• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як збирати гроші (не відмовляючи собі у всьому)?

 1. Навіщо потрібно відкладати і як збирати гроші
 2. Як навчитися збирати гроші
 3. Секрет №1: облік витрат
 4. Секрет №2: в першу чергу платити собі
 5. Секрет №3: витрачайте менше, ніж заробляєте
 6. Як збирати гроші і не витрачати їх
 7. 15 способів як економити і відкладати гроші
 8. Як навчитися збирати гроші при невеликій зарплаті
 9. Що робити, якщо зовсім не виходить збирати гроші
 10. Як відкладати гроші на машину
 11. Скільки має коштувати автомобіль
 12. Як правильно відкладати гроші на машину
 13. Як відкладати гроші на квартиру або будинок
 14. Іпотека або накопичення?
 15. Як правильно збирати на квартиру

Ви витрачаєте зарплату до того, як отримали її? Хочете навчитися економити і заощаджувати гроші, вибратися з боргів? Чарівної фінансової палички не існує, але кілька простих порад допоможуть вам взяти під контроль свій бюджет і зібрати грошей на відпочинок, машину і навіть квартиру.

Навіщо потрібно відкладати і як збирати гроші

 • Накопичення - це «подушка безпеки»
 • Відкласти побільше грошей - значить отримати додатковий ступінь свободи
 • Поліпшення житлових умов
 • Заощадження - це майбутнє ваших дітей
 • Відкладені гроші - для відпочинку і предметів розкоші

Тільки 30% росіян вміють відкладати і робити накопичення. «Не в грошах щастя», - стара побита приказка, яка заводить людей у фінансовий тупик і боргову яму. Істина полягає в тому, що гроші можуть допомогти досягти щастя. Гроші - не корінь усіх зол, а інструмент - все залежить від того, як ви їх використовуєте.

Відома американська актриса Джоан Ріверс стверджувала: «Люди кажуть, що гроші - не ключ до щастя, але я завжди вважала, що, маючи достатньо грошей, можна зробити цей ключ».

А вам потрібен ключ?

Як навчитися збирати гроші

Не виходить збирати гроші Не виходить збирати гроші? Вони йдуть «крізь пальці» і дуже схожі на мед, як в пісеньці Вінні-Пуха «... якщо він є, то його відразу немає». Знайте, ви не заощадите ні копійки, поки не зрозумієте точно, куди йдуть ваші доходи.

Економити не так весело, як витрачати, але нічого неможливого немає. Золоті правила сімейного бюджету, сформульовані фінансовими експертами, допоможуть зрозуміти, як почати збирати гроші і не збитися з правильного шляху. Нижче розглянемо секрети і способи як відкладати гроші в будь-яких умовах.

Секрет №1: облік витрат

Як ви вирішите де можна заощадити і відкласти гроші, якщо не маєте уявлення про свої витрати? Детально про планування бюджету ми вже писали. Скачайте таблицю excel, оптимізуйте її під свої потреби і почніть записувати витрати, не відкладаючи на завтра. Заведіть блокнот, встановіть програми для обліку фінансів , Якщо електронні таблиці вам не подобаються.

Які суми йдуть на житло, продукти, оплату податків, боргів і розваг?

Після того, як ви створите чітку картину витрат в типовому місяці, можна виявити проблемні області. Скільки відкладати грошей і які необов'язкові, імпульсні покупки можна скоротити, стане виразно видно через кілька тижнів. ВАЖЛИВО! На перший погляд вам може здатися дурним записувати всі свої витрати, адже ви і так все знаєте, але коли перед вами буде лежати ваша фінансова статистика не за день чи два, а за місяць - ви можете здивуватися сумами, які йдуть на певні речі. Це допоможе визначити, куди ви витрачаєте більше і на чому можна заощадити, адже в умовах одного дня це можуть бути дрібниці, але в умовах місяці - це може бути альтернатива новому холодильника.

