• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Краще вести бізнес в Сінгапурі або в Гонконзі?

 1. Місцезнаходження
 2. Якість життя
 3. Трудові ресурси
 4. інфраструктура
 5. Так краще вести бізнес в Сінгапурі або Гонконгу?

Протягом декількох десятків років Сінгапур і Гонконг конкурують за звання «Найкращого регіону Азії з точки зору бізнесу». Обидві держави заманюють іноземних інвесторів за допомогою податкових стимулів, спрощеної процедури реєстрації компаній, чудовою інфраструктурою та іншими перевагами. Незважаючи на те, що Гонконг вже давно зарекомендував себе як великий центр для ведення бізнесу, Сінгапур не відстає, швидко підлаштовуючи своє законодавство і проводячи політику, орієнтовану на підтримку підприємництва.

Виділити якусь із цих юрисдикцій не представляється можливим, це високо конкурентне середовище. Одним інвесторам ближче по духу вести бізнес в Сінгапурі в силу його інфраструктури та якості обслуговування, інші вибирають Гонконг, тому що мають намір вийти на великі ринки Китаю і североазіатского регіону. Дана стаття послужить майданчиком для невеликого дослідження і порівняння двох держав в розрізі значущих для бізнесу категорій.

Місцезнаходження

 • Перебуваючи в самому «серці» Азії, обидві країни характеризуються стратегічно вдалим місцем розташування, проте Гонконг виявляється в більш виграшній ситуації для тих, кого цікавить ринок Китаю. Звідси можна за день об'їхати основні міста КНР, такі як Пекін, Шанхай і інші.
 • Будучи найбільшими авіатранспортними і морськими вузлами, Сінгапур і Гонконг забезпечують легкий доступ до центральних міста АТР, Європи, Північної Америки та Близького Сходу. Міжнародний морський порт Сінгапуру сьогодні найінтенсивніший в світі і по контейнерному вантажообігу навіть перевершив порт Гонконгу, орієнтований в основному на Південний Китай.

Бізнес-середовище

 • Почати і вести бізнес в Сінгапурі та Гонконгу досить просто. Швидка реєстрація фірми, налагоджена інфраструктура, доступність виробничих приміщень, захист авторських прав, правова підтримка, зрозуміла і сприятлива податкова система, дружня імміграційна політика - лише мала частина переваг для зарубіжних підприємців.
 • Основними суперниками по легкості ведення бізнесу також вважаються Гонконг і Сінгапур. Наприклад, в 2015 році за оцінками Світового банку лідером став Сінгапур. Якщо порівнювати обидві юрисдикції з іншими країнами азіатського регіону, то реєстрація компанії в Сінгапурі і Гонконгу проходить в три етапи і займає від 1 до 3 днів, а в інших державах Азії це розтягується до 38 днів.

Якість життя

 • Сінгапур вважається більш комфортабельною країною для проживання і має мінімальні показники злочинності в світі. Приїжджому тут набагато легше пристосуватися і соціально адаптуватися. Населення Сінгапуру відрізняється одним з найвищих рівнів здоров'я, чому сприяє розвинена система охорони здоров'я, харчування і здорова екологічна обстановка. Для Гонконгу забруднення повітря - велика проблема. Вартість життя в Сінгапурі вище, але при цьому і доходи теж вище, а ціни на житло доступнішим.

податки

 • Податкові ставки безумовно мають першорядне значення для іноземних підприємців. З позиції оподаткування вести бізнес в Сінгапурі вигідніше. Корпоративний податок в Сінгапурі в даний час 17%, в Гонконзі - 16,5%. При цьому в Сінгапурі для малих і середніх підприємств з доходом до SGD 300000 в перші 3 роки існування передбачені умови часткового або повного звільнення від сплати податку на прибуток. Так перші SGD 100000 прибутку повністю звільняються від податку, такі SGD 200000 оподатковуються за ставкою 8,5%. Крім того, стартапи можуть розраховувати або на знижки з корпоративного прибуткового податку (CIT), або на грошові гранти для малого і середнього бізнесу. Існують також і додаткові податкові стимули по галузям.
 • Але хотілося б зауважити! Кількість фахівців, які вважають Сінгапурську податкову систему ефективнішою, рівно стільки ж, скільки і тих, хто порекомендує вам Гонконг з точки зору оподаткування компанії.

Про податкові системах Сінгапуру і Гонконгу читайте "Територіальний принцип оподаткування в Сінгапурі та Гонконгу" .

Трудові ресурси

 • І Гонконг, і Сінгапур можуть похвалитися висококваліфікованими, добре освіченими фахівцями. Однак Гонконг поступається Сінгапуру в тому, що в силу тісних зв'язків з Китаєм основною мовою спілкування є Кантонська мова або мандаринський наріччя. Сінгапур, навпаки, відрізняється широким розповсюдженням англійської мови. Трудові ресурси Гонконгу базуються на місцевих громадян, Сінгапур намагається залучити професіоналів з-за кордону. Здебільшого підприємці вважають за краще вести бізнес в Сінгапурі, тому що витрати на утримання персоналу в цій юрисдикції нижче.

