• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Пиво - не алкоголь! - вважають чехи

Ілюстративне фото: Європейська комісія   Такі невтішні дані випливають з оприлюдненого в середу в Парижі Організацією з економічного співробітництва та розвитку повідомлення (OECD) Ілюстративне фото: Європейська комісія Такі невтішні дані випливають з оприлюдненого в середу в Парижі Організацією з економічного співробітництва та розвитку повідомлення (OECD). З усіх країн, за якими організація веде спостереження, справи у Чеської Республіки йдуть найгірше. За загальним рівнем вживання спиртних напоїв Чехія обганяє інші країни. Ще в 2012 році на одного чеха доводилося 11,6 літра чистого алкоголю в рік, в той час як середня кількість по піднаглядним країнам становило 9,1 літра. OECD зазначила значне зростання вживання алкоголю в Фінляндії, Ісландії, Ізраїлі, Норвегії, Польщі та Швеції.

У повідомленні також йдеться, що значно зросла кількість молодих людей у ​​віці до 15 років, які хоча б один раз перебували в стані алкогольного сп'яніння. На питання, чим обумовлена ​​настільки жахлива статистика, відповідає глава Клініки наркології Першого медичного факультету Карлового університету професор Міхал Міовскі:

Професор Міхал Міовскі (Фото: Шарка Шевчікова, Чеське радіо)   «Ця статистика не так вже дивна, оскільки на перших місцях в таких дослідженнях ми опиняємося вже повторно Професор Міхал Міовскі (Фото: Шарка Шевчікова, Чеське радіо) «Ця статистика не так вже дивна, оскільки на перших місцях в таких дослідженнях ми опиняємося вже повторно. Існує певна спадкоємність, і це лише негативний результат тієї ситуації в ставленні до алкоголю, яка має у нас місце вже тривалий час, і проблеми з її регулюванням. Більшість дітей і підлітків в цьому віці пробує алкоголь. Однак, погано справи у нас йдуть і в більш серйозних показниках, тобто частоті алкогольних сп'янінь і їх інтенсивності, а також в пияцтві, коли за короткий відрізок часу вживається значна кількість спиртного ».

Чим же пояснити таке зростання вживання алкогольних напоїв серед молоді? За словами професора Міовского, в Чехії вже довгий час атмосфера щодо алкоголю є досить вільної і навіть пропагує. Реклама алкоголю супроводжує спортивні змагання і є невід'ємним атрибутом успішної, веселого життя. При цьому його шкода протягом довгого часу недооцінюється.

Інспектор з профілактики медичного факультету в Оломоуці Елішка Совова (Фото: Архів Е Інспектор з профілактики медичного факультету в Оломоуці Елішка Совова (Фото: Архів Е.С.) «Якщо ви запитаєте пацієнта, п'є він, він відповідає, що не п'є. А коли, слідом за цим, я питаю його, скільки кухлів пива він випиває щодня, він відповідає, що від трьох до п'яти », - каже інспектор з профілактики медичного факультету в Оломоуці Елішка Совова.

Професор Міхал Міовскі також підкреслює, що однією з причин високого рівня вживання алкоголю серед молоді, є його доступність:

«У нас діти і підлітки мають більш легкий доступ до алкоголю, ніж в західних країнах. Проблема в тому, що в разі алкоголю не можна приділяти увагу лише профілактиці. Тут два ключових моменти. Перший - якраз обмеження, тобто діти не повинні мати настільки легкий доступ до спиртного. В даний час вікова межа при купівлі алкоголю становить 18 років. У деяких країнах вона вища, а в деяких - нижче. Другий момент - це профілактика, яка існує у нас в дуже несистематической формі. Найчастіше держава, - і не тільки у нас, - виділяє кошти на проведення великих кампаній та акцій, результат яких дуже незначний, якщо не нульовий. Профілактика повинна бути систематичною і довготривалою, коли робота ведеться з невеликими групами підлітків. Результат вже показав себе, і це той напрямок, якого варто дотримуватися в майбутньому ».

Ілюстративне фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага   Організація з економічного співробітництва та розвитку рекомендує в якості можливих кроків, перш за все, медичне консультування людей з групи ризику Ілюстративне фото: Христина Макова, Чеське радіо - Радіо Прага Організація з економічного співробітництва та розвитку рекомендує в якості можливих кроків, перш за все, медичне консультування людей з групи ризику. Необхідно звертати їх увагу на кількість спожитого алкоголю і своєчасне рішення починаються проблем. OECD звернула увагу і на регулювання законів про вживання алкоголю за кермом для запобігання ДТП. Також серед можливих заходів було названо збільшення оподаткування алкогольної продукції і зменшення її реклами.

Чим же пояснити таке зростання вживання алкогольних напоїв серед молоді?
Новости