• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Електронна система дистанційного навчання (СДО) - чекліст за вибором

 1. Для чого потрібна СДО
 2. Що таке система електронного навчання і чим вона відрізняється від СДО
 3. Трішки історії
 4. Кому підходить СДО
 5. Як СДО допомагає російським компаніям навчати співробітників:
 6. Що можна зробити в СДО
 7. 1. Розмістити навчальні матеріали
 8. 2. Додати користувачів і призначити їм курси і тести
 9. 3. Оцінювати результати навчання
 10. 4. Спілкуватися і обговорювати навчальні матеріали з користувачами
 11. 5. Організувати платне навчання
 12. 6. Навчати в будь-якому місці і в будь-який час
 13. Види дистанційних систем навчання
 14. Хмарні і з установкою на сервер
 15. переваги впровадження
 16. Чекліст за вибором
 17. як спробувати

Електронна система дистанційного навчання (СДО) - це віртуальний клас, де можна вчити студентів або співробітників з будь-якої точки світу і відстежувати їх успішність. У цій статті ви дізнаєтеся, що таке система дистанційного навчання, кому вона підходить і які завдання вирішує. Електронна система дистанційного навчання (СДО) - це віртуальний клас, де можна вчити студентів або співробітників з будь-якої точки світу і відстежувати їх успішність

Схема роботи в Системі Дистанційного Навчання

Прикладом найпопулярнішою системи електронного навчання є Moodle.

Для чого потрібна СДО

За допомогою СДО зручно планувати навчальне навантаження і відслідковувати, як студенти або співробітники проходять онлайн-курси і тести, відвідують віртуальні заняття або вебінари. Всі матеріали зберігаються в одному місці, як і історія навчання кожного студента: легко подивитися, які курси він пройшов, коли і скільки часу витратив на вивчення матеріалу. При цьому навчання виходить за межі звичної аудиторії - студент може вчитися в будь-якому місці і в будь-який час. У СДО викладачі та керівники керують навчальним навантаженням, проводять курси і онлайн-семінари, зберігають результати навчання і відстежують успішність студентів.

Що таке система електронного навчання і чим вона відрізняється від СДО

Система електронного навчання - це та ж СДО, але без можливості віддаленого навчання. Доступ до неї ви можете отримати тільки в офісі компанії або університеті.

Трішки історії

Перша система електронного навчання з'явилася в 1960 році в Університеті Іллінойсу (США). Спочатку СДО використовувалися тільки всередині організації і встановлювалися на сервер; Зараз типова система - це веб-сервіс, який допомагає вчитися і навчати 24 години на добу.

Етапи розвитку Систем Дистанційного Навчання Рік Подія Опис 1960 Перша СДО Перша дистанційна система навчання мала назву PLATO (Programmed Logic for Automated Teaching Operations). Це була перша комп'ютерна система навчання з онлайн-спільнотою. Спочатку PLATO використовували тільки студенти університету Іллінойсу, а пізніше систему стали застосовувати в усьому світі. 2002 СДО Moodle З'явилася перша СДО з відкритим вихідним кодом - Moodle. Ця система отримала світову популярність. Вузи і компанії використовують Moodle для онлайн-навчання студентів і співробітників. 2004 Стандарт SCORM 2004 SCORM (англ. Shareable Content Object Reference Model) - збірник стандартів для СДО, який забезпечує сумісність компонентів курсів з різними системами. SCORM 2004 до сих пір використовують багато сучасних СДО. 2012 Хмарні СДО Завдяки хмарних технологій вузи і компанії завантажують навчальні курси і тести в інтернет, не встановлюючи додаткові програми, а студенти і співробітники отримують знання в будь-якій точці світу.

Кому підходить СДО

У Росії і за кордоном системи дистанційного навчання використовують викладачі шкіл і університетів, репетитори, творці онлайн-курсів і бізнес-тренери, фахівці з корпоративного навчання, HR-експерти.

Як СДО допомагає російським компаніям навчати співробітників:

академія PwC

 • знизили вартість навчання одного співробітника з 3 900 до 179 рублів;
 • синхронно розвивають продавців з Росії, Німеччини, Білорусії і Казахстану;
 • створили єдину базу знань;
 • вдвічі підвищили кваліфікацію співробітників.

Читати Детальніше

Читати  Детальніше  →

РТРС

 • за 2 місяці запустили віддалене навчання співробітників в 77 філій;
 • віддалено формують кадровий резерв на посаду керівника філії та головного інженера;
 • вдвічі зросла мотивація до навчання.

Читати Детальніше

Читати  Детальніше  →

ГК «ФораФарм»

 • скоротили термін адаптації нових продавців з двох місяців до одного, перевівши в дистанційний формат частина очних тренінгів;
 • ввели єдиний стандарт навчання у всій компанії;
 • тестують 250 чоловік щомісяця;
 • створили базу знань з 20 онлайн-курсів.

