• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Робота для школярів на літо: не тільки для заробляння грошей

 1. процес працевлаштування
 2. Важлива інформація для батьків!
 3. Якщо мова йде про гроші, навчіть дитину серйозному ставленню

Літо для школярів - не тільки час відпочинку, але і можливості отримати трудовий досвід, а також накопичити гроші на речі, які давно хотілося придбати. Щоб допомогти молодим людям працевлаштуватися на канікулах і уникнути при цьому бюрократичних формальностей, ми узагальнили все найважливіше про роботу влітку.

процес працевлаштування

Нерідко молоді люди отримують влітку роботу, завдяки своїм батькам, які домовляються про працевлаштування своїх дітей з друзями або знайомими. Такий варіант дійсно досить зручний і можливо навіть гарантує деяке розуміння з боку роботодавця (якщо спочатку у нового співробітника не все буде складатися так, як хотілося б). Правда, є і мінуси. Наприклад, набагато менше можливостей вибрати, де саме працювати.

Щодо працевлаштування школярів влітку піклуються також найбільші самоврядування. Наприклад, на порталах Риги , Лієпаї , Резекне та інших міст для цієї мети передбачені спеціальні розділи. У пошуках роботи на літо можуть допомогти і спеціалізовані портали: cv.lv , cvonline.lv та інші.

Для молодих людей у ​​віці від 15 до 20 років, про вакансії для яких батьки не подбали і яких приваблює наявність великого вибору, чудовий спосіб працевлаштуватися на один літній місяць - це участь в заходах Державного агентства зайнятості (NVA). Правда, слід пам'ятати про те, що заявки NVA приймає тільки від тих школярів, які навчаються і в наступному навчальному році продовжать навчання в загальноосвітньому, спеціальному або професійному навчальному закладі.

Щоб зареєструватися для участі в заході, зроби лише кілька кроків:

 • Зареєструйся на домашній сторінці NVA, вибравши регіон, в якому хочеш працювати.
 • Дочекайся підтвердження від NVA з пропонованими Тобі вакансіями.
 • Вирушай до філії NVA, взявши з собою паспорт або ID-карту, CV і довідку про медичний огляд.

NVA вказує, що зареєструватися на захід в електронному вигляді школярі зможуть c травня 2019 року. Але потрібно пам'ятати про те, що реєстрація школяра ще не гарантує його участь в заході, оскільки число фінансованих державою робочих місць обмежена, і як свідчить досвід попередніх років, число реєстрованих учнів перевищує число пропонованих робочих місць.

Переваги роботи влітку

Безумовно, робота влітку - дуже хороша можливість заробити гроші, які потім можна буде витратити «тільки і виключно на себе». Також це своєрідний тест, що дозволяє перевірити, наскільки молода людина готовий до відповідальності і новим графіком життя. І нарешті, комусь із школярів обов'язково вдасться влаштуватися саме туди, де хотілося б працювати під час навчання у вузі або навіть освоїти конкретну бажану професію. Цей невеликий досвід допоможе зрозуміти, чи дійсно настільки приваблива «робота мрії».

Молода людина у віці від 15 до 18 років влітку може працювати не більше семи годин день і не більше 35 годин на тиждень. Відпрацювавши повний робочий час весь місяць, він отримує зарплату - не менше ніж мінімальна оплати праці (зараз це 430 євро «на папері»), також йому належить страхування від нещасних випадків на роботі і - при необхідності - оплачені обов'язкові перевірки здоров'я.

Школяр вже до реєстрації на участь у заході може домовитися з конкретним роботодавцем про місце і час роботи. Якщо він не домовився ні з одним з роботодавців, то інформацію про можливості взяти участь в конкурсі на вільні робочі місця отримає по телефону або по електронній пошті в порядку реєстрації заявок.

Зарплата - на рахунок школяра

Робота школярів влітку по суті нічим не відрізняється від справжньої, дорослої роботи. Наприклад, зарплата за працю в літні місяці виплачується абсолютно легально і, щоб її отримати, у школяра повинен бути банківський рахунок. Якщо йому ще немає 16 років, то рахунок в банку SEB повинен відкрити один з його батьків , Взявши з собою паспорт, свідоцтво про народження дитини і його паспорт. Якщо ж школяр вже досяг 16-річчя, то він може відкрити рахунок в банку без присутності батьків, взявши з собою посвідчення особи.

Важлива інформація для батьків!

Один з батьків школяра (у віці до 19 років), що працює в літні місяці, продовжує отримувати пільги за утриманця в розмірі 200 EUR. У свою чергу до молодої людини, який працює влітку, застосовується встановлений Службою держприбутків місячний неоподатковуваний мінімум.

Більше дізнатися про можливості роботи влітку Ти можеш на домашній сторінці Державного агентства зайнятості .

Елена Раценая,
студентка Вищої школи бізнесу Turība

Якщо мова йде про гроші, навчіть дитину серйозному ставленню

Карта для школяра - безкоштовно при оформленні до 30 червня.


 • Діти і гроші - 31.05.2017

  Перша банківська карта для вашої дитини

  Починаються шкільні канікули, коли діти стають більш активними і незалежними. Це ідеальний час, щоб навчити їх поводитися з грошима, наприклад, розраховуючись платіжною карткою. А їх батькам не буде потрібно хвилюватися про те, що дитина носить при собі готівку, які може втратити.

  Детальніше

 • Діти і гроші - 22.02.2018

  2018

Новости