• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Скільки оперативної пам'яті потрібно для комп'ютерних ігор?

Якщо у вашому комп'ютері мало оперативної пам'яті (припустимо, всього 4 Гбайт), великі шанси, що багато ігор, в які ви хочете пограти просто не будуть працювати або зароблять, але з пригальмовування. Наприклад, блокбастер вже не першої свіжості Mass Effect: Andromeda вимагає 8 Гбайт оперативної пам'яті в якості необхідного мінімуму. Це, втім, відповідає вимогам і інших сучасних відеоігор.

Навіть тим, у кого встановлено 6 Гбайт оперативної пам'яті, ми все одно рекомендуємо збільшити цей ресурс до 8 Гбайт, оскільки крім запущеної гри в фоновому режимі ПК працюють і інші програми, які зберігають дані в RAM-модулях. Комплекти пам'яті з ємністю 8 Гбайт не дуже дорогі і продаються в будь-якому магазині комплектуючих. В як бюджетний варіант для апгрейда таке рішення підійде як не можна до речі.

Але як щодо збільшення кількості ОЗУ Але як щодо збільшення кількості ОЗУ? Наприклад, до 16 Гбайт або 32 Гбайт. Якщо ваша материнська плата підтримує роботу з такими наборами - 16 Гбайт DDR4 на борту буде досить для солідної ігрової системи. По крайней мере, ви зможете легко згортати гру в «Панель завдань», переносити вікно з грою на інший монітор, перемикатися між грою і мессенджерами, а також виконувати інші завдання без помітних «фризів» і очікувань.

Коли ви задумаєтеся про встановлення 32 Гбайт оперативної пам'яті, стане дуже відчутним цінове питання цієї затії. На наш погляд, єдиною причиною для такого апгрейда може стати бажання створити якийсь запас на майбутнє. А що стосується просто комп'ютерних ігор - 16 Гбайт вам буде цілком достатньо. Та й з 8 гігабайтами ви будете почувати себе відносно комфортно. З точки зору кадрової частоти різницю між 8 і 16 Гбайт ви точно не знайдете.

Портал Techspot провів цікаві тести, які це підтверджують Портал Techspot провів цікаві тести, які це підтверджують. У першому сценарії запускалася гра GTA V. При цьому в фоновому режимі був запущений браузер Chrome з 65 активними вкладками, які споживали 2,2 Гбайт оперативної пам'яті. Укупі із запущеною грою, сумарною використання оперативної пам'яті склало 9 Гбайт, але при цьому в 8-гігабайтної конфігурації різниці не було ніякої. При використанні 4 Гбайт DDR4 в одноканальному режимі кількість FPS впало на один кадр.

Не менш показовими виглядають тести з грою Batman: Arkham Knight, яка вкупі з відкритим оглядачем «їла» практично 10 Гбайт пам'яті при наявності 16 Гбайт на борту Не менш показовими виглядають тести з грою Batman: Arkham Knight, яка вкупі з відкритим оглядачем «їла» практично 10 Гбайт пам'яті при наявності 16 Гбайт на борту. Незважаючи на це, 16-гігабайтна збірка була всього на один кадр швидше, ніж 8-гігабайтна конфігурація, і на 4 кадри - з 4 гігабайтами оперативної пам'яті. Інакше кажучи, при використанні 16 Гбайт оперативної пам'яті кадрова частота підвищилася на 4% в порівнянні з 4 Гбайт.

Читайте також:

Але як щодо збільшення кількості ОЗУ?
Новости