• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Ігор Іванович Шувалов біографія

Ігор Іванович Шувалов - біографія

відомий: Державний діяч

Країна: Росія

Категорія: держава

Знак зодіаку: Козеріг

Дата народження: 4 Января 1967р. (52 роки)

Біографія додана 14 Сентября 2015.

Раніше був помічником президента Росії Володимира Путіна (2003-2008), головою Російського фонду федерального майна (1998-2000), заступником міністра державного майна Російської Федерації (1998). Був головою ради директорів Совкомфлота до липня 2010 року. Кандидат юридичних наук (тема дисертації - «Уряд Російської Федерації в законотворчому процесі»). Дійсний державний радник Російської Федерації 1 класу (2001).

І. І. Шувалов народився 4 січня 1967 року в селищі Білібіно Магаданської області, куди його батьки приїхали на заробітки. Закінчив середню школу в Москві в 1984 році. Після невдалого вступу до інституту в 1984-1985 роках працював лаборантом в НДІ «Екос». У 1985-1987 роках проходив строкову військову службу в Радянській Армії, після чого вступив спочатку на робітфак, а потім на юридичний факультет МГУ.

У 1993 році після закінчення університету за спеціальністю «правознавство» був розподілений аташе в правовий департамент Міністерства закордонних справ, де здійснював роботу з відстеження змін в міжнародному праві. У тому ж році перейшов на роботу в адвокатське бюро «АЛМ-Консалтинг» Московської колегії адвокатів, одним із засновників якого був Олександр Мамут (АЛМ - абревіатура від від А. Л. Мамут). Обіймав посади старшого юриста, потім, до 1997 року, директора бюро. У 1995-1996 роках Шувалов став одним із засновників АТВТ «Сталкер» (оптова торгівля), АТВТ «Фантейм» (ріелторська діяльність), АТЗТ «Ренд» (виробництво і реалізація товарів народного споживання), ЗАТ «OPT-Консорціум банків» (компанія об'єднала капітали банків-власників акцій АТ «Громадське російське телебачення»).

У 1997 році Шувалов був призначений начальником Департаменту державного реєстру федеральної власності Державного комітету України з управління державним майном, де відповідав за співпрацю з фінансовими інститутами, представляв інтереси держави в радах директорів компаній «Росгосстрах» і «Совкомфлот». У січні 1998 року був призначений заступником міністра державного майна, увійшов до складу колегії міністерства. У лютому 1998 року був затверджений членом ради директорів ВАТ «Громадське російське телебачення».

25 травня 1998 року І. І. Шувалов був призначений виконуючим обов'язки голови Російського фонду федерального майна (РФФД), у вересні того ж року затверджений на пост голови РФФД. Паралельно роботі в фонді він представляв інтереси держави в ряді комерційних структур - ВСАТ «Російська державна страхова компанія», ОРТ, ДАТ «Всесоюзний виставковий центр» (ВВЦ), ВАТ «Газпром» та інших.

18 травня 2000 року, після призначення на пост голови уряду Російської Федерації Михайла Касьянова, став міністром Російської Федерації - керівником апарату уряду Російської Федерації. З 28 травня 2003 після конфлікту з Головою Уряду Михайлом Касьяновим покинув Уряд і був призначений на посаду помічника Президента Російської Федерації, де координував діяльність робочої групи, що здійснює розробку заходів щодо подвоєння ВВП, боротьбі з бідністю і військову реформу. У жовтні 2003 року був призначений заступником керівника адміністрації президента Російської Федерації. У 2004 році Шувалов був призначений представником президента в Національній банківській раді і став головою ради директорів «Совкомфлота» (очолював раду до липня 2008 року). У 2005 році став особистим представником президента в «Великій вісімці», в 2006 році був заступником голови оргкомітету з підготовки та забезпечення головування Росії у «Великій вісімці».

12 травня 2008 року було призначено на посаду першого заступника голови Уряду Російської Федерації. У тому ж році очолив урядову комісію з розвитку малого та середнього підприємництва, комісію з координації дій уряду для протидії наслідкам світової фінансової кризи, комісію з питань соціально-економічного розвитку Далекого Сходу і Забайкалля, а також оргкомітет з підготовки до саміту АТЕС.

