• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Недорогий, але хороший телевізор: як його вибрати в 2017 році

 1. Поради та огляд технологій
 2. Тип матриці
 3. Роздільна здатність екрану
 4. Тип покриття екрану
 5. контрастність телевізора
 6. Основні і додаткові можливості
 7. додаткові роз'єми
 8. цифровий тюнер
 9. висновки

Телевізор вже давно став багато більшим, ніж банальний засіб перегляду телепередач. Він обзавівся безліччю технологій і функцій. Зараз це повноцінна платформа, здатна виходити в інтернет, надавати високоякісний контент, служити монітором і не тільки. Однак, з розширенням їх функціоналу все більш непростим і актуальним в 2016 - 2017р стало питання як правильно вибрати недорогий, але хороший телевізор для дому?

На перший погляд вони всі плоскі, красиві, з хорошою картинкою, ось тільки одні стоять 10 тисяч рублів, а інші більше 100, при цьому діагональ абсолютно однакова. У чому ж різниця і який краще купити? Все залежить від застосовуваних технологій і функцій. Про це ми і поговоримо в даній статті.

Поради та огляд технологій

Щоб вибрати телевізор, потрібно розібратися з тим, які типи екранів зараз використовуються, якими основними і додатковими функціями постачають виробники свої телевізори.

Тип матриці

Це одна з основних характеристик телевізора. При цьому щодо матриць поки ходить ряд помилок. Так, багато хто називає панелі з великою діагоналлю «плазмами», хоча - це в корені невірне твердження, оскільки «плазма» - це лише технологія підсвічування і формування зображення. У телевізорах, представлених сьогодні на ринку найбільш поширені 4 типи екранів:

LCD - це знайома всім класична РК-матриця, широко застосовувана у виробництві телевізорів, моніторів, мобільних телефонів, ноутбуків і т.д. Принцип її роботи заснований на випромінюванні ламп підсвічування, які світять крізь шар рідких кристалів, які виступають в якості керованого «затвора». Таким чином формується зображення. Головний недолік даної технології - кристали неможливо зробити повністю непрозорими, тому частина світла завжди проходить крізь поляризаційні шари навіть при відключених пікселях. Через це чорний колір в даних матрицях виражений досить слабо - має ненульову яскравість, а сама матриця - не дуже високу контрастність.

Телевізор вже давно став багато більшим, ніж банальний засіб перегляду телепередач

структура рідкокристалічного екрана

У найбільш бюджетних моделях телевізорів РК-матриця має досить великий час відгуку - потрібно більше часу для зміни зображення через що може з'являтися змазування картинки в найбільш динамічних сценах.

LED - це одна з різновидів рідкокристалічних матриць, а не окремий тип дисплея. Ключове її відмінність від LCD - використання світлодіодних (LED) ламп підсвічування замість флуоресцентних (CCFL). Це допомогло знизити товщину матриці, величину енергоспоживання, а також збільшити насиченість картинки.

В сучасних матрицях з LED підсвічуванням використовуються два варіанти розміщення світлодіодів: прямий (direct) і контурний (edge).

Перший варіант більш складний і дорогий, тому що має на увазі монтаж підсвічування відразу за матрицею. Другий - більш компромісний, тому як діоди встановлюються по периметру екрану, і світло потрапляє в центр завдяки системі відбивачів. Пряма підсвічування має більшу рівномірністю, а контурна забезпечує кращу яскравість. Також, моделі з контурній підсвічуванням мають меншу товщину.

У найбільш дорогих моделях застосовується технологія локального відключення підсвічування «local dimming», покликана боротися з проблемою ненульовий яскравості чорного кольору.

Недолік даного типу підсвічування - в найбільш бюджетних матрицях світіння світлодіодів може мати невеликий синій відтінок, що кілька порушить кольору екрану. Втім, почасти цей ефект можна компенсувати настройками екрану, а в міру розвитку технологій ця проблема зовсім піде в минуле, я вважаю.

OLED (органічні світлодіоди) - це одна з новітніх технологій у виробництві телевізорів. Її основою є так звані «органічні» світлодіоди. У цій технології є серйозні переваги - зменшення розмірів і споживаної потужності світлодіодів, збільшення яскравості. Як наслідок цього, з їх використанням можна створювати екрани, які будуть мати більшу роздільну здатність при тому ж розмірі. Також вони використовуються для створення гнучких екранів.

OLED телевізори мають відмінні показники контрастності, яскравості і чіткості зображення. У них практично немає описаної вище проблеми чорного кольору. Вони забезпечують високі кути огляду і мінімальний час відгуку матриці.

