• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Єврокомісія відповіла на погрози Італії не платити внески до бюджету ЄС

© AFP 2018 / Angelos Tzortzinis


Єврокомісія відреагувала в п'ятницю на заяви влади Італії з проблеми міграції, заявивши, що загрози і неконструктивні коментарі не допомагають вирішенню проблем, ЄС функціонує тільки на основі співпраці, повідомляє РІА Новини .
Лідер громадського "Руху п'яти зірок", віце-прем'єр Італії Луїджі Ді Майо раніше пригрозив припинити сплату внесків до бюджету ЄС в разі, якщо Брюссель не прийме конкретних рішень в зв'язку з гострою ситуацією, що склалася навколо корабля італійської берегової охорони Diciotti.
"Як ми вже пояснювали, ЄК інтенсивно працює над вирішенням ситуації з людьми, які знаходяться на судні, щоб забезпечити їх безпечну висадку. Ми вжили заходів для координації відразу після отримання італійської заявки. Не слід показувати пальцем один на одного, загрози не допоможуть розв'язати, ЄС заснований на правилах, а не на погрозах. Потрібно працювати в конструктивному ключі в рамках співпраці ", - заявив в п'ятницю на брифінгу для журналістів представник ЄК Олександр Винтерштейн.

Відповідаючи на уточнююче запитання, як ЄК може відреагувати на фактично ультиматум з боку Італії, він зазначив, що ЄК зазвичай не коментує конкретні висловлювання, тому ця заява носить загальний характер.
"Європа працює на основі співпраці, а не погроз", - підтвердив він позицію ЄК. "Не будемо вдаватися в гіпотетичні міркування, а зосередимося на пошуку рішення", - додав він, відповідаючи на питання, що ЄК робитиме, якщо Італія дійсно відмовиться платити свій внесок в бюджет ЄС.
За інформацією іншого представника ЄК, який відповідав на питання про зміст проходить в п'ятницю в Брюсселі неформальній зустрічі шерп 12 країн ЄС з питань міграції, дані переговори носять технічний характер, і на цьому етапі "сьогодні не варто очікувати конкретних рішень" щодо ситуації з кораблем, тому що переговори сфокусовані на виробленні довгострокового вирішення проблеми висадки врятованих на морі мігрантів.
Моряки Diciotti 15 серпня підняли на борт 177 мігрантів, терпіли лихо в мальтійських територіальних водах Середземного моря. Коли ж італійці запросили у влади Мальти дозвіл доставити врятованих людей в один з портів цієї острівної держави, Валлетта відповіла відмовою. Після цього Diciotti п'ять діб перебував у зоні італійського острова Лампедуза, чекаючи рішення Риму, і лише в понеділок увечері доставив біженців на Сицилію. Однак глава МВС Італії, віце-прем'єр Маттео Салвін не дав дозволу на висадку мігрантів на берег і зажадав, щоб рішення даної проблеми було знайдено на європейському рівні з використанням практики розподілу мігрантів між країнами ЄС. Мігранти на борту корабля оголосили голодування.

Новости