З 19 березня 2009 року був національним координатором Російської Федерації у справах Співдружності Незалежних Держав. У жовтні 2009 року був виведений зі складу Національної банківської ради. У січні 2010 року очолив об'єднану урядову комісію з економічного розвитку та інтеграції.

З серпня 2010 року є відповідальним за координацію діяльності федеральних органів виконавчої влади з розгляду звернень російських і іноземних інвесторів, формально залишається їм і після призначення в червні 2012 року уповноваженого із захисту прав підприємців Бориса Титова. Після відставки у вересні 2011 року міністра фінансів і віце-прем'єра Олексія Кудріна Шувалов став курирувати економічний блок в уряді. У тому ж році був призначений замість Кудріна главою Ради з фінансових ринків і представником Росії в раді Євразійської економічної комісії.

25 березня 2011 року газета «Ведомости» з посиланням на федерального чиновника і джерело в самій партії повідомляла, що Ігор Шувалов розглядав можливість очолити партію «Правое дело». У 2011 році Шувалов очолив регіональний виборчий список «Єдиної Росії» від Приморського краю на що проходили 4 грудня виборах в Державну думу VI скликання.

У січні 2012 р Ігор Шувалов очолив урядову комісію з транспорту і зв'язку. В уряді, сформованому в травні 2012 року, зберіг пост першого віце-прем'єра. Призначено на посаду 21 травня 2012 р .. 29 листопада 2014 р Ігор Шувалов закликав "вчитися виробляти і споживати вітчизняні товари".

Сфери діяльності

Аналітик електронного видання Slon.ru Костянтин Гаазе в 2009 році назвав Ігоря Шувалова «путінським" головним маршалом "», "мотором і головним відповідальним« за все ». Експерт зазначив, що Шувалов для Путіна« чиновник-штовхач, сдвігатель чого-небудь з мертвої точки », тому йому доручають« проекти, у яких економічна суть, але є і надзвичайно важлива політична публічна компонента, і чіткі терміни, які не можна зривати ». Серед таких проектів автор називає саміт G8,« ідеологічне забезпечення нацпроектів »і« доробка »тристороннього та оженився союзу Росії, Білорусії і Казахстану, що став першим кроком до створення на пострадянському просторі наддержавного економічного інституту.

Як пише Slon.ru, Дмитро Медведєв під час президентства хотів бачити Шувалова на чолі своєї адміністрації.

Як пише в американській «The Daily Beast» (2014 року) її оглядач М. Вейсс, Шувалов - «давній consigliere Путіна по економіці» і «шерпа» Кремля в СОТ, G8 і на Давоському форумі.

урядові проекти

Саміт АТЕС-2012 у Владивостоці

Ігор Шувалов в 2008 р очолив оргкомітет з підготовки до саміту країн Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), який пройшов у Владивостоці у вересні 2012 р .. Підготовка до форуму передбачала модернізацію міської інфраструктури. Основними об'єктами будівництва стали вантовий міст через протоку Босфор Східний до острову Російському, вантовий міст через бухту Золотий Ріг, а також новий кампус Далекосхідного федерального університету. Проект зведення об'єктів для саміту піддавався громадської критики через високі витрати. Ігор Шувалов заявляв, що жодного об'єкта на кшталт «потьомкінське село» в Примор'ї побудовано не було. За словами першого віце-прем'єра, «показуха» і «потьомкінські села» - це коли за зовнішнім фасадом немає нічого, а все, що було зроблено в Примор'ї, «можна прийти помацати - там можна або працювати, або вчитися».

Після завершення саміту директор Центру підтримки регіональних ініціатив НДУ ВШЕ Іван Огнев назвав Ігоря Шувалова «організатором путінських перемог у Владивостоці, в тому числі саміту АТЕС в 2012 році, які до невпізнання змінили місто і місцевий менталітет».

