• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Олександр Лукашенко про все: цитати з "Великого розмови"

  1. Про чолі Росспоживнагляду Сергій Данкверт
  2. Про "російської окупації"
  3. Про створення російської авіабази в Білорусі
  4. Про прикордонній зоні з Росією
  5. Про нафту, газ і свободу

Media playback is unsupported on your device

Лукашенко - Росії: навіщо нас брати за горло?

Президент Білорусії Олександр Лукашенко в середу провів "Великий розмову з президентом" - довгий, показаний в прямому ефірі головних телеканалів сеанс спілкування з журналістами і "простими громадянами", явно зроблений з оглядкою на "Прямі лінії" Володимира Путіна. Спілкування з народом тривало більше семи годин. Російська служба Бі-бі-сі відібрала найцікавіші цитати.

Про чолі Росспоживнагляду Сергій Данкверт

"Нам треба порушити кримінальну справу за Данкверту за завдання збитків державі. Всі ці Данкверт - люди зацікавлені, у кожного величезні латифундії, вони самі є виробниками того чи іншого продукту. Або кришують".

Контекст: Різку реакцію Лукашенко викликали заяви Сергія Данкверта, які прозвучали під час інтерв'ю РБК в грудні минулого року. Глава Россільгоспнагляду, зокрема, заявив, що Білорусія "часто поводиться недобросовісно", намагаючись скористатися ситуацією, коли російський ринок закритий для поставок з ЄС і України.

"Йде контрабанда, поставки продукції під виглядом" товарів прикриття ", - заявив тоді Данкверт.

Про "російської окупації"

"Навіщо ви пишете, що Росія окупує Білорусь? Цього ніколи не буде. [...] Навіть якщо сюди введуть тисячу танків - це неможливо".

Контекст: У Білорусії у вересні пройдуть військові навчання "Захід-2017" за участю російських військ. Маневрів передує масштабна перекидання російських військ до Білорусії.

Про створення російської авіабази в Білорусі

" Кажуть - військова база . Ще в Росії я це чую. Та киньте ви, кому потрібні ці 10 літаків, які Росія хотіла посадити [...] в Бобруйську. Я Путіну кажу: треба відтворити цей аеродром, там уже злітно-посадкову смугу наполовину розібрали. Навіщо 10 літаків? Ви дайте мені 20 літаків, у нас відмінні пілоти, відмінна школа, ви знаєте, що ми воюємо не гірше на військових літаках. Ми ж єдине угруповання. Ні, Шойгу хотів це ".

Контекст: 6 жовтень Лукашенко сказав, що його обурили розмови про розміщення російської авіабази на території країни, і що питання про це навіть не обговорювалося. П'ять днів по тому він сказав, що готовий обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним питання про створення російської військової бази.

Про прикордонній зоні з Росією

"Що це за прикордонна зона - 30 км? Я вважаю, що це чисто політичний випад".

"Існують міждержавні договори і угоди, і один якийсь міністр, нехай навіть сильний, фсбшниками, та інше, одним розчерком пера поставив хрест на всіх домовленостях, видавши свій наказ - 801, 802, 803. Я називаю навіть номера цих наказів".

Контекст 1 лютого голова ФСБ Росії Олександр Бортніков доручив встановити прикордонну зону в прикордонних з Білоруссю регіонах Росії - Смоленської, Брянської і Псковської областях. Прикордонні зони встановлюються для "створення необхідних умов охорони державного кордону РФ", йдеться в документах, опублікованих на порталі правової інформації. Лукашенко вважає, що в сірих схемах поставок санкцій продукції в Росію замішані російські митники. За його словами, він передавав інформацію про таких схемах керівництву Росії, однак реакції не було.

Про нафту, газ і свободу

"Ми звернулися, звичайно, в суд, згідно з нашими домовленостями. Судовий розгляд буде, природно. Але хіба це нормально, коли найближчі дві республіки, найрідніші люди починають" ріпу дерти "?

"Незалежність, порядність, історичне наше минуле - воно дорожче, ніж ця нафта. Я знову ж стримую себе, щоб тут не наговорити, тому що Семашко [віце-прем'єр Білорусії Володимир Семашко] вже там, напевно, зблід. Йому ж завтра переговори продовжувати з Росією ".

"Навіщо хапатися за живе, навіщо нас брати за горло. Зрозуміло, що без російської нафти ми обійдемося. Нам буде дуже важко, але свобода, незалежність - це дуже рентабельно, і це не оцінюється ніякими грошима, ніякими числами".

Контекст: Білорусія подала на Росію до суду в зв'язку з рішенням Росії знизити поставки нафти в країну, цьому передувало різке підвищення тарифів на транспортування російських вуглеводнів через Білорусь. У січні 2017 року Лукашенко зажадав від уряду знайти альтернативні джерела нафти, які могли б замінити поставки з Росії.

Навіщо 10 літаків?
Але хіба це нормально, коли найближчі дві республіки, найрідніші люди починають" ріпу дерти "?
Новости