Загалом, достоїнств у таких матриць багато, але є два недоліки, що заважають масового впровадження OLED:

 • Виробництво великих екранів за такою технологією дуже дорого;
 • Цьому типу дисплеїв властивий ефект залишкового сліду - свого роду «пам'яті» пікселів. Його суть в тому, що при тривалому виведенні одного і того ж зображення в одній точці екрану (логотип каналу, наприклад) там згодом може залишитися слід, поступово пропадає з часом.

PDP (plasma display panel) .Плазменная панель - це найбільш стара і відома технологія виготовлення дисплеїв плоских телевізорів. Принцип її будови заснований на масиві осередків субпикселей, заповнених інертним газом. При подачі на них електрики газ перетворюється в плазму і починає випромінювати світло. Світіння кожного осередку пропускається через світлофільтр одного з базових кольорів (червоний, зелений, синій), а результуючий колір пікселя може бути отримане шляхом додавання світла окремих субпікселів.

Світіння кожного осередку пропускається через світлофільтр одного з базових кольорів (червоний, зелений, синій), а результуючий колір пікселя може бути отримане шляхом додавання світла окремих субпікселів

структура плазмового екрану

На відміну від рідкокристалічних екранів, технологія плазмових панелей не вимагає зовнішньої підсвічування. Підсумкова картинка виходить м'якою і дуже реалістичною, з високою контрастністю і максимальними кутами огляду, відмінним часом відгуку і глибоким чорним кольором. Також, заявлений термін служби таких панелей, до 100000 годин в сучасних моделях, істотно перевищує цей показник ЖК матриць. Величина енергоспоживання плазмових телевізорів знаходиться на рівні між традиційними РК і LED моделями. Але і без недоліків не обійшлося:

 • Осередки з газом більше, ніж пікселі в LCD (LED), тому при такому ж дозволі як у ЖК, екран плазми виходить істотно більше. Мінімальний розмір таких телевізорів - близько 30 дюймів. Це сильно обмежує область застосування панелі, тому як на кухню таку не повісиш;
 • Даний тип екранів також як і OLED піддається ефекту пам'яті пікселів.

Таким чином, основні типи екранів, які варто розглядати при виборі недорогих і середніх за ціною моделей телевізорів - LCD, LED і PDP. У дорогому сегменті до цього списку додається OLED. Який телевізор краще, плазмовий або рідкокристалічний, залежить від передбачуваного розміру екрану і бюджету покупки. Якщо вам потрібен великий телевізор і засоби дозволяють - плазмові моделі стануть відмінним вибором. Серед моделей невеликого розміру панують LCD і LED технології. Тут краще віддати свій вибір LED, якщо є відповідні за параметрами такі моделі.

Тут краще віддати свій вибір LED, якщо є відповідні за параметрами такі моделі

телевізор Sony з вигнутим екраном

Вигнутий або плоский - який телевізор краще? Нещодавно на ринку з'явилися моделі телевізорів із зігнутим екраном. Вони зайняли верхній ціновий сегмент, а їх головною перевагою заявлено відсутність геометричних зображень при перегляді, оскільки вся поверхня екрана рівновіддалена від глядача.
Звичайно, при першій зустрічі з таким телевізором виглядає це ефектно. Однак, виробники таких телевізорів не говорять про те, що рекламоване відсутність спотворень досягається тільки поруч з однією точкою простору, а в інших точно так же будуть спотворення.

Задумайтесь, чи відчували ви коли-небудь дискомфорт від геометричних спотворень сприйняття плоского екрану? Ось і я ні. Крім того, вони займають більше місця. Тому я вважаю, що переплата за такий телевізор не варто того.

Роздільна здатність екрану

Тепер варто визначитися з оптимальною діагоналлю панелі. На сьогоднішній день найбільш поширені 4 типи дозволів екрану:

 • HD (1280 × 720);
 • HD Ready (1366х768 для LCD і 1024х768 для PDP);
 • Full HD (1920х1080);
 • 4К (3840х2160).

Останній варіант далеко не бюджетний, тому його розглядати не будемо. При виборі дозволу екрану потрібно відштовхуватися від типу контенту, який ви збираєтеся переглядати, і від необхідної якості. На даний момент зображення з роздільною здатністю Full HD здатні транслювати медіа-плеєри, супутники, ігрові консолі, комп'ютери і потокові сервіси (Amazon, Netflix, YouTube).