У січні 2013 року Рахункова палата повідомила, що загальний обсяг інвестицій в будівництво об'єктів для саміту АТЕС склав 690 млрд руб., З них 239 млрд - бюджетні інвестиції, решта коштів - з позабюджетних джерел. Кошти були освоєні цільовим чином на 99%. Шувалов підтримав розслідування можливих фактів корупції при підготовці АТЕС-2012. У листопада 2012 р колишньому заступнику міністра регіонального розвитку РФ Роману Панову, який займав на той момент посаду голови уряду Приморського краю, пред'явили звинувачення в шахрайстві в особливо великому розмірі. 20 листопада 2012 р подав у відставку керівник Далекосхідної дирекції Мінрегіонрозвитку Олег Букалов. Шувалов заявив, що Далекосхідна дирекція Мінрегіонрозвитку була «зайвою ланкою». Він висловив надію, що винні в розкраданнях будуть засуджені. Якщо хтось при виконанні проекту краде - «всіх в тюрму», вважає Шувалов. Шувалов вважає, що форум АТЕС-2012 має допомогти зміщення зовнішньоторговельного балансу Росії в бік азіатських країн.

Соціально-економічний розвиток Далекого Сходу

У 2008 р урядом Росії був заснований складу державної комісії з питань соціально-економічного розвитку Далекого Сходу, Республіки Бурятії, Забайкальського краю і Іркутської області. Комісію очолив перший віце-прем'єр Ігор Шувалов.

У 2013 р уряд поставив питання про доцільність існування Міністерства Російської Федерації з розвитку Далекого Сходу, сформованого в 2012 р Підготовлений відомством проект соціально-економічного розвитку східних територій не був узгоджений ні з одним з ключових міністерств, при цьому обсяг запитуваних асигнувань склав більше 5 , 7 трлн руб., що перевищувало можливості скарбниці. Уряд повернувся до ідеї концентрації функцій по розвитку далекосхідного регіону в профільній держкорпорації. У числі потенційних кандидатів на пост її керівника розглядається Ігор Шувалов, який курирував будівництво об'єктів для саміту АТЕС у Владивостоці. 31августа 2013 року Володимира Путін своїм указом звільнив Віктора Ишаева з посад повноважного представника президента РФ в Далекосхідному федеральному окрузі і міністра з розвитку Далекого Сходу. Іншим указом глава держави призначив Юрія Трутнева заступником голови уряду - повноважним представником президента в Далекосхідному федеральному окрузі. У ЗМІ призначення Трутнева назвали «апаратним успіхом» Ігоря Шувалова.

У квітня 2013 року прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав програму соціально-економічного розвитку Далекого Сходу і Забайкалля на період до 2025 року. У найближчі 12 років на її реалізацію буде спрямовано близько 10 трильйонів рублів, як з державного бюджету, так і з коштів приватних інвесторів.

Фінансовий мегарегулятора

У 2012 р Ігор Шувалов виступив з ідеєю створення регулятора фінансових ринків Росії на базі Центрального банку. Проект Шувалова передбачає, що укрупненная Федеральна служба з фінансових ринків, ведуча нагляд, в тому числі за страховими компаніями, увіллється в ЦБ. Концепцію створення мегарегулятора, запропоновану Шуваловим, в січні 2013 р схвалив президент Росії Володимир Путін.

За словами президента, необхідно створити «інститут, який забезпечить прозору конкурентне середовище, жорсткий і ефективний контроль за недержавними пенсійними фондами». За дорученням Шувалова уряд розробив закон, який був схвалений парламентом і підписаний президентом в липні 2013 року. Закон, серед іншого, передбачає передачу мегарегулятора фінансового ринку, створеному на базі ЦБ, контролю за діяльністю страхових компаній і недержавних пенсійних фондів (НПФ). Раніше такий контроль здійснювався декількома відомствами. Експерти позитивно оцінили нововведення. «Скорочення числа регуляторів сприятиме підвищенню прозорості діяльності НПФ, прискориться процес прийняття та реалізації законодавчих рішень з розвитку пенсійного ринку», - заявила президент НПФ Ощадбанку Галина Морозова. За оцінкою гендиректора КК «КАПІТАЛ» Вадима Соскова, положення закону про мегарегулятор відповідають загальному напрямку реформ, які робляться державою в пенсійній системі. За його словами, посилення контролю за НПФ виглядає логічно на тлі прагнення держави забезпечити збереження пенсійних накопичень. «Держава, по суті, взяло на себе зобов'язання гарантувати, що людина до моменту виходу на пенсію одержить не менше суми, перерахованої на його пенсійний рахунок протягом усієї трудової діяльності», - зазначав Сосков. Як підкреслював представник Шувалова, регулювання діяльності НПФ має відповідати міжнародній практиці.

