• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Тенденції моди: англійська шкільна форма

Великобританія - країна, якій ми зобов'язані появою шкільної форми. Сталося це в XVI столітті, за часів правління Генріха VIII. Тоді шкільні костюми не були схожі на свої сучасні зразки, а метою своєї мали привчання дітей до смирення і дисципліни. Школа при госпіталі Христа, яка першою зобов'язала своїх учнів носити формений одяг, зберегла її до наших днів, лише трохи модифікувавши. В ті часи одяг для школярів шили з тканини, пофарбованої дешевим синім барвником, а зараз форма в цій школі чорного кольору, хоча все ще нагадує солдатський плащ, за зразком якого вона колись і була виготовлена. Великобританія - країна, якій ми зобов'язані появою шкільної форми

Протягом століть шкільна форма була обов'язковою в усіх школах британських островів, як приватних, так і державних. На даний момент деякі школи відходять від обов'язкової форми з тих чи інших причин, однак основна маса все ж міцно тримається за традиції. Вважається, що наявність єдиної стандартизованої шкільної форми об'єднує учнів і зрівнює їх на терені навчання. При цьому шкільні костюми деяких престижних навчальних закладів стають ознакою належності до певного класу, носити таку форму почесно.

При цьому шкільні костюми деяких престижних навчальних закладів стають ознакою належності до певного класу, носити таку форму почесно

Згодом форма змінювалася, проте, починаючи з 50-х р.р. XX століття, класичний варіант зберігається приблизно в одному виді. Шкільна форма для хлопчиків передбачає наявність шортів або довгих штанів для старших дітей, піджака , светри , жилета , сорочки , краватки , Простий шкіряного взуття і в деяких випадках - головного убору і верхнього одягу. Всі елементи форми виконані в традиційних для конкретної школи кольорах, піджаки, светри, краватки і сорочки часто прикрашені емблемою школи і іншою символікою. Жіночий варіант відрізняється зазвичай тільки наявністю спідниці або сарафана замість брюк і гольфів в регламентованих кольорах. У більшості шкіл крім літнього та зимового варіантів форми, введений також варіант для свят та урочистих подій.

У більшості шкіл крім літнього та зимового варіантів форми, введений також варіант для свят та урочистих подій

Деякі прогресивні англійські школи прагнуть до того, щоб зробити форму більш індивідуальною, наприклад, в її розробці можуть брати участь самі учні. Використання високих технологій і екологічна безпека - ще один тренд британської шкільної моди. Так, стало дуже популярним виробництво шкільної форми з перероблених відходів - блейзери та штани з пластикових пляшок при цьому нічим не гірше в шкарпетці.

У тому випадку, якщо керівництво школи налаштоване демократично, класичний варіант форми може замінити більш зручний - футболки, джинси, трикотажні штани і спідниці, толстовки і ін. Виконані в фірмових шкільних кольорах, вони при цьому більше схожі на той одяг, який діти носять на вулиці і будинки.


Незважаючи на нові тенденції в англійській шкільній формі, відомим на весь світ є саме класичний варіант. Однією з причин такої популярності став успіх фільмів про Гаррі Поттера, герої якого носять традиційну англійську форму, навіть навчаючись у чарівній школі. Інші фільми і книги також внесли свій вклад в моду на британський спосіб життя, що включає в себе і носіння форми школярами.

У Росії, де шкільна форма знову повертається в повсякденний побут, ця мода тільки набирає обертів. Багато виробників шкільної форми, спираючись на сучасні тенденції, створюють моделі в англійському стилі, цілком або частково копіюючи британські зразки. Дивуватися цьому не доводиться, тому що саме така форма, викликаючи асоціації з героями улюблених книг і фільмів, знаходить у дітей живий відгук. Батьків, в свою чергу, привертає навколишній англійську шкільну форму ореол престижності і респектабельності.


У каталозі компанії «Інфанта» Ви зможете знайти моделі в англійській стилістиці, наприклад, звичний для британської молодшої школи сарафан або традиційну спідницю в складку . Це той рідкісний випадок, коли модні речі одночасно є визнаною класикою.


Новости