• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Британія - кращий напрямок ділового туризму 2011 року

У Москві названі переможці премії National Geographic Traveler Awards 2011. У номінації за «Кращий напрям бізнес-туризму від порталу BFM.ru» перемогла Великобританія - незважаючи на заворушення в Лондоні цього літа У Москві названі переможці премії National Geographic Traveler Awards 2011

40% росіян, які прибувають в Лондон, в'їжджають по діловим візами. Фото: AP

Влада Великобританії дуже серйозно сприйняли іміджеві втрати країни в результаті літніх заворушень у Лондоні. З ініціативи прем'єр-міністра Девіда Кемерона оперативно виділено вражаючий бюджет на виправлення цього іміджу, тільки на залучення іноземних туристів буде витрачено 100 млн фунтів. Втім. в порівнянні з тими 19 млрд фунтів, які країна заробляє тільки на організації конференцій і з'їздів, ці витрати не є настільки суттєвими.

Тим часом, як з'ясовується, репутація Британії як туристичного напрямку не так вже сильно постраждала, по крайней мере, в Росії. У середу в Москві були оголошені переможці премії журналу National Geographic за кращі туристичні напрямки нинішнього року National Geographic Traveler Awards 2011 року; в номінації «діловий туризм», заснованої порталом BFM.ru, Британія посіла перше місце.

Навряд чи подібний результат можна вважати несподіваним. На берегах Темзи постійно проживає до 300 тисяч вихідців з Росії, багато з яких бізнесмени. Наші співвітчизники регулярно входять в список найбагатших податкових резидентів Лондона, купують в ньому найдорожчі будинки, а російськомовну громаду британські ЗМІ називають Londongrad (а район Челсі - на нібито російський манер - Chelsky).

Але якби навіть Лондон не був улюбленим місцем роботи, відпочинку та еміграції російських бізнесменів - від Чичваркіна до Березовського і колишніх топ-менеджерів ЮКОСа - місту і країні було б що пред'явити світові.

Найбільший діловий і фінансовий центр , світова столиця моди-2011 , Столиця Олімпійських Ігор 2012 року - ось тільки три найбільш очевидних аргументу на користь Лондона. Ймовірно, вони стали не останніми для учасників голосування, в якому взяли участь 10 тисяч відвідувачів сайту nat-geo.ru.

«Британія, яка є місцем проведення багатьох великих міжнародних зустрічей, конференцій, нарад і виставок, має розвинену інфраструктуру і технічні можливості для проведення заходів світового рівня; крім Лондона, важливими діловими центрами Великобританії є Бірмінгем, Манчестер, Ліверпуль і Брістоль », - говорить керівник британського управління з туризму VisitBritain в Росії Тетяна Хорешок. За її словами, кількість російських громадян, що виїжджають до Великобританії за діловими візами, становить майже 40% від загального потоку туристів з Росії. У Лондоні знаходиться величезна кількість головних офісів міжнародних компаній, які працюють і в Москві. Також багато співробітників їздять до Великобританії на виставки і форуми.

У Великобританії знаходяться кілька найбільших в Європі конференц-центрів. Всі майданчики зручно розташовані в центральній частині головних британських міст. Інформація про них надана на сторінці кампанії Britain for Events , В рамках якої з підтримкою міністра з туризму Джона Пенроуза і Управління по туризму Великобританії VisitBritain проводяться активні PR- та маркетингові програми по просуванню Великобританії як туристичного напрямку світового рівня.

«В нашій базі даних зібрано більше 8000 майданчиків для проведення заходів на всі смаки і випадки - від старовинних замків до футбольних стадіонів, на яких проводяться матчі Англійської прем'єр-ліги - так що ви обов'язково знайдете підходящий варіант для проведення чергового заходу, будь то конференція, виставка, виїзне засідання, корпоративний відпочинок або презентація », - коментують в VisitBritain.

Бізнес-турист в Британії витрачає на дві третини більше звичайного

Найбільшими діловими і галузевими форумами в Великобританії є авіасалон у Фарнборо, Лондонський книжковий ярмарок, інвестиційні форуми, Лондонський тиждень моди і Лондонський тиждень архітектури, а також туристична виставка World Travel Market і численні футбольні матчі, які приваблюють величезну кількість фанатів і корпоративних груп, каже Тетяна Хорешок. У 2011 році вже в четвертий раз Лондон став майданчиком для обговорення міжнародними експертами актуальних проблем, з якими стикаються інвестори на російському ринку. З 22 по 23 березня в британській столиці пройшов IV щорічний Інвестиційний форум Групи компаній Трійка Діалог, присвячений інвестиційним перспективам російського ринку і розширення співпраці між російськими компаніями і західними інвесторами. Лондонський форум відвідали понад 250 осіб - інвестори і представники ділового співтовариства Росії, Італії, Франції, Німеччини та США, повідомляють організатори.

Крім власне ділових конгресів і зустрічей, Великобританія активно розвиває напрямок виїзних корпоративних заходів і заохочувальних поїздок для мотивації співробітників. Екскурсії по туристичних місцях, відпочинок на природі, відвідування шотландських замків і підприємств по виробництву віскі, матчів англійської футбольної Прем'єр-ліги, легендарні Королівські скачки в Аскоті; чемпіонат світу з тенісу в Уїмблдоні або гонки британського етапу «Формули-1» на автодромі у Сільверстоуні - все це пропонується корпоративним клієнтам.