Універсіада-2013

У 2009 р оргкомітет 27-й Всесвітньої літньої Універсіади очолив Ігор Шувалов. У травні 2011 р він повідомляв про випередження графіків будівництва більше 30 нових спортивних об'єктів в Казані. У травні 2012 р генеральний директор виконавчої дирекції «Казань-2013» Володимир Леонов зазначив, що за три-чотирирічний період Казань проходить розвиток, яке більшість міст долає за 20 років. У грудні 2012 року Ігор Шувалов заявив, що всі роботи з підготовки до Універсіаді йдуть в графіку. Пускова готовність об'єктів Універсіади-2013 столиці Татарстану становить 90%, заявив в середині грудня 2012 року голова Рахункової палати РФ Сергій Степашин.

19 березня 2013 року президент Росії Володимир Путін під час робочої поїздки в Казань оглянув найбільші об'єкти Універсіади і зазначив ефективність використання коштів на зведення головного стадіону для ігор. Всього було підготовлено 64 спортивних об'єкта.

В рамках розвитку транспортної інфраструктури міста були запущені новий термінал 1А і реконструйований термінал 1 міжнародного аеропорту «Казань», новий транзитно-пересадочний залізнично-автобусний вокзал «Казань-2», реконструйований головний залізничний вокзал «Казань-1», друга черга Казанського метрополітену, лінія Казанського швидкісного трамвая, лінія Аероекспрес до міжнародного аеропорту «Казань», 11 транспортних розв'язок, 41 пішохідний перехід, 23 автомобільні дороги довжиною 65 км, 63 міські вулиці.

Фінальний звіт для FISU був складений 30 червня. Після цього мер Казані І. Метшин, президент FISU до.-л. Гальен і голова Росстудсоюза О. Матицин оголосили про 100% -ої готовності Казані до Універсіаді.

Після відкриття змагань Володимир Путін заявив, що всі кошти були спрямовані на розвиток міста, будівництво об'єктів спортивної інфраструктури, дорожні розв'язки. «Все це значно поліпшило вигляд Казані, яка сьогодні стала шикарним європейським містом», - сказав президент Росії.

За підсумками Універсіади Ігор Шувалов був нагороджений орденом «За заслуги перед Республікою Татарстан» і знаком почесного громадянина міста Казані з формулюванням «за економічний розвиток і процвітання, підвищення авторитету міста, зміцнення іміджу столиці РТ в Росії і на міжнародній арені».

Спортивні об'єкти, що зводяться в Казані, залишаться доступними для населення міста і республіки, на відміну від інфраструктури Зимової Олімпіади-2014 в Сочі, де частина об'єктів буде переміщена в інші міста

Співпраця з країнами АТР

Ігор Шувалов на офіційному рівні курирує співпрацю Росії з Азіатсько-Тихоокеанським регіоном і відповідає за економічні зв'язки РФ з країнами Сходу. Є співголовою Міжурядової Українсько-Китайської комісії з інвестиційної співпраці - 9 вересня 2014 року відбулося її перше засідання, де сторони предметно обговорили 32 інвестпроекту. Шувалов заявив, що Росія і Китай вирішили проводити більше угод в рублях і юанях, щоб збільшити взаємодію між банками двох країн.

У вересні 2014 року російська делегація на чолі з Ігорем Шуваловим відвідала В'єтнам і Сінгапур. За підсумками візитів було досягнуто ряд домовленостей. Зокрема, в кінці вересня 2014 року повідомлялося, що нижегородський біохімічний холдинг «ОРГХИМ» планує відкрити в Сінгапурі завод з виробництва масел для шин.

В ході засідання міжурядової комісії під головуванням Ігоря Шувалова у вересні 2014 року Росія і В'єтнам погодила перелік з 5 спільних проектів: поставки вертольотів, будівництво заводу з виробництва сірчаної кислоти, поставки енергетичного і газоперекачувального обладнання, будівництво титанового заводу, створення в Росії в'єтнамського кластера легкої промисловості . Також сторони домовилися про постачання сільгосппродукції В'єтнаму на російський ринок.