Гроші відкладені на майбутнє - гарант впевненості в завтрашньому дні.

Основні принципи бюджету:

 1. Розробіть план: чітко визначте цілі і встановіть реалістичні терміни виконання всіх пунктів. Збирати гроші просто на «чорний день» - програшна в психологічному сенсі стратегія. Люди так влаштовані, що потрібен «стусан», тобто якась загроза благополуччю, яка мотивація. Накопичувати легше, якщо попереду маячить довгоочікувана і заповітна мрія: квартира, машина чи щось не глобальне, але не менш важливе для вас. Цілі можуть бути самими різними від давно заплановану покупки нового телевізора до подорожі в країну, яку ви хотіли побачити з дитинства. Буде здорово, якщо вона дійсно зможе надихнути вас. Ваша мета була максимально конкретизованої. Тобто не абстрактний «хороший телевізор», а конкретна модель. Або подорож на певний термін в чітко позначену країну з зразковим списком запланованих для відвідування місць. Встановіть довгострокові і короткострокові цілі, розрахуйте скільки грошей потрібно відкладати на місяць і дотримуйтесь задуманому. Повірте досвіду успішного бізнесмена Стівена Кові: «Цілі - чиста фантазія, якщо у вас немає конкретного плану їх досягнення».
 2. Відокремте потреби від бажань, зрозумійте різницю. Легше сказати, ніж зробити, але візьміть за правило брати паузу перед покупкою. Перш ніж схопити чергові туфлі на шпильці або виключно чудовий п'ятий спінінг, «переспите» з думкою кілька днів, тим більше що як показують дослідження - задоволення від очікування покупки на багато більше ніж після придбання.
 3. Балуйте себе іноді! Різниця між ощадливістю і скупердяйство приблизно така ж, як між голодуванням і здоровим харчуванням.

Секрет №2: в першу чергу платити собі

Ви, напевно, вже не раз чули цю фразу. Знаєте, чому її часто повторюють? Цей принцип працює. Платити собі - означає відкладати певну частину заробітку на депозит, окремий рахунок або просто відкладаємо гроші в конверт.

Але відкладати гроші з зарплати в кінці місяця - тільки те, що залишилося після всіх витрат, - величезна помилка, яку допускає переважна більшість.

Про заощадження потрібно думати так само, як і про будь-яких інших рахунках. Коли приходить квитанція за електрику, кабельне телебачення або телефон, що ви робите? Ось так і треба ставитися до свого ощадному рахунку. Якщо ваша мета накопичити умовно 10 000 рублів на місяць, оплатіть цей пункт в першу чергу.

Секрет №3: витрачайте менше, ніж заробляєте

Ні, мова не йде про дауншифтінг, не лякайтеся Ні, мова не йде про дауншифтінг, не лякайтеся. Ми говоримо тільки про розумну економію і плануванні майбутнього. Подумайте самі: якщо в місяць ви заробляєте 50 тисяч, а витрачаєте 55, баланс бюджету буде не мінус 5 тис. Руб. Швидше за все, ви скористалися кредитною карткою, і віддавати борг доведеться з відсотками, значить в майбутньому вам потрібно буде ужаться не на 5 тис., А на велику суму.

Нульовий баланс - вже краще: ви вмієте планувати, але не знаєте як збирати гроші. В цьому випадку ви ризикуєте виявитися не готовим до непередбачених витрат, які регулярно підкидає життя.

Те, що працювало для Рокфеллера 100 років тому, працює донині. Змінюються інструменти, але не принципи економії.

Як збирати гроші і не витрачати їх

«... Заробити гроші може і дурень, але потрібно мудрість, щоб зберегти і розпорядитися ними собі на користь», - Бригам Янг, духовний лідер мормонів 19 століття, мав 55 дружин і примудрявся планувати і економити бюджет своєї немаленькою сім'ї.

Давайте заглянемо правді в очі: навіть якщо ви збільшите дохід, фінансова ситуація не зміниться - ви просто дозволите собі витрачати більше. Єдиний вихід - навчитися контролювати витрати і відкладати гроші.

