• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

«Інтерком-Аудит» | Думка наших експертів | Правила розрахунку лікарняних та страхових внесків зміняться


Правила розрахунку лікарняних та страхових внесків зміняться

Компанії будуть по-іншому розраховувати допомоги по тимчасовій непрацездатності та базу для страхових внесків. Перші три дні лікарняного буде оплачувати роботодавець, відсоток виплат за стажем зміниться, а розрахунковий період для середнього заробітку збільшиться вдвічі. Подібні нововведення заплановані Урядом РФ в «Основних напрямах бюджетної політики на 2011-2013 роки».

Почитати документ можна на сайті Мінфіну в інтернеті за адресою www.minfin.ru. На засіданнях уряду документ вже неодноразово обговорювалося. Тому планується, що текст законопроекту, що змінює правила роботи з лікарняними і страховими внесками, буде готовий до кінця осені.

Головна зміна, яку уряд підготував роботодавцям, - оплата за рахунок компанії перших трьох днів хвороби. Зараз за пунктом 2 статті 3 Федерального закону від 29 грудня 2006 № 255-ФЗ компанії платять з власних коштів допомогу лише за перші два дні хвороби працівника.

При розрахунку середнього заробітку для допомоги треба буде враховувати 24 місяці, що передують страховому випадку. Зараз розрахунковий період, як мовиться в статті 14 закону № 255-ФЗ, дорівнює 12 місяцям.

Істотно зміняться правила розрахунку допомоги відповідно до стажу працівника. Після прийняття поправок співробітники, які працюють більше 15 років, отримуватимуть 90 відсотків від середнього заробітку. В даний час за статтею 7 закону № 255-ФЗ на 100 відсотків середнього заробітку можуть розраховувати вже ті, хто пропрацював більше восьми років. Відповідно до «Основних напрямів» плануються і інші зміни правил розрахунку лікарняних за стажем. Співробітники, які працюють менше восьми років, отримуватимуть допомогу, розраховане від 60 відсотків середнього заробітку. А ті, хто має стаж від 8 до 15 років, - 75 відсотків. Нагадаємо, що зараз 60 відсотків отримують співробітники, що мають страховий стаж менше шести років, 80 відсотків - від п'яти до восьми років.

Збільшиться база по страхових внесках. «Основні напрями бюджетної політики» передбачають включення в базу для розрахунку страхових внесків доходи, які співробітники отримали за договорами цивільно-правового характеру. Поки стаття 9 закону від 24 липня 2009 р № 212-ФЗ такі виплати виключає з бази для нарахування внесків.

Що робити

Бухгалтерам треба бути готовими до масштабних змін правил розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності. Готуються нововведення уряд описало в «Основних напрямах бюджетної політики на 2011-2013 роки». Так, компанії будуть платити з власних коштів за перші три дні тимчасової непрацездатності працівника. Розрахунковий період для допомоги збільшиться з 12 місяців до 24, а процентні співвідношення за стажем стануть іншими. Більше виплат компаніям доведеться включати в базу для розрахунку страхових внесків.

Семінар для бухгалтера,
Вересень 2010

Єлизавета ПОЛЯКОВА,
консультант з оподаткування та бухгалтерського обліку АКГ «Інтерком-Аудит»

Новости