В кінці березня 2015 року Ігор Шувалов представляв Росію на церемонії похорону першого прем'єр-міністра Сінгапуру Лі Куан Ю, з яким російського віце-прем'єра пов'язували дружні стосунки.

На Азіатському економічному форумі в Боао в березні 2015 року Ігор Шувалов заявив, що Росія вітає ініціативу Китаю зі створення економічного пояса Шовкового шляху - торгового коридору для прямих поставок товарів зі Сходу на Захід на пільгових умовах. За словами Шувалова, спільна робота з розвитку цього проекту створить додаткові можливості для країн Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) і Китаю.

На форумі в Боао перший віце-прем'єр РФ також заявив, що Росія прийняла рішення увійти в капітал Азіатського банку інфраструктурних інвестицій (AIIB). Експерти вважають, що ця нова міжнародна фінансова організація зі штаб-квартирою в Пекіні може стати реальним конкурентом базуються в США Міжнародному валютному фонду і Світовому банку.

Чемпіонат світу з футболу-2018

16 грудня 2009 р стало відомо, що Ігор Шувалов очолив оргкомітет з підтримки висунення Росії як країни - претендента на право проведення чемпіонату світу з футболу 2018/2022 рр .. Свої заявки в Цюріху 2 грудня 2010. р презентували Росія, Англія, Бельгія , Голландія, Іспанія і Португалія. Ігор Шувалов був присутній в складі російської делегації спільно з міністром спорту, туризму і молодіжної політики Віталієм Мутко і футболістом Андрієм Аршавіним. Після презентації 22 члена виконкому ФІФА провели таємне голосування, в ході якого обрали переможцем Росію. У січні 2011 р почесний президент Російського футбольного союзу В'ячеслав Колосков висловив думку, що Ігор Шувалов повинен очолити оргкомітет ЧС-2018.

У складі уряду, сформованого в травні 2012 року, Ігор Шувалов, крім іншого, координує організацію, підготовку і проведення чемпіонату світу з футболу 2018 р, включаючи питання створення та розвитку необхідної транспортної інфраструктури.

У березні 2013 року стало відомо, що регіони запросили на підготовку до ЧС-2018 р 540 млрд руб., Але перший заступник голови уряду РФ Ігор Шувалов заявив, що ця сума завищена. Прийнято рішення, що для уникнення нецільового витрачання коштів з федерального бюджету профінансують тільки будівництво стадіонів і тренувальних баз, реконструкцію міських аеропортів і доріг від авіавузла до стадіонів. Витрати на міську інфраструктуру, дорожньо-транспортну мережу з проекту програми підготовки виключать. Регіони повинні самі знайти кошти на ці цілі, оскільки мова йде про витрати, які не підпадають під зобов'язання Росії перед ФІФА.

Стабілізація курсу рубля

Ігор Шувалов брав участь в заходах щодо стабілізації курсу рубля після обвального падіння російської валюти по відношенню до долара в «Чорний вівторок» 16 грудня 2014 року. 17 грудня 2014 Шувалов провів закриту зустріч з главами російських держкомпаній. Йому було доручено моніторинг ситуації на валютному ринку. Наприкінці тижня на зустрічі президента РФ з 40 найбільшими приватними підприємцями країни Ігор Шувалов висловив бізнесменам побажання не залишати валютну виручку за кордоном. Починаючи з 17 грудня 2014 року ситуація на валютному ринку почала виправлятися. У понеділок 22 грудня 2014 року на засіданні кабміну Шувалов відзначив, що на ринку сформувалися очікування зміцнення рубля.

Звинувачення в конфлікті інтересів

У грудні 2011 року Комісія з цінних паперів і бірж США оприлюднила відомості про участь Шувалова «в угодах з придбання активів на території США на суму $ 319 млн, а також про надання Шуваловим кредиту на ці цілі в розмірі $ 119 млн під астрономічні 40% річних».

У березні 2012 року видання Financial Times і The Wall Street Journal повідомили про те, що сім'я Ігоря Шувалова придбала через зареєстровану на Багамських островах компанію Sevenkey акції «Газпрому» на суму приблизно 18 млн доларів. Через два дні Олексій Навальний опублікував у своєму блозі копії документів, що вказують на те, що на рахунок компанії Шувалова перераховувалися десятки мільйонів доларів від компаній, які, за твердженням Навального, належать мільярдерам Роману Абрамовичу і Алішеру Усманову.

