• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

На підборах!

 1. анатомія стопи
 2. Якщо ми ходимо на каблуках ...
 3. Каблуки і вагітність
 4. форма каблука
 5. Правильний вибір
 6. Правила безпеки

зміст:

Що означають високі підбори для сучасної жінки? Модельне взуття на високих підборах - це візуально більш стрункий силует і, звичайно ж, істотна надбавка в довжині ніг. А що означають підбори для майбутньої мами?

Багато жінок, будучи "в" положенні ", не змогли відмовитися від носіння взуття на підборах. Причиною заміни каблука на плоску підошву, в основному, стали будь-які неприємності в самопочутті, що виникли на різних термінах.

Психологи прокоментували дану ситуацію так: під час вагітності жінка позбавлена ​​багато чого, до чого звикла в повсякденному житті. Найчастіше перша вагітність, нехай навіть бажана, викликає у майбутньої мами багато страхів з приводу її подальшого життя і істотних змін у зовнішності, При наявності таких побоювань бажання якомога довше зберегти колишній зовнішній вигляд нерідко змушує жінку носити аксесуари, не властиві вагітної. При цьому жінка може не знати про потенційну шкоду або ж не надавати цьому належного значення.

До змісту

анатомія стопи

Будова стопи воістину унікально, а функції, що їх нею. неоціненно важливі для організму в цілому. Стопа складається з 19 м'язів. 26 кісток (плюс 2 сесамовідние - дуже маленькі кісточки), 33 суглобів і 107 зв'язок, сухожиль і нервів. У передньому відділі стопи розташовано 5 плеснових кісток, які, власне, і витримують вагу нашого тіла під час ходьби, 2 сесамовідние кістки і 14 фаланг (кістки пальців). Середній відділ стопи складається з 5 кістокПередплесно, які утворюють склепіння стопи. Задній відділ представлений таранної і п'яткової кістки. Коли людина стоїть, щиколотка розподіляє вагу тіла між кістками стопи, причому середній і задній відділи піддаються найбільшому тиску. Чотири зводу стопи також сприяють рівномірному розподілу ваги тіла: поперечний звід, передній звід Передплесно, бічний звід і серединний. Три основні точки опори: дві в передньому відділі і одна в області п'яти.

Будова стопи не дарма такий складний: тільки уявіть собі 33 суглоба! Хоча обсяг рухів в цих суглобах можна назвати незначним в порівнянні з іншими суглобами в тілі людини, саме ці рухи здійснюють амортизацію при ходьбі.

До змісту

Якщо ми ходимо на каблуках ...

Амортизуючи енергію кожного кроку, стопа захищає від "зносу" всі інші суглоби ноги. При порушенні амортизуючої функції колінні і тазостегнові суглоби відчувають колосальне навантаження.

Замість трьох точок опори, які є при правильному горизонтальному положенні стопи, на високих підборах вся тяжкість тіла переміщається на фаланги пальців і передню частину стопи, що, в свою чергу, зміщує центр ваги тіла допереду і викликає зайвий прогин хребта вперед в поперековому відділі, При нахилі тазу, як компенсаторна реакція, виникає відхилення грудного відділу хребта назад. Будь-які зміни положення хребта ведуть до порушення нормального розташування внутрішніх органів, Це може викликати різні функціональні порушення.

При зміні положення стопи трохи інакше працюють м'язи гомілки під час ходьби: вони менш задіяні, з часом слабшають, стаючи в'ялими. Ослаблення роботи м'язів гомілки веде до порушення відтоку крові по венах, адже скелетні м'язи - помічник вен: скорочуючись, м'язи гомілки проштовхують кров по венах, не даючи їй застоюватися, а венах - розширюватися. Таким чином, правильна робота м'язів гомілки - це вірна профілактика варикозного розширення вен, а високі підбори сприяють появі та прогресуванню цього захворювання.

До змісту

Каблуки і вагітність

Під час вагітності, навіть коли вона ще не помітна, в організмі відбуваються глобальні зміни. Головний гормон вагітності, прогестерон, впливає на сполучні тканини, розм'якшуючи їх, Це своєрідна підготовка до пологів. А для неправильно розташованої стопи така податливість зв'язок і сухожиль легко може перейти в стійку деформацію суглобів - як суглобів стопи, так і колінних і тазостегнових.

Зміна вигину хребта викликає нахил таза вперед. Це не може не позначатися на стані плода. При надмірному нахилі вперед порожнину таза перестає бути такою зручною "люлькою" для майбутньої дитини. Сильно зростає навантаження на передню черевну стінку. Відбувається надмірне розтягнення прямих м'язів живота і шкіри. У свою чергу, це веде до розбіжності м'язів і може сприяти появі розтяжок на шкірі. Крім того, розтягнення м'язів живота може стати причиною подовження періоду їх відновлення після пологів , Тобто молодій мамі дуже важко буде впоратися з післяпологовим "животиком".

Крім усього перерахованого вище, не можна забувати про потенційну травмоопасності взуття на високих підборах. Зміна параметрів тіла під час вагітності і зміщення центру ваги сприяють порушенню координації. Ви легко можете підвернути ногу або оступитися. У такій ситуації вивихи та розтягнення, в основному в гомілковостопному суглобі, не рідкість. А виникла слабкість зв'язкового апарату - ще один доповнює фактор.

Ну, а про підборах взимку, в сніг і ожеледь, і взагалі говорити зайве: це, можна сказати, екстрим, який протипоказаний вагітним.

