• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як алкоголь впливає на якість сну, з'ясували вчені з Фінляндії

Алкоголь псує сон.

Фото: boryanam / Freepik

Експерти з Технологічного університету Фінляндії не рекомендують перед сном пити вино. Всього два келиха цього алкогольного напою ввечері здатні істотно знизити якість нічного сну, стверджують вони.

Не так давно доктор медицини з США Марк Меноласкіно також розвіяв міф про користь для здоров'я червоного вина .

В експерименті взяли участь більше чотирьох тисяч чоловіків і жінок у віці від 18 до 65 років. Добровольці приймали алкоголь перед сном в один з вечорів, а в іншій - лягали спати тверезими. Якість їх сну оцінювалося за допомогою приладу для вимірювання варіабельності серцевого ритму - показника, який допомагає визначити, наскільки глибоко спить людина.

В результаті три келихи вина для чоловіків і два - для жінок погіршували якість сну на 39,2%, зниження дози вдвічі (два келихи вина для чоловіків і один для жінок) знижували якість відпочинку на 24%, а навіть зовсім невеликі дози спиртного робили сон гірше на 9%.

нагадують, що брак повноцінного нічного відпочинку може спровокувати розвиток тривожних розладів, депресії і навіть серцево-судинних захворювань ", - розповідають виданню The Guardian автори експерименту.

Нагадаємо, вчені з'ясували, чому люди розмовляють уві сні . Експертам вдалося відкрити цю хвилюючу загадку.

Крім цього, ми писали, як швидко заснути і добре виспатися: три незвичайних способу .

Дивіться відео: в Україні знову подорожчає алкоголь

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Новости