Якщо телевізор буде встановлений далеко від вас (3 метра і більше), при цьому коло інтересів обмежений DVD-фільмами або звичайними телепередачами, можна істотно заощадити, купуючи HD Ready пристрій.

Традиційне ефірне телебачення надає картинку з роздільною здатністю меншим, ніж будь-який із зазначених у списку вище - 720х576 пікселів. Тому будь-який сучасний телевізор точно підійде для перегляду такого ТВ. Однак, повсюдне впровадження цифрового телебачення - це питання недалекого майбутнього, тому правильніше орієнтуватися на нього.

Другий критерій, який треба враховувати - відстань від глядача до телевізора. Оптимальне його значення можна оцінити за наведеною нижче діаграмі. Значення має перебувати в межах сектора для обраного розміру діагоналі і дозволу екрану - це забезпечить коректне сприйняття зображення, коли окремі пікселі непомітні.

діаграма оптимального відстані від телевізора до глядача

Тип покриття екрану

Незалежно від типу матриці в телевізорі може бути використано глянсове або матове (антиблікове) покриття екрану. Використання глянсового покриття покращує передачу кольору і контрастність телевізора, але такі екрани добре відбивають падаюче на них світло, що в умовах яскравого освітлення може заважати перегляду.
Телевізор з матовим покриттям поступається глянцевому по насиченості, але зате йому не страшні відблиски.

Телевізор з матовим покриттям поступається глянцевому по насиченості, але зате йому не страшні відблиски

відблиски на екрані телевізора з глянцевим екраном

контрастність телевізора

У питанні про те, яке її значення краще виробники намагаються переконати покупців, що діє принцип «чим більше - тим краще». В ідеалі - це так, але в реальності є нюанси:

 • Ми не знаємо, як і в яких умовах той чи інший виробник вимірював значення контрастності. Єдиної регламентованої методики на даний момент немає. Звідси і зашкалювали величини контрастності в заявлених технічних характеристиках телевізорів. Одним слово, вірити даним про контрастність, заявленим в описі телевізора, потрібно з великою обережністю.
 • Оцінити якість контрастності в магазині важко - освітлення там відрізняється за типом і величиною від того, що буде у вас вдома. Також сприйняття може відрізнятися в залежності від типу покриття екрану.

Тому, з приводу контрастності можна дати наступну рекомендацію: вибирайте модель, яка сподобається вам по загальній якості картинки. Враховуйте, що в кімнату з сильним природним або штучним освітленням краще підійде телевізор зі світлодіодним (LED) підсвічуванням. У затемненій кімнаті зручніше буде плазмовий телевізор.

Основні і додаткові можливості

Тепер ми підходимо до питання про те, чому одні моделі телевізорів дешеві, а інші стоять в рази більше. Причина криється в наявності або відсутності додаткових функціональних можливостей, які закладаються виробником, а саме:

 • 3D;
 • Smart TV;
 • медіаплеєр;
 • додаткові роз'єми;
 • цифровий тюнер.

3D

Підтримка 3D не так давно «перекочувала» в бюджетний сегмент телевізорів, дозволяючи насолоджуватися об'ємної картинкою. Зверніть увагу, що реалізація даної технології може бути різною:

 • активне 3D;
 • пасивне 3D.

У першому випадку потрібні для перегляду 3D-контента потрібні досить недешеві окуляри з LCD-шторками, масивні і незручні. У комплекті з таки телевізором вони часто відсутні. Другий недолік - такі окуляри повинні мати всі, хто одночасно дивиться телевізор, що виливається в ще більші витрати.

Пасивне 3D не вимагає дорогого устаткування, а в комплекті знайдеться предостатньо поляризаційних аксесуарів для великої компанії. Недоліком же є можливе нижчу роздільну здатність зображення.

Smart TV

Цей тип телевізорів також називають словом «розумний». Таким його роблять встановлені програми для виходу в інтернет, ігор, спілкування і перегляду потокового відео. Деякі моделі навіть дозволяють влаштовувати конференції по Skype.

Головна вимога для можливості використання - підключення до інтернету через LAN-порт, або по Wi-Fi (повинен бути вбудований в телевізор).

медіаплеєр

Ця функція дає можливість перетворювати телевізор у центр для прослуховування музики і перегляду відео. Досить підключити флешку або зовнішній HD, щоб почати сеанс. Це ідеальний варіант для любителів 3D, оскільки типовий фільм зі стереоскопічним зображенням може мати розмір близько 20-40 Гб, що при не дуже швидкому інтернеті зробить його перегляд неможливим.