Коли краще відкладати гроші?

Відповідь однозначна - відразу ж після їх отримання. Це основне правило управління особистими фінансами. Відкладаючи гроші відразу, ви просто забираєте їх з сімейного бюджету і автоматично підганяєте себе під потрібні фінансові рамки. В іншому випадку виникає типова ситуація, коли на початок місяця грошей начебто багато, і, здається, що немає нічого страшного в тому, щоб себе трошки побалувати. До кінця місяця гаманець порожніє, а витрачаєте ви тільки на найнеобхідніше, і несподівано виявляється, що відкласти в цьому місяці ну ніяк не вийде. Тому правильним рішенням буде установка конкретного дня (зазвичай це число, коли приходить зарплата) і регулярно поповнювати накопичення саме в цю дату. Покласти на рахунок і забути - найкращий спосіб відкладати гроші.

15 способів як економити і відкладати гроші

15 способів як економити і відкладати гроші

1. Відкладайте гроші на необхідні потреби в чотири конверта - один на кожну тиждень. Гроші для цільових заощаджень приберіть в п'ятий конверт і заховайте подалі, якщо ви не завели депозитний рахунок.

2. Викладіть з гаманця кредитні / дебетові карти, візьміть готівкою ту суму, яку ви спланували на тиждень.

3. Відкрийте депозит. Можна завести роздільні рахунки для кожного пункту заощаджень: на авто, відпочинок, майбутнє дитини. Магія складних відсотків компенсує хоча б інфляцію, якщо не примножить відкладене. Можна відкладати гроші на карту, якщо ви абсолютно впевнені у своїй силі волі.

4. Сплануйте меню на тиждень вперед і складіть список продуктів. По-перше, це позбавить домашнього кулінара від тяжких дум «що ж приготувати сьогодні ввечері», по-друге, не виникне ситуації, коли холодильник набитий залишками продуктів з терміном придатності.

5. Ідіть в магазин, коли у вас мало часу, якщо залишилася година до цікавої ТВ-передачі або важливої ​​справи. Маючи на озброєнні список покупок, ви буквально «пролетить» за торговою площею і уникнете спокуси купити непотрібне.

6. Купуйте оптом щоразу, коли це можливо. Мережеві магазини постійно влаштовують акції і розпродажі на деякі позиції. Рис, макарони, зубна паста, туалетний папір і т.д., куплені зі знижкою, - хороший заділ для економії в майбутньому місяці.

7. Сплачуйте рахунки вчасно. Автоматизуйте платежі, якщо це можливо. Пені, нараховані за прострочення - мінус вашого бюджету. І не махайте рукою, що, мовляв, там зовсім копійки набігли: копійка рубль береже.

8. Перевіряйте ціну перед покупкою чогось дорогого. Пробіжіться по інтернету і пошукайте, чи не пропонує інший продавець вигідну ціну на товар.

9. Уникайте імпульсних покупок. Зачекайте день або два, обміркуйте наскільки необхідна вам ця річ, перевірте ціну у інших торговців.

10. 10 Перегляньте тарифи за інтернет, мобільний телефон і супутникове / кабельне телебачення. Відомі приклади, коли люди переплачували в п'ять разів більше за ТБ, так як не знали про зміну цін. Оператори не переведуть на вигідний тариф без вашої участі.

11. Здоровий спосіб життя - шлях до здорового бюджету! Це нелегко, але постарайтеся відмовитися від шкідливих звичок. Просто помножте вартість пачки сигарет на кількість днів у році. Ці гроші ви могли б відкласти.

12. Дозволяйте собі приємні витрати, психологічний комфорт - перш за все. Обновка, посиденьки з друзями за кухлем пива - чому ні? Але не захоплюйтеся. Пам'ятайте план - у вас є мета.