Перший віце-прем'єр оперативно відреагував на публікації в західних ЗМІ, заявивши: «У питаннях декларування своїх доходів, а також доходів своєї сім'ї, я завжди підходжу вкрай відповідально. Будучи юристом, я неухильно дотримувався правилу і принципу про конфлікт інтересів. Засоби, які я заробив, будучи підприємцем, і які знаходяться зараз в довірчому управлінні, є основою моєї незалежності від різних груп впливу при прийнятті мною службових рішень »..

Партнер адвокатського бюро «АЛМ Фельдманс» Артем Димська заявив, що інформацію про діяльність сімейного трасту Ігоря Шувалова міг поширити його колишній адвокат Павло Івлєв, який, будучи сам не чистий на руку, в даний час оголошений в розшук Інтерполом у справі про присвоєння 2,4 млрд доларів компанії «ЮКОС».

Димська також підтвердив, що «Івлєв діє на шкоду інтересам сім'ї Шувалових, свідомо перекручуючи факти ... Ми вважаємо, що Івлєв навмисне маніпулює фактами і обставинами, які були в дійсності, таким чином, щоб вони мали інший вигідний йому сенс, і робить він це виключно в зв'язку зі своїми політичними цілями і завданнями ».

У лютому 2012 р ЗМІ повідомляли, що Павло Івлєв має ділові зв'язки і фінансові домовленості з Олексієм Навальним, оскільки найняв його власним адвокатом у справі ЮКОСа.

Генпрокуратура РФ після перевірки ніяких порушень в джерелах доходів сімейства Шувалових не виявила.

10 квітня 2013 року Ігор Шувалов зустрівся з головними редакторами провідних видань і продемонстрував декларацію за 2011 рік, де була вказана опинилася в фокусі уваги ЗМІ фірма Severin Enterprises (офшорна компанія в юрисдикції Британських Віргінських островів), на 100% належить дружині першого віце-прем'єра РФ , Ользі Шувалової. Про зустріч з керівниками ЗМІ написав головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов. Він пояснив, що в колишній версії декларації Ігоря Шувалова за 2011 рік, раніше публікувалася в інтернеті, фірма Severin Enterprises була позначена, так як в той час закон ще не вимагав публічно розголошувати власність членів сім'ї чиновників. Таким чином, присутність Ольги Шувалової в списку «Offshore-Leaks», опублікованому «Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів», вважається правомірним.

В кінці грудня 2013 року Шувалов повідомив про те, що після прийняття федерального закону, що забороняє чиновниками мати закордонні активи, всі свої активи були їм переведені в російське юридична особа. Також він вказав на те, що вони з дружиною використовували іноземні юрисдикції для володіння активами, зокрема через небажання, щоб в разі їх смерті їхні діти успадковували все майно. Вони хотіли, щоб діти більшу частину своїх коштів заробляли, але не могли знайти відповідних механізмів це організувати, крім закордонного володіння.

Звинувачення в несплаті податків

В кінці грудня 2013 року співголова партії РПР-ПАРНАС Борис Нємцов допомогою загальнодоступного сервісу на сайті Федеральної податкової служби по перевірці податкової заборгованості визначив, що Шувалов нібито має заборгованість зі сплати транспортного податку в розмірі понад 300 000 рублів.

Однак пізніше з'ясувалося, що сервіс ФНС має ряд недоліків і не в змозі оперативно відображати недавно сплачені податки. Джерело в ФНС повідомив «Газеті.Ru», що за станом на кінець грудня всі заборгованості у Шувалова були погашені. Відсутність заборгованості підтвердив і прес-секретар першого віце-прем'єра і звинуватив Нємцова в «клоунаді».