Щоб не було несподіванок, при виборі такого телевізора уточніть, які формати відео і аудіо підтримує його медіаплеєр.

додаткові роз'єми

Електронно-променеві і перші моделі LCD телевізорів володіли лише роз'ємом під антену, SCART, RCA ( «тюльпани») і гніздом для навушників. До теперішнього моменту асортимент можливих зовнішніх роз'ємів значно розширився:

 • HDMI;
 • USB 2.0 / 3.0;
 • DisplayPort;
 • Thunderbolt;
 • Ethernet;
 • RS-232 і т.д.

асортимент роз'ємів типового сучасного телевізора

При виборі бюджетного пристрою орієнтуйтеся на наявність 2-3 портів USB і хоча б одного HDMI, щоб в подальшому телевізор можна було використовувати в якості другого монітора, підключати ігрові консолі, медіаплеєри, приставки та інші аксесуари.

цифровий тюнер

Цю опцію варто відзначити окремо. Ви можете значно заощадити, купуючи пристрій з заздалегідь встановленим тюнером стандарту DVB-T, орієнтованим на ефірне мовлення. Дорожчі моделі обладнуються приставками DVB-C (кабельне) і DVB-S (супутникове).

Для активації пристрою знадобиться спеціальний CAM-модуль, що купується у провайдера. Ця функція стане в нагоді вам, коли в Росії остаточно відбудеться перехід на цифрове мовлення, про який давно говорять. Якщо у вашому телевізор не буде вбудованого цифрового тюнера, то його доведеться купувати окремо.

висновки

Який телевізор краще вибрати в 2017 році? На думку фахівців, відштовхуватися потрібно від наступних критеріїв:

 • вартість;
 • місце установки і розмір приміщення;
 • вид використання;
 • функціонал і додаткові роз'єми.

Насамперед визначтеся з бюджетом покупки. Не обов'язково найдорожча модель буде краще всіх - це залежить від характеристик і функціоналу.

Більшість виробників телевізорів зараз випускають приблизно однакові за якістю виробу. Тому про якість телевізора потрібно судити не по бренду, а за відгуками про конкретні моделі - це більш вагомий фактор зараз.
Для прикладу можна сказати, що в масовому сегменті телевізорів більшість ЖК матриць проводиться компаніями LG і Samsung. А комплектуючі, наприклад, для бюджетних моделей Samsung виробляють компанії Sharp або LG.

Який телевізор вибрати на кухню? Якщо площа вашої кухні не перевищує 20 квадратних метрів, не варто купувати телевізор з діагоналлю більше 32 дюймів. Цілком достатньо буде 19 - 24 дюймів при HD / HD Ready дозвіл. Сприйняття Full HD картинки на такому розмірі екрану буде практично неможливо відрізнити за якістю від вищевказаного дозволу, тому переплачувати за більш високу роздільну здатність в цьому випадку не варто. Як показує практика, на кухні люди часто дивляться ефірне телебачення, що транслюється в HD, а то і DVD-форматі (720х480), так що переплата тут зайва.

Всі переваги роздільної здатності 1920 × 1080 розкриваються на панелях розміром від 40 дюймів і вище при належному віддалі від очей. Якщо ви збираєтеся створити недорогий домашній кінотеатр, а габарити кімнати дозволяють, передбачте, щоб в обраному телевізорі були роз'єми для акустики і HDMI-роз'єм. Останній дасть можливість підключати сучасні медіапрогравачі або використовувати телевізор як другого монітора. Наприклад, можна закачати відео на комп'ютер, а потім транслювати його по HDMI на телевізор, що дуже зручно.

3D - це досить спірна функція. Багато виробників це зрозуміли і припинили розробку в цьому напрямку. Причина в дорожнечі очок і нездатності більшості недорогих моделей забезпечити стабільну потрібну частоту в 120 Гц, оскільки вони працюють на 100 Гц. Використання більш високої частоти також підвищує вартість виробу.

Ми вивчили найважливіші критерії вибору телевізора. Тепер можна приступити до вибору конкретної моделі. Головне - не забувайте вивчати свій відгук про моделях на різних незалежних сайтах.

Однак, з розширенням їх функціоналу все більш непростим і актуальним в 2016 - 2017р стало питання як правильно вибрати недорогий, але хороший телевізор для дому?
У чому ж різниця і який краще купити?
Задумайтесь, чи відчували ви коли-небудь дискомфорт від геометричних спотворень сприйняття плоского екрану?
Який телевізор вибрати на кухню?
Новости