13. Розберіться в шафах. Як тут можна заощадити, запитаєте ви? Продайте те, що вже не носите. Віднесіть в комісійний магазин або дайте оголошення на інтернет-майданчику. Виручені незаплановані гроші відкладаємо в конверти або в банк.

14. Плануйте відпочинок заздалегідь. Вартість готелів, авіа та залізничних квитків зазвичай нижче, якщо бронювати за півроку або рік до поїздки.

15. Не здавайтесь. «Коли здається, що все проти вас, пам'ятайте, що літак злітає проти вітру ...». (Генрі Форд).

Як навчитися збирати гроші при невеликій зарплаті

Так, це зовсім не так просто, як люблять декламувати всякі фінансові аналітики та експерти, але іншого виходу немає Так, це зовсім не так просто, як люблять декламувати всякі фінансові аналітики та експерти, але іншого виходу немає. Винаходити велосипед вам не доведеться, основні правила як правильно відкладати гроші з зарплати:

 • Обов'язково ведіть «домашню бухгалтерію», куди вносите абсолютно всі ваші доходи і витрати. Після того як ви зможете на власні очі побачити, скільки саме коштів у вас йде на різні потреби (харчування, комунальні рахунки, розваги і т.д.), буде набагато простіше проаналізувати і визначити, які з категорій витрат можна скоротити. Надалі це допоможе підрахувати, скільки відкладати грошей у вас вийде безболісно для бюджету.
 • Перед походом в магазин складайте список покупок і не беріть більше тієї суми, яка потрібна для вашого списку. Всякого роду маркетологи і мерчендайзери не дарма їдять свій хліб: згідно зі статистикою, не маючи чіткого плану, покупець витрачає в магазині в середньому в 1,5 рази більше коштів, ніж планував.
 • Готувати їжу набагато вигідніше самостійно, не вдаючись до послуг кулінарії і напівфабрикатів. Це корисно не тільки для гаманця, але і для шлунка.
 • Не купуйте непотрібні вам речі, тільки тому, що вони дешево коштують. Як показує практика, в більшості випадків такі речі після покупки так і залишаються припадати пилом на полицях і в гардеробах, чекаючи слушної нагоди, який ніколи не настане.
 • Контролюйте комунальні рахунки і витрати. Слідкуйте за тим, щоб в кімнатах даремно не працювали освітлювальні прилади, а на воду і газ обов'язково повинні стояти лічильники.

Якщо у вас є власний цікавий досвід, на тему того як відкладати гроші при маленькій зарплаті, пропонуємо вам поділитися ним в коментарях.

Що робити, якщо зовсім не виходить збирати гроші

В такому випадку можна вдатися до радикальних методів, виключивши абсолютно всі витрати, без яких можна обійтися. Такий метод часто називають «фінансової дієтою», вона включає в себе виключення зі своїх витрат:

 • Абсолютно будь-яких розваг;
 • Продуктів, які не належать до категорії необхідних. Грубо кажучи, складається список продуктів харчування на тиждень, яких повинно вистачити для нормального харчування. Далі відбувається закупівля за цим списком, і будь-які додаткові витрати просто-напросто виключаються;
 • Харчування в кафе, ресторанах, барах і т.п .;
 • Витрат на одяг і інші речі, при наявності старих в більш-менш пристойному стані;
 • Непотрібних поїздок на власному подвір'ї і громадському транспорті;
 • Будь-яких інших витрат, що не відносяться до категорії обов'язково необхідних.

Потрібно серйозно обміркувати, чи варто відкладати гроші таким способом, перш ніж вдаватися до цього методу. Тому як та мета, на яку ви зважитеся накопичити гроші подібним чином, повинна бути дійсно стоїть. В іншому випадку вона навряд чи компенсує всі ті позбавлення, на які вам доведеться піти. А як показує практика, почати збирати гроші, маючи за плечима не дуже вдалий досвід, набагато складніше.

