• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Повернути страховку по кредиту в Челябінську

 1. «Період охолодження» як підставу відмови від страховки
 2. Хочете зробити повернення страховки по кредиту? Що робити?

Запис на консультацію за номером телефону  +7 (351) 776-71-20 Запис на консультацію за номером телефону +7 (351) 776-71-20.

Повернення страховки по кредиту так чи це просто? Уявімо ситуацію, що ви вирішили взяти кредит в одному з банків, зібрали необхідний пакет документів, подали заявку і через кілька днів, прийшла новина з банку: ваш кредит схвалений. Відмінна новина, здавалося б. Але не варто забувати про підводні камені при отриманні кредиту. Як правило, в ході оформлення заявки або підписання кредитного договору, вам в 99% відсотків випадків запропонують оформити страховку по кредиту.

Страховка по кредиту - це угода між вами і страховою компанією, метою якого є страхування відповідальності перед кредитором (банком), при настанні страхового випадку.

Страховими випадками можна вважати:

 • погіршення здоров'я;
 • смерть позичальника;
 • втрата роботи;
 • придбання інвалідності;
 • погіршення фінансового стану позичальника.

Це не вичерпний перелік, в деяких випадках список може бути доповнений або розширений. Крім того, за кредитами забезпечені заставою (наприклад авто кредит) обов'язковим буде також страхування предмета застави (автомобіля) від його псування або втрати. При оформленні іпотеки, обов'язковим буде страхування конструктивних елементів об'єкта нерухомості.

Як правило, фахівці банку в ході оформлення споживчого кредиту порекомендують вам також укласти договір страхування життя і здоров'я. На практиці, люди часто стикаються з ситуацією, коли працівники банку нав'язують страховку, мотивуючи це тим, що якщо її не оформляти, то кредит не схвалять і (або) відсотки по кредиту будуть вищі. Дійсно банку не можна заборонити піднімати відсоткову ставку в разі відмови від страховки, але відмовити в видачі кредиту за таким основи банк не має права.
Згідно із законом укладання договору страхування це добровільна процедура, не є обов'язковою і проводиться тільки за бажанням позичальника.

Звертаємо вашу увагу, що страхувати об'єкт застави необхідно. Наприклад, автомобіль - це підвищений джерело небезпеки, в великих містах Росії відбуваються десятки ДТП в день, люди несуть великі збитки. У разі, якщо автомобіль застрахований, то при його псування можна відшкодувати до 100% вартості автомобіля (в залежності від пошкоджень). Це досить зручно, оскільки при настанні страхового випадку Вам буде виплачена компенсація і це знизить ваші ризики і ризики банку.

Повернення страховки при дострокової виплати кредиту робити можна і навіть потрібно. Повсюдно зустрічаються ситуації, коли кредит закритий достроково, але страховка продовжує діяти, так як оформлялася спочатку на весь термін користування кредитом. У разі дострокового погашення кредиту у Вас відпадає потреба у використанні страховки, так як страхувати по суті вже нічого, адже предметом страховки є ваше зобов'язання щодо повернення грошових коштів банку, яке виконано, значить і страховка діяти перестає. У цьому випадку можете сміливо звертатися в страхову компанію з вимогою повернення страховки. Пам'ятайте, що повернуть вам тільки частина грошей, адже якийсь час (до закриття кредитного договору) ви користувалися послугами страхової компанії. Якщо страхова компанія відмовляє Вам в поверненні коштів, то сміливо звертайтеся до суду. Подібні суперечки часто є предметами судового розгляду

і суди, як правило, стають на бік позичальників.

«Період охолодження» як підставу відмови від страховки

Щоб хоч якось поставити крапку в проблемі нав'язування страховок Законодавець передбачив «період охолодження».

Закон допускає позичальникові відмовитися від страхів

ки протягом 14 робочих днів з моменту укладення договору страхування.

Якщо позичальник заявить вимогу у встановлений законом термін (14 днів), то страхова компанія зобов'язана повернути сплачену за договором страхування премію повністю. Важливо, щоб в цей період не настав страховий випадок. З червня 2016 року страхові компанії повинні застосовувати правило, яке дозволить позичальнику відмовитися від страховки у встановлений законом термін. Деякі банки на свій розсуд збільшили «період охолодження» (законом це не заборонено). Сбербанк дає право на повернення суми страховки протягом 14 днів.

Хочете зробити повернення страховки по кредиту? Що робити?

Фахівці юридичної компанії «Вертум» допоможуть розібратися з питанням про повернення грошей за страховку. Фахівці нашої компанії мають досвід роботи в банківських організаціях і завжди готові прийти Вам на допомогу!

Що робити?
Хочете зробити повернення страховки по кредиту?
Що робити?
Новости