Читати докладніше

У сфері освіти СДО застосовують не тільки для навчання окремих предметів. У великих вузах (наприклад, НДУ ВШЕ, СПбГУ, МЕСІ) дистанційною системою навчання користуються студенти всіх факультетів і напрямів. В системі зберігаються навчальні матеріали та результати успішності кожного студента, а в онлайн-співтоваристві учні спілкуються в режимі реального часу і консультуються з викладачами.

У компанії система дистанційного навчання допомагає організувати онлайн-навчання з нуля або автоматизувати систему розвитку персоналу, яка вже побудована. Онлайн-курси, тести і вебінари можна адаптувати в залежності від цілей навчання і сфери діяльності компанії. При цьому співробітники навчаються без відриву від роботи і проходять курси на будь-яких пристроях, а онлайн-формат позбавляє від необхідності обладнати приміщення для занять, оплачувати послуги викладача і прораховувати логістику.

Які завдання вирішує сучасна система дистанційного навчання?

Що можна зробити в СДО

Залежно від вибору системи її характеристики можуть відрізнятися, але за допомогою більшості платформ ви легко вирішите наступні завдання.

1. Розмістити навчальні матеріали

Власник СДО завантажує в систему навчальні курси, тести і опитування, відеолекції і вебінари, які будуть доступні для перегляду і вивчення. Деякі СДО дозволяють формувати з окремих курсів програми навчання. Студент вивчає такі матеріали послідовно і отримує доступ до наступного курсу тільки після завершення попереднього. Більшість СДО підтримують завантаження матеріалів в стандартних форматах SCORM і Tin Can.

2. Додати користувачів і призначити їм курси і тести

Адміністратор СДО запрошує студентів або співробітників в систему. Як і при очному навчанні, їх можна об'єднати в групи або організації та налаштувати різні права доступу до матеріалів. Студенти вчаться разом або проходять курси і тести за індивідуальною програмою.

3. Оцінювати результати навчання

В сучасних СДО викладач або творець курсів не тільки навчає, а й стежить за досягненнями учнів. Детальна статистика покаже, які розділи курсів виявилися найскладнішими, скільки часу студенти витрачають на вивчення матеріалів і як часто заходять в систему.

4. Спілкуватися і обговорювати навчальні матеріали з користувачами

У СДО студенти і співробітники спілкуються між собою, діляться досвідом і консультуються з викладачем. У той же час користувачі можуть коментувати навчальні матеріали та повідомляти, які розділи курсу здалися цікавими або занадто складними. На основі такого зворотного зв'язку викладач або творець курсів оновлює зміст і покращує структуру навчальних матеріалів.

5. Організувати платне навчання

Викладачі та бізнес-тренери завантажують навчальні матеріали в СДО і вказують вартість курсу або вебінару. Учні оплачують навчання прямо в системі за допомогою електронних сервісів (наприклад, Яндекс.Деньги).

6. Навчати в будь-якому місці і в будь-який час

Якщо система підтримує доступ з планшетів і смартфонів, користувачі можуть проходити курси на роботі, вдома і в дорозі, в тому числі без доступу в інтернет.

Огляд можливостей СДО iSpring Online

Види дистанційних систем навчання

Безкоштовні та комерційні

Найвідоміша безкоштовна система - Moodle. Вона користується великою популярністю в вузах, але досить складна в налаштуванні. Це СДО з відкритим вихідним кодом, тому її можна адаптувати для організації або навчального закладу. Однак для цього потрібна допомога технічних фахівців.

Комерційні системи, як правило, більш прості у використанні. Розробники таких СДО часто випускають оновлення продуктів і враховують запити клієнтів. Якщо у користувача виникають складнощі, він може порадитися з фахівцем технічної підтримки. З основними комерційними СДО можна ознайомитися в огляді на сайті LMSlist.ru .

Хмарні і з установкою на сервер

Якщо через вимоги безпеки компанія не може розміщувати навчальні матеріали в онлайні, платформа встановлюється на сервер компанії. Таку систему впроваджують і налаштовують технічні фахівці, а для організації дистанційного навчання потрібно багато часу.

Хмарні рішення не потрібно встановлювати на сервер, і їх можна протестувати, перш ніж купувати підписку. Студенти і співробітники проходять курси і тести, завантажені в систему, в будь-якому зручному місці.

Купити або довідатися про ціни на систему дистанційного навчання СДО iSpring Online →

переваги впровадження

За допомогою СДО викладач або фахівець з навчання може:

 • організувати дистанційне навчання в вузі або компанії "з нуля";
 • автоматизувати вже побудований процес навчання;
 • створити єдину базу всіх учнів;
 • дозволити слухачам курсу вчитися самостійно, коли і де завгодно;
 • скоротити адміністративні витрати;
 • впровадити змішане навчання;
 • тестувати співробітників і студентів;
 • навчати велику кількість людей одночасно;
 • видавати сертифікати про проходження курсів.

