• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Закид спінінга. Як правильно закидати?

Одним з важливих ознак, за яким риболова- новачка легко відрізнити від маститого майстра, є безумовно техніка лову, і в першу чергу, звичайно, техніка закидів снасті Одним з важливих ознак, за яким риболова- новачка легко відрізнити від маститого майстра, є безумовно техніка лову, і в першу чергу, звичайно, техніка закидів снасті. Існує ціла група таких професіоналів рибної лову спінінга, які вважають за краще ловити в складних, важкодоступних місцях: для них одне лише снайперську потрапляння приманкою в намічену точку приносить величезне задоволення. А ось у початківців рибалок виходить навпаки - вони потрапляють туди, куди ніби як і хотіли.

Залежність результатів лову від техніки володіння спінінгом не викликає суперечок. Відомо, що той, хто точніше кидає, при інших рівних умовах зловить більше хоча б з тієї причини, що йому доступні місця, де ще ніхто не ловив. Дальність закидання, як правило, є другорядним фактором, але ще краще, якщо рибалка вміє виконувати і прицільні, і далекі кидки.

Хороший рибалка повинен вміти потрапити блешнею з відстані 10 м в коло діаметром 0,5 м або з відстані 15 м в коло діаметром 1 м. Велику користь в освоєнні закидів роблять заняття на підходящої майданчику або стадіоні. Це дозволить рибалці об'єктивно оцінити своє вміння і в підсумку підвищить його шанси потрапити блешнею саме туди, куди він хоче.

Спінінгістам, які вважають за краще ловити в невеликих річках або струмках, особливу увагу варто приділити різновидам закидів. Слід враховувати, що в багатьох випадках потрібно не тільки потрапити в ціль, але і вміти послати блешню по певній траєкторії. Інакше кажучи, рибалка у всіх випадках повинен правильно оцінити обстановку і виконати кидок так, як цього вимагають умови

Захвати вудилища: а - захоплення спінінга з відкритою безінерційною котушкою;  б, в - захоплення спінінга з мультіплікаторной або із закритою безінерційною котушкою;  г - плавне гальмування волосіні при занедбаності;  д - захоплення спінінга зі звичайною інерційною котушкою;  е - підмотка: 1-3 - при підмотці спінінг з мультіплікаторной, звичайної інерційної або безінерційною котушкою тримають лівою рукою, а підмотують правої, 4 - спінінг з відкритою (або напівзакритої) безінерційною котушкою завжди тримають в правій руці (лівші-в лівій) Захвати вудилища: а - захоплення спінінга з відкритою безінерційною котушкою; б, в - захоплення спінінга з мультіплікаторной або із закритою безінерційною котушкою; г - плавне гальмування волосіні при занедбаності; д - захоплення спінінга зі звичайною інерційною котушкою; е - підмотка: 1-3 - при підмотці спінінг з мультіплікаторной, звичайної інерційної або безінерційною котушкою тримають лівою рукою, а підмотують правої, 4 - спінінг з відкритою (або напівзакритої) безінерційною котушкою завжди тримають в правій руці (лівші-в лівій).

Круговий закид через голову, виконується спінінгом з безінерційною котушкою Круговий закид через голову, виконується спінінгом з безінерційною котушкою

Закид спінінга через голову (так званий кругової закид). Вважаю, що рибалка, який володіє технікою закидання даними способом має можливість виконати точний закид майже у всіх випадках. Важливою передумовою правильного виконання цього прийому є довгий звисаючи волосіні: в початковому положенні блешня іноді знаходиться на рівні котушки. Круговий закид можна робити тільки лише спінінгом, оснащеним безінерційною котушкою. Закид через голову не вимагає великого вільного простору: при певному навику досить знайти якийсь просвіт в заростях. Круговий закид можна здійснювати в різних площинах, аж до того, що вудилище в початковому положенні тримається горизонтально. Траєкторія закидання при цьому буде дуже пологої. Закид з коротким звисаючи значно поступається в точності і можливості управління польотом блешні аналогічного ввезенню, що виконується спінінгом з інерційною котушкою Закид спінінга через голову (так званий кругової закид)

Закид мультіплікаторной або звичайною інерційною котушкою вимагає широкого і плавного помаху

маятниковий занедбаність

Маятниковий занедбаність є найпростішим в технічному плані. Його доцільно застосовувати в умовах лову з обмеженим простором, тому що приманку (блешню, воблер) можна закинути за низькою траєкторії. Застосовується тільки при користуванні спінінгом з безінерційною котушкою і лише при дальності закидання не більше 15 м. Якщо в початковому положенні відхиляти вудилище вправо або вліво, маятниковий занедбаність поступово перетворюється в бічній закид, при якому вудилище тримають майже горизонтально (праворуч або ліворуч)

Якщо в початковому положенні відхиляти вудилище вправо або вліво, маятниковий занедбаність поступово перетворюється в бічній закид, при якому вудилище тримають майже горизонтально (праворуч або ліворуч)

Бічні закидання спінінга. Схема їх виконання досить проста; цей спосіб застосовують лише на важкодоступних ділянках річок, особливо в тих випадках, коли необхідно виконати закид за низькою траєкторії.

Схема їх виконання досить проста;  цей спосіб застосовують лише на важкодоступних ділянках річок, особливо в тих випадках, коли необхідно виконати закид за низькою траєкторії

Катапультний закид застосовується досить рідко, в основному зі спінінгом легкого класу. Вимагає певного тренування на суші. Іноді дозволяє закинути блешню в ті місця, куди її не можна закинути ніяким іншим способом. Здійснимо тільки спінінгом з безинерціонной катушкойСіловие закидання. В якості силових закидів використовують модифікації закидання через голову, коли всі фази виконують з більшою амплітудою і силою. Оснащеним відповідним чином спінінгом можна закинути блешню на 120- 140 м; зазвичай ж дальність закидання не перевищує 50-60 м. Подібний закид застосовують лише у випадках крайньої необхідності. Найчастіше рибалки користуються ним при лові з берега на великих і середніх річках або в озерах з чистими, доступними берегами. Аналогічно, але з більш коротким звисаючи і більш плавними рухами виконують цей закид при мультиплікаторних або звичайних інерційних котушках.

теж цікаво

Новости