До змісту

форма каблука

За нестійкості, травмоопасності і шкідливому впливу на анатомію і фізіологію стопи на першому місці, звичайно ж, самий жіночий каблук - шпилька. Крім усього іншого, на тонкому каблуці доводиться весь час балансувати, щоб утримати ногу в рівному положенні. Так само нестійкий може бути невисокий, тонкий каблук. Нехай навіть на високому, але широкому каблуці нога стоїть набагато впевненіше: підвернути ногу в такому взутті, звичайно, теж можливо, але ймовірність цього менше, ніж на шпильці. Танкетка - та ж платформа, але тільки вузька, ззаду її можна прийняти за тонкий каблук. Це не найстійкіший варіант, але має інші переваги, властиві взуття на платформі. А саме, більш плавний перехід від спочатку піднятою передній частині підошви до каблука. У сукупності для стопи не так шкідливо, а ефект каблука значний.

Бажано, щоб підошва взуття була рифленою - не слизькою.

Крім висоти каблука варто звернути увагу на те, наскільки легко надівається і знімається взуття і наскільки міцно вона тримається на нозі. "Шльопанці" і сабо з відкритою п'ятою, хоча їх і просто надіти, не кращий варіант, так як легко спадають, і нога в них надмірно рухлива. Взуття на шнурках або ремінцях вам незручно буде надягати, коли з'явиться животик, то ж саме можна сказати про високі чоботи.

Виходить, що ідеально, щоб взуття щільно трималася на нозі і легко надягала.

Виходить, що ідеально, щоб взуття щільно трималася на нозі і легко надягала

До змісту

Правильний вибір

Вибираючи взуття, намагайтеся не економити. Гарна, якісне взуття важливіше, ніж модна сумка і будь-якої іншої аксесуар жіночого гардеробу, Також не думайте, що витрачатися на пару взуття, яку ви будете носити тільки під час вагітності, не раціонально. Вона вам ще стане в нагоді для прогулянок з малям.

Взуття вагітної жінки повинна бути правильно підібрана за розміром з урахуванням носка, на який ви збираєтеся її носити, і можливої ​​набряклості ніг. Іноді жінки купують дуже сподобалася пару туфель, трохи "малувату" за розміром або "впритул", розраховуючи на те, що взуття розноситься. Але цей варіант не для вагітності.

Щоб не помилитися з розміром, вирушайте за покупкою взуття у вечірній час. Міряйте взуття на обидві ноги, трохи постійте і походіть по магазину. Цілком можливо, що взуття, куплена під час вагітності, після пологів буде спадати, але в період виношування малюка не слід жертвувати своїм комфортом і купувати взуття меншого розміру, так як тісне взуття веде до таких неприємностей, як порушення кровообігу в ногах, втома, травми , варикоз і т. п.

При виборі чергової пари взуття прагнете, щоб вона була:

 • з натуральних або високотехнологічних матеріалів, що забезпечують хорошу вентиляцію;
 • зручною та естетичної саме для вас;
 • на підборах 3-5 см або стійкої танкетці; абсолютно плоска підошва також не кращий варіант, так як сприяє уплощению стопи.

Бажано, щоб підошва взуття була рифленою - не слизькою. Якщо у сподобалася пари взуття підошва ковзає, можна у взуттєвій майстерні зробити тонкий накат з нековзкого матеріалу. Це ніяк не вплине на зовнішній вигляд туфель або черевик, але врятує вас від падінь і продовжить термін служби взуття. Це актуально не тільки для зимового взуття; влітку теж нескладно посковзнутися на мокрій поверхні.

До змісту

Правила безпеки

Якщо ви все-таки не можете відмовитися від високих каблуків, постарайтеся зменшити їх негативний вплив виконанням нескладних правил. Можна використовувати спеціальні устілки-супінатори, які підтримують склепіння стопи, для профілактики її сплощення. Продаються вони в ортопедичних магазинах, Якщо взуття, крім високого каблука, ще й з вузьким мисом, то при регулярному носінні такого взуття ви ризикуєте отримати деформацію пальців стопи. Для профілактики таких неприємностей можна використовувати спеціальні пристосування у вигляді "розділових" накладок для великого пальця або гелевих подушечок. Вони також у великому асортименті продаються в ортопедичних салонах і аптеках.

Скоротіть до мінімуму час перебування в "невідповідної взуття". Перевзувайтеся кілька разів протягом дня. Завжди майте при собі "заміну каблуків" і при найменшій втоми або неприємних відчуттях перевзувайтеся. Кілька разів в день знімайте взуття і робіть прості вправи - обертайте стопами назовні і всередину по двадцять разів на кожну сторону. Така вправа допоможе поліпшити кровообіг в нижніх кінцівках. Увечері зробіть для ніг теплу ванночку з морською сіллю - 36-38 ° С (ні в якому разі не гарячу!) І легкий розслабляючий масаж стоп. Надайте ногам піднесене положення, щоб поліпшити відтік крові.

Добре розслабляє втомлені стопи контрастний душ. Включайте поперемінно то прохолодну, то теплу воду і під напором направляйте струмінь на подошвенную частина стопи. Можна робити кругові або поздовжні руху, поступово піднімаючись вгору до гомілки. Вода повинна бути комфортної температури - не крижаною і не гарячою, Процедура повинна бути приємною і виконуватися стільки часу, скільки вам хочеться. Закінчувати контрастний душ краще прохолодною водою. Після процедури добре використовувати крем для ніг на ваш вибір і надіти шкарпетки з натуральних матеріалів.

Зі збільшенням терміну вагітності "Природа візьме своє", і навряд чи вас вже треба буде переконувати в тому, що високі підбори не кращий варіант для вагітної жінки, Ви оберете те, що зручно і фізіологічно

Катерина Сорока, лікар-терапевт
Інститут швидкої допомоги ім. І. І. Джанелидзе. м. Санкт-Петербург

А що означають підбори для майбутньої мами?
Новости