• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Як перевірити бесперебойник на працездатність, якщо він не включається без причини

  1. Перевірка працездатності
  2. ДБЖ не включається

Джерела безперебійного живлення, як і будь-яка інша техніка, потребують своєчасного обслуговування, відсутність якого може привести до того, що джерело НЕ буде запускатися. Це можливо з найрізноманітніших причин. Існує набір типових несправностей, які можуть привести до того, що джерело не включається, проте, варто пам'ятати, що в пристрої кожного бесперебойніка можуть бути свої особливості, що може внести свої корективи в процес діагностики і ремонту ДБЖ.

Так як ДБЖ є найбільш важливою частиною системи харчування, його вихід з ладу піддає обладнання певного ризику. Найпростішим способом усунення несправності є вивчення інструкції. З великою часткою ймовірності там ви знайдете опис проблем, які можуть виникнути під час експлуатації конкретної моделі джерела безперебійного живлення. Більшість інструкцій містять в собі хоча б трохи інформації про те, як усунути дрібну несправність.

Щоб уникнути проблем, бажано користуватися програмним забезпеченням, яке йде в парі з ДБЖ. З його допомогою можна проводити моніторинг стану системи і своєчасно вживати необхідних заходів.

Перевірка працездатності

Як перевірити бесперебойник на працездатність? Для цього необхідно вимкнути електрику і простежити за часом роботи навантаження. Якщо час роботи маленьке, то з більшою часткою ймовірності несправність викликана високим зносом акумуляторної батареї. У цьому випадку ремонт бесперебойніка для комп'ютера буде полягати в банальній заміні акумулятора . Важливо пам'ятати, що старі акумулятори можна викидати через їх високого впливу на екологію - віджилі своє акумулятори необхідно здавати на утилізацію.

Якщо ДБЖ при запуску пищить, то це може бути сигналом того, що відбулася перевантаження. Так само це може сигналізувати про те, що акумуляторна батарея не пройшла перевірку, яка передбачена системою. Зрозуміти причину неприємного писку можна за допомогою індикаторів на лицьовій панелі або за допомогою програмного забезпечення.

Зрозуміти причину неприємного писку можна за допомогою індикаторів на лицьовій панелі або за допомогою програмного забезпечення

ДБЖ Eaton 9PX панель управління

Чому ДБЖ не працює від батареї? Така проблема може бути викликана н еісправностью зарядного пристрою, внаслідок чого акумулятор не здатний забезпечити заявлений час автономної роботи. Перевірити зарядку можна, вимірявши напругу на клемах без відключення від мережі. Воно повинно складати 13-14 В для ДБЖ з одним акумулятором і 26-28 В при послідовно підключених АКБ.

Якщо не працює бесперебойник для комп'ютера, то для початку необхідно перевірити стан АКБ. В цілому їх термін служби складає максимум 4-5 років. Якщо вашому ДБЖ більше 5 років, то напевно вся проблема в АКБ. Стан АКБ можна визначити за рівнем напруги. Якщо воно вище 12,4 В, то все в порядку, а якщо менше 12 В, то з ним пора попрощатися.

Також перевірити акумулятор можна за допомогою звичайної лампочки з потужністю 100 Вт. Для цього необхідно підключити лампочку до АКБ і подивитися на який час вистачить заряду акумулятора. Типові АКБ, які використовуються в джерелах безперебійного живлення, є свінцовокіслотнимі з ємністю 7 Ач. Новий АКБ такого типу забезпечує близько 20 хвилин роботи лампочки 100 Вт. В результаті якщо АКБ показало час, яке менше 70% від нормального, то його потрібно замінити.


Якщо батарея справна, то причини неполадок можуть критися в неправильному підключенні АКБ. Також причина може бути в невірної відпрацювання програми ІБП, це говорить про те, що пристрій потребує калібрування. В іншому випадку причини можуть критися в несправності компонентів ДБЖ, які встановити самостійно не вийде.

ДБЖ не включається

Нерідкі ситуації, коли бесперебойник просто не включається. Що робити в такому випадку? У джерелах безперебійного живлення малої потужності, як правило, плата управління запитана від АКБ, з огляду на це джерело безперебійного живлення не включається через низький заряд. У такій ситуації необхідно спробувати зарядити акумулятор. Деякі пристрої можуть виробляти зарядку при таких умовах, тому досить просто вставити розетку ДБЖ в мережу і почекати деякий час. Також можна витягти акумулятор і зарядити за допомогою відповідного зарядника.

Якщо ви тільки, що придбали пристрій, але воно не включається, то необхідно перевірити підключені чи АКБ. За правилами перевезення такі пристрої повинні перевозитися з відключеною акумуляторною батареєю. Ще однією причиною того, що джерело не починається може бути пр одавленная кнопка включення. Можливі обриви кабелів, викликані коротким замиканням.

Також причиною того, що не працює бесперебойник може стати перевантаження. Перевірити це досить просто - потрібно відключити всю навантаження. Якщо при цьому ДБЖ буде працювати, то необхідно виявити обладнання, яке викликає перевантаження. Зробити це можна послідовним підключенням навантаження до ДБЖ. Після таке навантаження необхідно виключити. Якщо ДБЖ не включається навіть без навантаження, то необхідно здати пристрій на діагностику в сервісний центр . Самостійна заміна АКБ може не вирішити проблему, тому купувати другу батарею просто так сенсу немає.

Обслуговування потужних ДБЖ може крити в собі небезпеку. Вона обумовлена ​​наявністю великих струмів і напруг, які при замиканні можуть вивести з ладу обладнання та нанести опіки. З цієї причини варто дотримуватися всіх запобіжних заходів, а ще краще звернутися до спеціалізованого центру.

З цієї причини варто дотримуватися всіх запобіжних заходів, а ще краще звернутися до спеціалізованого центру

Наші фахівці допоможуть швидко виявити і усунути несправність на будь-якому типі обладнання. Реалізуємо як терміновий ремонт, так і профілактичне технічне обслуговування.

Що робити в такому випадку?
Новости