Чекліст за вибором

Нижче наведено список питань, які допоможуть визначитися у виборі СДО:

 1. Технічна документація. Чи є на сайті докладна інформація про функції і можливості СДО, відповіді на часті питання?
 2. Технічна підтримка. Менеджери оперативно і якісно відповідають на запитання користувачів?
 3. Наявність пробної версії. Чи доступна безкоштовна (пробна) версія, яку можна протестувати після реєстрації?
 4. Користувальницький інтерфейс. Наскільки просто користувачі і адміністратори можуть самостійно розібратися з функціоналом системи, не читаючи технічну документацію?
 5. Простота адміністрування. Наскільки просто можна керувати користувачами і контентом, налаштовувати систему?
 6. Можливості кастомізації. Наскільки швидко, просто і ємко можна налаштувати СДО під вимоги корпоративного стилю?
 7. Можливості інтеграції. Наскільки швидко і просто можна вбудовуватися в корпоративні інформаційні системи?
 8. Можливості розширення. Чи є готові модулі для розширення СДО до комплексної системи автоматизації HR-процесів?
 9. Зберігання контенту. Чи є можливість завантажувати відео, презентації, документи, зображення і готові SCORM-курси, розроблені в інших системах?
 10. Редагування контенту. Чи є можливість створювати і редагувати навчальні матеріали, об'єднувати їх в навчальні курси, налаштовувати умови їх проходження?
 11. Створення та проведення тестів. Чи є можливість створювати різні види тестових питань, проводити тести онлайн і автоматично отримувати результати?
 12. Продаж навчальних курсів. Чи є можливість надавати платний доступ до навчальних курсів або окремим навчальним матеріалами?
 13. Мобільний навчання. Чи є можливість переглядати навчальний контент не тільки з комп'ютерів, а й з мобільних пристроїв?
 14. Додавання користувачів. Чи підтримується самореєстрація користувачів, імпорт зі списку, синхронізація з базою даних кадрів?
 15. Редагування профілю користувача. Чи може користувач редагувати свій профіль, переглядати результати і історію навчання, зберігати сертифікати, обмінюватися повідомленнями?
 16. Угруповання користувачів. Чи можна об'єднувати користувачів в різні групи і масово призначати цим групам навчальні курси?
 17. Пошук і фільтрація. Наскільки зручно шукати окремого користувача в базі даних?
 18. Управління ролями. Чи можна самостійно налаштовувати права доступу для окремих користувачів або груп?
 19. Планування навчання. Чи є в системі календарі, розклади або графіки навчання, що допомагають планувати процес навчання для окремих користувачів або груп?
 20. Гейміфікація навчання. Чи є в системі рейтинги, бейджики, статуси або внутрішня валюта?
 21. Повідомлення. Чи отримують користувачі повідомлення про зміни, що відбуваються в системі: призначення нового курсу, новий коментар чи повідомлення?
 22. Вебінари. Чи є можливість проводити і записувати вебінари?
 23. Чати. Чи мають користувачі можливість обмінюватися повідомленнями один з одним?
 24. Форуми. Чи мають користувачі можливість створювати обговорення на будь-які теми?
 25. Мікроблоги. Чи мають користувачі можливість вести свої мікроблоги?
 26. Стрічка новин. Чи є можливість централізовано інформувати користувачів про найбільш важливі події?
 27. Опитування. Чи є можливість проводити масові опитування користувачів?
 28. Облік очних занять. Чи є можливість враховувати результати занять, що проводяться в очній формі?
 29. Шаблони звітів. Чи є в системі шаблони найбільш популярних видів звітів за досягненнями користувачів і результатам пошуку навчальних матеріалів?
 30. Конструктор звітів. Чи є возмоможность створювати унікальні форми звітів?
 31. Одноразові платежі. Яка вартість продуктів і послуг, які необхідно сплатити один раз на початку впровадження СДО?
 32. Підписка. Яка вартість річної передплати і від чого вона залежить?

Завантажити чекліст за вибором СДО

як спробувати

Щоб швидко організувати дистанційне навчання в вузі або компанії, підберіть СДО, яку легко налаштувати без спеціальної підготовки. Якщо ви шукаєте просте рішення, спробуйте платформу для онлайн навчання iSpring Online , За допомогою якої вже вчаться 160 тисяч осіб.

Які завдання вирішує сучасна система дистанційного навчання?
Чи є на сайті докладна інформація про функції і можливості СДО, відповіді на часті питання?
Менеджери оперативно і якісно відповідають на запитання користувачів?
Чи доступна безкоштовна (пробна) версія, яку можна протестувати після реєстрації?
Наскільки просто користувачі і адміністратори можуть самостійно розібратися з функціоналом системи, не читаючи технічну документацію?
Наскільки просто можна керувати користувачами і контентом, налаштовувати систему?
Наскільки швидко, просто і ємко можна налаштувати СДО під вимоги корпоративного стилю?
Наскільки швидко і просто можна вбудовуватися в корпоративні інформаційні системи?
Чи є готові модулі для розширення СДО до комплексної системи автоматизації HR-процесів?
Чи є можливість завантажувати відео, презентації, документи, зображення і готові SCORM-курси, розроблені в інших системах?
Новости