• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Сонцезахисні окуляри: оправи для окулярів, актуальні на всі часи

 1. 1. «Авіатори»
 2. 2. Окуляри «Леннони»
 3. 3. Вайфаери
 4. 4. Окуляри Лоліти
 5. 5. Окуляри «Cтімпанк»
 6. 6. Окуляри «бабки»
 7. 7. Окуляри Clubmaster
 8. 8. Окуляри «Котяче око
 9. 9. Окуляри «футуриста»
 10. 10. Окуляри-Полароїд

Поставивши собі за мету вибрати оправу, легко розгубитися - стильове різноманіття обеззброює. Щоб полегшити завдання, позначимо тут "культові" моделі оправ, актуальні на всі часи.

1. «Авіатори»

Джонні Депп і Бенісіо Дель Торо у фільмі Страх і ненависть в Лас-Вегасі Джонні Депп і Бенісіо Дель Торо у фільмі "Страх і ненависть в Лас-Вегасі"

«Авіатори» - найперша і найголовніша модель сонцезахисних окулярів, розроблена в 1930 році фірмою Bausch and Lomb спеціально для американських льотчиків. Краплеподібна форма дзеркальних або затемнених лінз в металевій оправі зробила бренд Ray Ban по-справжньому знаменитим: через кілька років окуляри «для авіації» були запущені в серійне виробництво.

Краплеподібна форма дзеркальних або затемнених лінз в металевій оправі зробила бренд  Ray Ban  по-справжньому знаменитим: через кілька років окуляри «для авіації» були запущені в серійне виробництво

З тих пір, злегка видозміненими, їх в обов'язковому порядку носять американські полісмени, військові, персонаж Джонні Деппа в культовому фільмі «Страх і ненависть в Лас-Вегасі» (модель Shooter Ray Ban) і все, кому близька так поширена в Америці естетика функціоналізму.

2. Окуляри «Леннони»

Джон Леннон Джон Леннон

Дивакуваті окуляри, круглі і, як правило, в металевій оправі, стали знаковим і образом сучасної поп-культури. Слідом за Ленноном такі оправи стали носити багато лірики-нонконформісти, які претендують на масову популярність - від Оззі Осборна до юного чарівника Гаррі Поттера і Далай Лами. Сміливості надіти такі окуляри вистачає не всім. І це правильно, якщо ви не послідовник кого-небудь з перерахованих вище героїв і не відчайдушний представник андеграунду, то питань не оберешся.

І це правильно, якщо ви не послідовник кого-небудь з перерахованих вище героїв і не відчайдушний представник андеграунду, то питань не оберешся

3. Вайфаери

Окуляри Wayfarer - найпопулярніший на сьогодні представник сімейства Ray-Ban. У вайфаерах виходять у світ все модники, які не наважуються, з яких-небудь причин, на серйозні експерименти.

Ден Ейкройд і Джон Белуші в фільмі The Blues Brothers Ден Ейкройд і Джон Белуші в фільмі The Blues Brothers

Популярними ці окуляри зробила технологічна революція. Ray-Ban Wayfarer - це перша в історії пластикова оправа, випуск якої почався в 1952 році. Рогові і металеві оправи на ті часи були досить дороги, так що без особливої ​​необхідності і звичайні окуляри не купували, не кажучи вже про сонцезахисних. Популярність Wayfarer привела до того, що вона перетворилася в символ «єднання з простими людьми». Щоб говорити на одній мові з народом, треба було надіти «вайфаери»: це зробив і бунтар Джеймс Дін, і президент Кеннеді. Другий зліт популярності припав на вісімдесяті, здебільшого завдяки фільму «Брати Блюз» (The Blues Brothers).

4. Окуляри Лоліти

Кадр з фільму Лоліта Стенлі Кубрика Кадр з фільму "Лоліта" Стенлі Кубрика

Інфантильні, на перший погляд, сонцезахисні окуляри з лінзами у формі сердечок, зафіксовані в 1962 році геніальним Стенлі Кубриком у фільмі "Лоліта" мають, насправді, цілком реальний прототип - в таких окулярах насправді ловила метеликів дружина Володимира Набокова Віра.