Чергова, вже десята, щорічна кампанія Britain for Events стартує у вересні 2011 року і триватиме до березня 2012 року. Крім усіляких спортивних, музичних і культурно-мистецьких заходів, велика увага приділяється діловим зустрічам, конференцій, галузевих виставок і ярмарків. Для британської економіки організація заходів і подій, як ділових, так і розважальних, - це ціла галузь обсягом 36 млрд фунтів стерлінгів, повідомляється на сайті кампанії Britain for Events.

Щорічно близько 18,8 млрд фунтів стерлінгів країні приносить організація конференцій та з'їздів, 9,3 млрд доларів вдається заробити на проведенні виставок і ярмарків. Сегмент заохочувальних поїздок експерти туристичного управління оцінюють в 1,2 млрд фунтів стерлінгів в рік, корпоративні заходи - 1 млрд фунтів, фестивалі культури, а також музичні події також приносять більше 1 млрд фунтів, 2,3 млрд фунтів доходів можна віднести на рахунок спорту. Фінансовий ефект розрахований з урахуванням чистої виручки майданчиків проведення і сумарних витрат відвідувачів на харчування, розваги, походи по магазинах та інше.
Решта ділові поїздки, які не залежать від графіка заходів, зокрема зустрічі торговельних представників з клієнтами або доставка вантажів компаніями приносять не менше 7 млрд фунтів стерлінгів в рік. Крім цього, обсяг контрактів, що укладаються на виставках і ділових заходах, навіть за консервативними оцінками, перевищує 100 млрд фунтів, наголошується в аналітичному звіті на сайті Britain for Events.

В середньому сума витрат однієї особи, що приїжджає з метою участі в бізнес-заходах у Великобританії, становить 131 фунт стерлінгів на добу, що на 72% більше, ніж у просто туриста. А для відвідувачів виставок і ярмарків ця різниця з рядовими туристами збільшується до 193%.

Заворушення в Лондоні не позначилися на діловому туризмі

Нещодавно VisitBritain запустили найбільшу 10-річну маркетингову кампанію, перший етап якої отримав назву «Great Britain You're Invited». Британські знаменитості Джуді Денч, Дев Патель, Твіггі, Руперт Еверетт і Джеймі Олівер запрошують відвідати Великобританію і приєднатися до атмосфери свята. Спільно з представниками туристичного бізнесу країни VisitBritain запустили кампанію на 21 міжнародному ринку, завдяки чому планується додатково залучити в країну до 4 мільйонів відвідувачів за 4 роки.

після недавніх заворушень , Що прокотилися в найбільших містах Великобританії, експерти висловлювали побоювання з приводу можливих негативних наслідків для бізнесу і туризму. Ці побоювання виявилися здебільшого перебільшеними. «За нашими даними, безлади не позначилися на в'їзному потоці в Великобританію. Менше 1% туристів скасували свої поїздки після заворушень, а через кілька днів ситуація повністю нормалізувалася. Про які-небудь втрати в області ділового туризму нам невідомо, і, швидше за все, вони мінімальні », - заявила в інтерв'ю BFM.ru Тетяна Хорешок.

Зате в перспективі Великобританія розраховує на значний позитивний ефект від запланованих найбільших заходів. Майбутня Олімпіада в Лондоні має колосальний вплив на розвиток туризму і, в тому числі, ділового, впевнена Тетяна Хорешок. Підвищена увага до Британії з боку міжнародної громадськості і ЗМІ в зв'язку з що відбулася в квітні королівським весіллям принца Вільяма і Кейт Міддлтон і на хвилі активної підготовки Лондона до Олімпійських Ігор 2012 року означає, що для країни відкриваються великі можливості.

Вся справа в правильному позиціонуванні

За оцінками VisitBritain, близько 4 мільярдів осіб спостерігатимуть за іграми 2012 року. «Британія, не чекаючи початку Ігор, привертає увагу до країни і свою культуру вже зараз, - каже Тетяна Хорешок. - Протягом всього 2012 року проходитиме маса заходів в області спорту і культури. Для ділових мандрівників це означає ще більше можливостей, так як всі компанії, що працюють в цій сфері, готують спеціальні умови та програми, пов'язані з Олімпійськими іграми. Думаю, що в сегменті «інсентив» (заохочувальних поїздок) Великобританія відмінно позиціонуватися вже зараз, а в зв'язку з Іграми 2012 роки її потенціал збільшиться ».

Директор університету Шеффілд Халлам з комунікацій та зв'язків з громадськістю Джон Палмер в інтерв'ю BFM.ru пояснив: від того, як ви використовуєте події і заходи для маркетингу і позиціонування , Сьогодні дуже багато залежить. В кінцевому рахунку, це все бізнес: величезні суми грошей, які циркулюють між учасниками, квитки, промоушн, ​​готелі, які укладаються найчастіше угоди. Але найголовніше - великі заходи створюють і імідж країни. І це важливо для майбутньої співпраці в бізнесі і ділового туризму. Палмер впевнений, що перші враження від відвідування країни мають величезне значення для бізнесменів, будь то спортивний захід або ділове.

Це важливо, щоб для іноземних відвідувачів враження від поїздки були позитивними, щоб потенційні партнери не розчарувалися і не відмовилися на роки вперед від ведення бізнесу в країні через неорганізованість або відсутності якихось важливих складових. Фінансовий, маркетинговий і емоційний ефект спортивних заходів є довгостроковим і дуже суттєвим фактором. Наприклад, Барселона, яка брала Олімпіаду в 1992 році, перемістилася в списку найбільш відомих і відвідуваних міст світу з 12-го місця на третє і одночасно стала одним з найбільших в Європі центрів ділового туризму - суперником Парижа.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Новости