політика

 • У 2010 році консалтингова фірма Political & Economic Risk Consultancy назвала Сінгапур другим після Гонконгу державою серед азіатських країн за ступенем політичної стабільності. Послідовна, орієнтована на бізнес політика Сінгапуру перетворила його в респектабельний міжнародний діловий центр, який має репутацію прозорою, високоінтегрованою юрисдикції, в якій строго шанують закон і борються з корупцією.
 • Спеціальний адміністративний район КНР Гонконг володіє повною автономією в області політики, економіки та судочинства, що закріплено в Китайсько-британської декларації від 1984 року і Основному Законі Гонконгу. Виняток становлять дві сфери: оборона і зовнішня політика. Переміг корупцію Гонконг приваблює перш за все політичною стабільністю, вільною ринковою економікою і підтримкою бізнесу.

Економіка

 • Міцні торговельні зв'язки з іншими країнами та інвестиційна привабливість виділяють Сінгапур як найбільш конкурентоспроможну державу азіатського регіону, ВВП якого в 2 рази перевищує загальні показники Таїланду, Філіппін, Індонезії та Малайзії. Економіка юрисдикції заснована на експорті електронної техніки і обладнання, наданні фінансових послуг, туризм і відрізняється низькою інфляцією, високими державними доходами, профіцитом бюджету і нульовим зовнішнім боргом.
 • Гонконг підтримує свободу підприємництва, торгівлі та ринку. Завдяки потужній економіці ВВП країни протягом 20 років збільшується в середньому на 5% на рік. Сила економіки Гонконгу в відсутності обмежень на відтік і приплив капіталу, володіння активами з боку нерезидентів, у відсутності валютного контролю, державного боргу, в стабільній банківській системі, великих валютних резервах, а також суворе дотримання антикорупційного законодавства.

Законодавство

 • Ефективність і надійність системи права в Сінгапурі надає впевненість іноземним інвесторам, що мають намір вести бізнес в цій країні. У законодавстві Сінгапуру чітко прописані всі положення, що стосуються захисту авторських прав на інтелектуальну власність, трудових взаємин, оплати праці, інтернет-комерції, імміграції в країну, питань піратства і багато чого іншого. Іноземці можуть розраховувати на неупередженість судової системи, особливо в бізнес-суперечках. Крім того, для ефективного врегулювання спірних ситуацій існує цілий ряд доступних інструментів.
 • На перше місце в Гонконзі ставиться дотримання законів, перед якими всі рівні. Законодавство Гонконгу, що базується на англійському праві, відрізняється від законодавства материкового Китаю. Міжнародний Арбітражний Центр, створений в 1985 році, сприяв розвитку Гонконгу в якості арбітражної юрисдикції. Тепер поряд з Сінгапуром це найважливіші центри арбітражного суду в світі.

інфраструктура

 • Змагаючись один з одним, обидві юрисдикції прагнуть постійно покращувати інфраструктуру, щоб врахувати всі запити бізнес-спільноти. Будучи найбільшими транспортними вузлами, мають у своєму розпорядженні найкращими аеропортами і морськими портами з величезним вантажообігом, зберігаючи низькі ціни на транспортні послуги. Крім того, борються за право проводити міжнародні виставки і конференції, створюють техно- та бізнес-парки.
 • Гонконг і Сінгапур є одними з найбільш просунутих країн в світі з технічної точки зору. На розвиненому телекомунікаційному ринку змагаються різні інтернет-провайдери та оператори мобільного зв'язку, тому 98% населення Гонконгу і 99,9% жителів Сінгапуру можуть похвалитися виходом в інтернет.

Як бачите, ці юрисдикції не поступаються один одному. Як недоліки варто згадати неможливість відкриття банківського рахунку в Гонконзі для росіян (в 90% випадків), а в Сінгапурі - строгі вимоги по найму іноземних працівників.

Так краще вести бізнес в Сінгапурі або Гонконгу?

Ми не робитиме за вас висновок, а тим більше вибір, а наведемо в якості висновку дані рейтингу конкурентоспроможності економіки за 2015-2016 рр, який проводиться Швейцарським інститутом управління (IMD). У цьому році він виглядає він наступним чином:

 1. Гонконг.
 2. Швейцарія.
 3. США.
 4. Сінгапур.

Експерти IMD оцінюють кожну країну по безлічі критерій, які розділені на чотири групи: якість бізнесу, уряду, стан інфраструктури та економічні показники.

Окремо за кожним критерієм п'ятірка лідерів виглядає так:

 1. За ефективністю уряду: Гонконг, Швейцарія, Сінгапур, Нова Зеландія і Катар.
 2. За економічними показниками: Сполучені Штати Америки, Катар, Китай, Сінгапур і Гонконг.
 3. За ефективністю бізнесу: Гонконг, Ірландія, Швейцарія, Швеція та Сінгапур.
 4. Станом інфраструктури: США, Данія, Швейцарія, Швеція та Фінляндія.

Показники рейтингу є всього лише орієнтиром для вас. Фахівці ІМПЕКС КОНСАЛТ готові допомогти вам вирішити, вести бізнес в Сінгапурі або в Гонконгу.


Фахівці ІМПЕКС КОНСАЛТ готові допомогти вам вирішити, вести бізнес в  Сінгапурі  або в  Гонконгу

Так краще вести бізнес в Сінгапурі або Гонконгу?
Новости