Інфантильні, на перший погляд, сонцезахисні окуляри з лінзами у формі сердечок, зафіксовані в 1962 році геніальним Стенлі Кубриком у фільмі Лоліта мають, насправді, цілком реальний прототип - в таких окулярах насправді ловила метеликів дружина Володимира Набокова Віра

5. Окуляри «Cтімпанк»

Леді Гага в окулярах Jeremy Scott for Linda Farrow Леді Гага в окулярах Jeremy Scott for Linda Farrow

Сміховинний стімпанк (steam - пар) народився в кінці вісімдесятих років XX століття. Спогад про вікторіанської Англії часів винаходу парових двигунів породило безліч виразних образів, дивовижних механізмів і пристроїв. Тепер металеві або пластикові оправи з подвійними скельцями, «шорамі» та іншими «рухомими» елементами носять не стільки послідовники стимпанка, скільки численні модники-ексцентрики. Леді Гага - велика шанувальниця як естетики стимпанка, так і подібних оправ.

Леді Гага - велика шанувальниця як естетики стимпанка, так і подібних оправ

6. Окуляри «бабки»

Вуді Аллен і Міа Ферроу Вуді Аллен і Міа Ферроу

Величезні, на все обличчя, окуляри округлої або прямокутної форми набули популярності в 1960-і роки. Остаточно оговтавшись від світових потрясінь легка промисловість набирала обертів, будівництво морських курортів і кіностудій там, де сонце світить довше трьохсот днів в році, теж зростали скаженими темпами. Грейс Келлі, Джекі Онассіс, Елізабет Тейлор захищалися від сонця з таким розмахом, що сонцезахисні окуляри-бабки стали невід'ємним елементом костюма «нової буржуазії» і всіх важких панянок, які бажають до неї приєднатися.

Грейс Келлі, Джекі Онассіс, Елізабет Тейлор захищалися від сонця з таким розмахом, що сонцезахисні окуляри-бабки стали невід'ємним елементом костюма «нової буржуазії» і всіх важких панянок, які бажають до неї приєднатися

7. Окуляри Clubmaster

Малкольм Ікс Малкольм Ікс

Клабмастери або броулайнери (browliners) своєю назвою зобов'язані незвичайної полуоправе: в пластикові полудугі, схожі на надбрівні, вписані округлі лінзи в металевому обрамленні. Дизайн цієї моделі був розроблений все тієї ж маркою Ray Ban в 1950-х роках під впливом стилю знаменитого американського борця за права темношкірих Малкольма Ікса, який на всіх збережених зображеннях відображений в окулярах, схожих на сучасні Clubmasters. Такі окуляри носить Моріссі і містер Помаранчевий з тарантіновського «Скажених псів».

Такі окуляри носить Моріссі і містер Помаранчевий з тарантіновського «Скажених псів»

8. Окуляри «Котяче око

Оригінальна вигнута форма увійшла в моду в п'ятдесятих і шістдесятих роках XX століття. Такі окуляри носили і героїні фільмів Федеріко Фелліні, Софі Лорен, Мерилін Монро, а потім і все шанувальниці цих чуттєвих кінематографічних образів. Чи вийде коли-небудь "Кошчій очей" з моди? Хіба що разом з жіночністю.

9. Окуляри «футуриста»

Курт Кобейн в окулярах «футуриста» Курт Кобейн в окулярах «футуриста»

Окуляри інопланетної овальної форми з'явилися в шістдесятих роках, коли ідеї футуризму особливо сильно впливали на уми дизайнерів. Спочатку в сонцезахисних окулярах «футуриста» ходила всіма улюблена Одрі Хепберн. А в дев'яностих цей силует придбав нове звучання і популярність завдяки дизайнеру Філліпу Роту і лідеру групи Nirvana Курту Кобейну, який носив їх практично не знімаючи.

Opening Ceremony Opening Ceremony

10. Окуляри-Полароїд

Окуляри-Полароїд з'явилися в 1936 році, коли доктор Едвін Ленд, ще не придумав фотоапарат Polaroid, винайшов лінзи зі спеціальним покриттям проти відблисків. І, хоча, сьогодні всюдисуща Леді Гага взялася навіть за Polaroid , Ці окуляри і раніше залишаються символом безпеки, надійності і якості для водіїв, мандрівників і спортсменів.

Polaroid Sport Polaroid Sport

Безперечною класикою стала ергономічна спортивна модель з дзеркальними лінзами в пластиковій оправі.

Чи вийде коли-небудь "Кошчій очей" з моди?
Новости