Як відкладати гроші на машину

Як відкладати гроші на машину

Перш ніж вдихнути запах салону і насолодитися плавністю ходу авто, необхідно повернутися до пункту «бюджет». Автомобіль нині не тільки засіб пересування, а й спосіб «пустити пил в очі» і здаватися не тим, що ми є. 86% тих, хто їздить на дорогих і престижних машинах, не є мільйонерами. Більш того, супутні витрати: бензин, зимова гума, страховка і техобслуговування, часто виявляються непідйомним вантажем для бюджету родини. Вам не хочеться цього чути, але - живіть за коштами!

Рекомендовані для вас статті:

«Правило 20%», на яке орієнтуються жителі західних країн, говорить, що вартість автомобіля не повинна перевищувати двадцяти відсотків річного доходу. На жаль, це правило рідко застосовується в наших реаліях, тому будемо орієнтуватися на вартість обслуговування і кредиту.

Скільки має коштувати автомобіль

Ви не повинні витрачати більше 10% щомісячного доходу сім'ї на обслуговування автомобіля. Менше 10% - ще краще. Сюди повинні увійти всі витрати на машину:

   • ціна кредиту;
   • страхування;
   • податок на транспортний засіб;
   • технічне обслуговування;
   • річна / зимова гума;
   • заправка та мийка;
   • оплата парковок.

Чим дорожче авто, тим вище вартість його утримання. У разі дорожнього інциденту ремонт пошкоджень може розорити і посадити на «голодний пайок» сім'ю. Подумайте про це.

Як правильно відкладати гроші на машину

Купівля автомобіля, нового або вживаного, для більшості - другий найбільший витрата (після квартири). Це середньострокова мета, яку необхідно зафіксувати в бюджеті і визначити, скільки грошей потрібно відкладати щомісяця.

З фінансової точки зору авто - не інвестиція. Машина втрачає в ціні майже третину вартості в перший рік експлуатації, вимагає вкладень і постійних витрат.

Чим менше ви витратите на машину, тим більше у вас залишиться для всього іншого.

Коротка пам'ятка про те, як планувати покупку і заощадити:

 • Займіться математикою: до вартості безпосередньо транспорту приплюсуйте страховку, установку охоронної сигналізації та діагностику (якщо авто не нове). Залиште простір для маневру на всякий випадок: позапланова заміна масла, зміни в страхуванні. Розділіть отриману цифру на ту суму, яку ви в змозі регулярно відкладати з зарплати. Результат - термін, за який накопичаться гроші.

Якщо ви зважилися взяти авто в кредит, визначте, скільки ви можете платити щомісяця. Намагайтеся не виходити за рамки бюджету, обумовлені вище.

 • Витратьте небагато часу і поцікавтеся умовами кредитування у автодилерів. Маленький рада на замітку: в грудні - січні багато торговців знижують ціни або пропонують безвідсоткові кредити, моніторьте ціни.

Як правило, чим вище авансовий платіж, тим нижче процентна ставка. Тому оптимально буде знайти золоту середину: частина грошей відкласти завчасно, на решту суми оформити кредит.

 • Торгуйтеся! Запитайте в салоні про можливі знижки. В кінці звітних періодів (місяця або кварталу) керівник відділу продажів може піти вам назустріч і зробити деякий дисконт.

Як мінімум, вам запропонують в подарунок килимки, захист або ще якусь корисну дрібницю.

 • Тепер, коли ви визначили ВАРТІСТЬ, Терміни і свои возможности, Зміни в порядку до складної части: Дотримуватись плану и економії.

Як збіраті гроші - ваше решение; кращий способ - делать це автоматично. Заведіть окремий депозитний рахунок в банку з можлівістю поповнення и капіталізацією. Гроші, відкладені в банку, трохи підростуть. Встановіть регулярний платіж з основного рахунку, щомісяця банк буде переводити обумовлену суму на вказаний депозит.