Сім'я і доходи

 • Дружина - Ольга Вікторівна Шувалова, колишня однокурсниця Ігоря Шувалова по юрфаку. Дохід дружини Шувалова за 2008-2009 роки склав більше 1 мільярда рублів: в 2009 році вона заробила 642 млн руб. і 365 млн рублів - в 2008 році. Деякі ЗМІ писали, що Шувалова є великим комерсантом - займається торгівлею земельними ділянками в районі розміщення інноваційного центру «Сколково», офшорним бізнесом, торгівлею акціями російських сировинних компаній. У 2002 році Ольга Шувалова розповіла в інтерв'ю журналу Профіль, що її щорічний дохід - це результат того, що чоловік, йдучи на держслужбу, переписав всі свої бізнес-активи на неї і офіційно вказав це в декларації. Насправді, ніякого бізнесу у Шувалової немає. Зазначене стан і активи знаходяться в керуючої компанії, і до оперативних рішень з управління цими коштами Шувалова доступу не мають. Інформація про те, що дружина Шувалова займається продажем земельних ділянок в Сколково, підтвердження не отримала.
 • Є два сини і дві дочки. Старший син Євген з вересня 2011 року по вересень 2012 року проходив службу в спецназі Тихоокеанського флоту, що базується на острові Російський. Старша дочка Марія займається балетом в школі балетних мистецтв МГАХ.

Згідно з офіційними даними про майно і доходи за 2009 рік, річний дохід Шувалова становив близько 6,5 мільйона рублів, а його дружини - близько 642 мільйонів рублів. У власності Шувалових перебували кілька квартир і земельних ділянок з будівлями, а також сім автомобілів. За інформацією газети «Ведомости» у сім'ї Шувалова є будинок в Австрії і квартира в Великобританії. У декларації за 2011 рік зарубіжна нерухомість вказана Шуваловим з позначкою «в користуванні», так як всі активи сім'ї були переведені їм в «сліпий траст».

За інформацією американського журналу Foreign Policy, опублікованій в жовтні 2014 року, сім'я Шувалова освоїла колишню держдачу члена Політбюро КПРС Михайла Суслова в Одинцовському районі Підмосков'я площею близько 7,5 га. Проектування будівель вів італійський архітектор Джуліано Моретті, а в числі сусідів чиновника - мільярдери Роман Абрамович і Сулейман Керімов.

Згідно з поданою декларацією, розміщеною на сайті уряду Російської Федерації, за 2012 рік, Ігор Іванович Шувалов є найбагатшим членом уряду. Його дохід склав 226 млн. 386 тисяч 929 рублів. Його дружина Ольга Вікторівна Шувалова за 2012 рік заробила 222 млн. 009 тисячі 378 рублів.

Благодійна діяльність

У 2014 році Ігор Шувалов особисто посприяв поверненню в «Патріарший сад» міста Володимира втраченого сорти вишні «Василівська», взявши на себе всі поточні витрати.

У листопаді 2011 року Ігор Шувалов передав учням школи №1 Прикордонного району Приморського краю 200 планшетних комп'ютерів.

Нагороди та звання

 • Орден «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня (25 жовтня 2014) - за великий внесок у підготовку Договору про Євразійський економічний союз та багаторічну сумлінну працю
 • Орден «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня
 • Орден «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня
 • Орден Олександра Невського (25 липня 2013 року) - за великі заслуги перед державою та багаторічну плідну діяльність
 • Орден Пошани.
 • Подяка Президента Російської Федерації (12 червня 2004) - за активну участь у підготовці Послання Президента Російської Федерації Федеральних Зборів на 2004 рік.
 • Почесна грамота Кабінету Міністрів України (28 травня 2003) - за великий особистий внесок у вирішення завдань соціально-економічного розвитку країни.
 • Орден «За заслуги перед Республікою Татарстан» (2013).
 • Почесний громадянин Казані (2013).
 • Почесний громадянин Владивостока (2014 року).
 • Орден Дружби народів (Білорусія) - за «значний особистий внесок у підготовку договору про Євразійський економічний союз, розвиток і розширення інтеграційних процесів, зміцнення економічного співробітництва між Білоруссю, Росією і Казахстаном». (2015)
 • Медаль «За внесок в створення Євразійського економічного союзу» 1 ступеня (13 травня 2015 року, Вища рада Євразійського економічного союзу)
 • Переможець IV Національної премії «Директор року» (2009 рік) в номінації «Внесок у розвиток інституту незалежних директорів».
 • Ігор Іванович Шувалов - фото

  Рекомендований контент:

  Кількість переглядів: 4630

Новости