації, дізнатися всі способи пересування продукції і фінансів, що відбуваються в ній.

Головний бухгалтер часто виконує обов'язки всього штату бухгалтерії, в зв'язку з цим тому він повинен все знати і вміти. Перебуваючи на цій посаді, необхідно знати місцеві і державні закони, кодекси, накази та інші нормативно-правові документи, щодня стежити за їх оновленнями, які змінюються в законодавстві безперервно, підтверджують представники компанії Софтком .

Головному бухгалтеру, звичайно, характерно таке якість, як стійкість до стресів. Так як за короткий період часу в терміновому порядку йому потрібно обробити великий обсяг інформації і передати результати своєї роботи керівнику організації.

Він відповідає за всі фінансові операції компанії, тому така посада підходить тільки дуже відповідальним людям. Ще одне дуже важливе якість для головного бухгалтера - посидючість. Вона необхідна для тривалої роботи Адже головному бухгалтеру доводиться подовгу працювати, складаючи нескінченні звіти - щомісячні, квартальні або річні, перевіряючи їх на відсутність помилок, які можуть виникнути при розрахунках.

Головному бухгалтеру не варто виконувати всі зайві завдання інших співробітників. Деякі організації з метою економії коштів наймають співробітника, що виконує функції головного бухгалтера, кадровика і економіста. Таке об'єднання посад утворює плутанину і поспіх, співробітнику дуже важко впоратися з такою кількістю інформації, особливо під час перевірок або формування звітів для подачі в контролюючі органи.

Перш ніж приступити до роботи, даного посадовій особі слід вивчити свою посадову інструкцію і обговорити з керівником все її розділи. Потрібно точно знати свої обов'язки і ті, які не мають відношення до бухгалтерії, для того щоб до нього не зверталися з питань іншого фахівця. Адже головний бухгалтер відповідає не тільки перед керівництвом, але і перед законом.

Керуючи іншими бухгалтерами, головному бухгалтеру потрібно розподілити між ними виконання поставлених завдань, їх обов'язки, передати їм посадові інструкції, за якими буде працювати кожен бухгалтер. Це оптимізує роботу компанії в цілому, він буде знати у кого які обов'язки, хто за що відповідає.

З самого першого дня роботи головному бухгалтеру необхідно вивчити всі договори, укладені цією організацією з постачальниками і споживачами, їх терміни та оплату. При закінченні терміну дії договору, його слід або пролонгувати або що-небудь змінити, погоджуючи спочатку або з керівником, або з юристом. Перед початком своєї роботи, слід вжити всіх справи попереднього свого колеги по реєстру, тим самим убезпечивши себе від його можливих помилок. Але якщо прийняті справи мають серйозні порушення, найкраще провести ревізію документації і складів, далі підсумки перевірки передати на підпис генеральному директору, щоб не довелося відповідати за чужі помилки.

Важливо з'ясувати кількість списаних оборотних коштів, що зараховано на баланс. Необхідно простежити правильність списування амортизації та строки його експлуатації. Далі потрібно вивчити дебіторську і кредиторську заборгованість, необхідно переглянути всі договори організації, з'ясувати терміни оплати і самого боржника, вирішити питання повернення боргу. Потім слід вивчити витрати рахунки організації, дізнатися, який рахунок використовувався для списання попереднім головним бухгалтером. Швидше за все, зручніше буде списувати витрати на деякі рахунки, а не на багато. Потрібно також переглянути документи по заробітній платі, способи її нарахування, скільки і кому, перевірити вірність нарахування податків іншого головного бухгалтера.

Головний бухгалтер зазвичай вважається другою особою в організації і, іншими словами, правою рукою керівника. У зв'язку з цим керівник дуже консервативно підходить до вибору фахівця на цю посаду. На посаду головного бухгалтера підходить тільки освічений, висококваліфікований фахівець, на остаточний вибір на дану посаду впливає тільки сам керівник. Керівник організації самостійно вирішує, яка кваліфікація головного бухгалтера найбільш підходить, так саме з цим співробітником йому доводиться вирішувати щоденні фінансові питання організації. Виникають і такі ситуації, коли претендент на посаду головного бухгалтера має вищу освіту, але керівнику недостатньо тільки це, йому необхідний великий досвід і підготовка фахівця в даній області. За трудовим кодексом він має право на такі вимоги. Тому головний бухгалтер повинен бути не тільки грамотним, а й досвідченим фахівцем в області бухгалтерського обліку і звітності.

Оцініть новина (статтю)

Рейтинг популярних товарів наших читачів

Завантаження ...

Завантаження ...


Новина (статтю) «Перший робочий день головного бухгалтера - з чого почати? »Підготували журналісти видання Бізнес портал fdlx.com

Дата публікації:, останнє оновлення сторінки: 18.04.2017 11:50:39

З чого ж починає свій перший день головний бухгалтер?
Новости