Або по-старому прибирайте в комод підписаний конверт з грошима. Запечатайте його! Якщо одного разу нездоланно захочеться зануритися в «заначку», ви задумаєтеся «а чи варто воно того», поки будете відкривати конверт.

Як відкладати гроші на квартиру або будинок

Як відкладати гроші на квартиру або будинок

Купівля квартири або будинку - один з найбільших фінансових кроків у житті. Якщо ви не багата знаменитість, доведеться дізнатися на власному досвіді як відкладати гроші з кожної зарплати. З одного боку, це важке завдання. Але і приз чималий! Власні квадратні метри дорогого коштують і в прямому, і в переносному сенсі.

По суті, варіантів покупки квартири за все два:

 • повністю за готівку;
 • позикові плюс гроші.

Іпотека або накопичення?

Це може здатися божевіллям - відкладати гроші на квартиру або збирати гроші на покупку житла без іпотеки. Тим не менш, ви не замислювалися про переплати, які досягають досить значних розмірів?

Наприклад, велика двокімнатна квартира в регіонах коштує від 2 до 2,5 млн руб. Візьмемо по мінімуму. Припустимо, є накопичені гроші або материнський капітал - 500 тис. Руб., Тобто запозичити у банку доведеться близько півтора мільйонів під мінімальну ставку 11% річних. Двадцятирічна іпотека буде коштувати вам зайвих 2,2 млн руб.

Хочете знати скільки грошей і як довго потрібно відкладати щомісяця, щоб зібрати ту ж суму? Щоб порівняння було наочним, давайте приймемо, що відкладати на майбутнє вирішено 15 тис. Руб. Щомісячна капіталізація, поповнення вкладу дадуть бажаний результат через 6 років неспішної економії.

Премії, виручка від продажу вживаних речей, інші додаткові доходи повинні прямо відправлятися на депозит. Це істотно прискорить накопичення і наблизить довгоочікуваний «час ікс».

Як правильно збирати на квартиру

«... звичайні люди ... квартирне питання лише зіпсував їх ...» - Воланд як у воду дивився. Придбати власне житло в сучасних умовах - непросте завдання, але вирішуване.

 • Візьміть на замітку 15 порад економії грошей і послідовно дотримуйтеся обраної стратегії.
 • Заручіться підтримкою близьких: якщо ви змушені знімати житло і одночасно відкладати на квартиру, спробуйте трохи «ущільнитися» і тимчасово пожити з батьками.
 • Американці часто пускають мешканців у вільну кімнату, щоб скоротити комунальні та орендні витрати. Обміркуйте ідею, вона не така погана, як здається на перший погляд.
 • Перегляньте поточну орендну плату за квартиру: може бути, варто вибрати менш дорогий район?
 • Заведіть окремий рахунок для накопичень, але не забувайте поповнювати «надзвичайний» фонд. Заощадження на житло - саме останнє місце, де ви можете взяти гроші в екстреному випадку.

Дисципліна, планування, економія, бюджет - нудні бухгалтерські терміни, що набили оскому поки ви читали ...

Думайте інакше: незалежність, свобода, враження, свій будинок, впевненість у завтрашньому дні.

Уміння збирати гроші і бережливо ставитися до кожної копійки подарують вам ключ, про який ми говорили на початку. Ключ до щастя, який можна змайструвати самостійно.

Если ви нашли помилки, будь ласка, віділіть фрагмент тексту и натісніть Ctrl + Enter.

Хочете навчитися економити і заощаджувати гроші, вибратися з боргів?
А вам потрібен ключ?
Які суми йдуть на житло, продукти, оплату податків, боргів і розваг?
Знаєте, чому її часто повторюють?
Коли приходить квитанція за електрику, кабельне телебачення або телефон, що ви робите?
Коли краще відкладати гроші?
Обновка, посиденьки з друзями за кухлем пива - чому ні?
Як тут можна заощадити, запитаєте ви?
Іпотека або накопичення?
Тим не менш, ви не замислювалися про переплати, які досягають досить значних розмірів?
Новости