• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Що робити, якщо шумлять сусіди - методи боротьби за законом і зразок заяви

 1. Нормативна база
 2. Способи боротьби з порушниками спокою
 3. Як домогтися тиші днем
 4. Звернення в поліцію
 5. Звернення до суду

Галасливі сусіди здатні перетворити проживання в самій комфортабельній квартирі в кошмар. Справа кричить дитина, зліва йде нескінченний ремонт, зверху «меломан» включає рок-мелодію на повну гучність, а знизу подружжя бурхливо з'ясовують відносини. Такий стан справ в денний або нічний час заважає нормальному відпочинку і сну, провокує розвиток неврозів і проблем серцево-судинної системи. Як боротися з порушниками порядку і відстоювати своє право на тишу?

Нормативна база

У ст. 25 Конституції РФ обмовляється право громадян на недоторканність житла. Це поняття означає не тільки відсутність будинку (квартири) для зазіхань третіх осіб, а й забезпечення комфортних умов для проживання. Зазначене положення законодавства порушується, якщо шумлять сусіди і створюється обстановка, яка перешкоджає нормальному проживанню, роботі та відпочинку.

Положення Конституції конкретизується в ст. 17 ЖК РФ. У ній говориться, що користування квартирою здійснюється з урахуванням прав і інтересів всіх мешканців багатоповерхівки. Іншими словами, якщо використання перфоратора ночами заважає спати сусідам, від ремонтних робіт після заходу слід відмовитися.

У ст. 23 52-ФЗ йдеться, що міські квартири повинні відповідати за рівнем шуму діючим санітарним правилам. Це необхідно для забезпечення комфортного та безпечного проживання власників.

Що робити, якщо шумлять невгамовні сусіди - конкретизується в регіональних законах, що діють на території різних суб'єктів РФ. У них прописуються годинник, коли неприпустимо слухати гучну музику, вести ремонт і проявляти бурхливу активність іншими способами. Найчастіше в нормативних актах прописується час з 23-х вчора до 7-ї ранку.

Регіональні документи містять відомості про штрафні санкції, які застосовуються до порушників. Їх розмір варіюється від 500 до 1 500 руб. в різних частинах країни.

в різних частинах країни

Способи боротьби з порушниками спокою

Що робити, якщо ваші сусіди шумлять вночі? Користуйтеся наступним алгоритмом:

 • Спробуйте домовитися

Якщо сусіди зверху постійно шумлять, вступите в мирні переговори. Можливо, вони не знають про норми законодавства або забувають подивитися на годинник. Такий метод дасть можливість досягти бажаної тиші, що не отримавши ворогів на сходовій клітці.

 • викличте дільничного

Порушення норм про тишу кваліфікується як дрібне хуліганство. На вашу вимогу поліцейський зобов'язаний складе прокол, зафіксувавши, що трапилося.

Якщо галасливі сусіди залучаються до відповідальності вперше, дільничний обмежиться усними зауваженнями і роз'яснювальної бесідою. Якщо порушення повторюється неодноразово, хто провинився мешканцям багатоповерхівки випишуть штраф 500-1500 руб.

Якщо порушення повторюється неодноразово, хто провинився мешканцям багатоповерхівки випишуть штраф 500-1500 руб

Якщо зафіксовано більше двох фактів порушення тиші, скарга в поліцію на галасливих сусідів - не єдиний спосіб залучення до відповідальності. Методи боротьби включають звернення до суду для компенсації морального і фізичного шкоди. На практиці виникали ситуації, коли порушників виселяли з квартир. Якщо це зробити не вдасться, цілком реально витребувати «круглу» суму.

Як домогтися тиші днем

В нормативних актах прописано, до скількох можуть шуміти сусіди. Але що робити, якщо ви залишилися вдома через хворобу, а заснути заважає чиясь дриль? Якщо ви працюєте з фрілансу, а зосередитися не дає кричить за стіною телевізор? Намагаєтеся вкласти дитину, але він не може заснути під звуки рок-концерту зверху?

Як боротися з галасливими сусідами по закону? Порядок скарг на денне порушення тиші аналогічний нічному. Практика показує, що найчастіше поліцейські відмовляються виїжджати на подібні виклики, мотивуючи це тим, що заборона прописаний тільки для нічних годин.

Щоб змусити співробітників правоохоронних органів працювати, ознайомтеся з регіональними законами, де прописується, який рівень шуму і до скількох допустимо. В нормативних актах обумовлені і денні, і нічні години. Мірилом перевищення норми є не кількість децибелів, а дискомфорт, випробовуваний сусідами.

Звернення в поліцію

Куди скаржитися на галасливих сусідів? Звертайтеся до поліцейської дільниці за місцем вашого проживання. Вам нададуть зразок заяви, на підставі якого потрібно буде написати власне звернення.

У документі вказується:

 • Повне найменування органу-одержувача.
 • ПІБ автора-упорядника, його адреса проживання та контактний телефон.
 • Опис ситуації. Наприклад, такого-то числа в такий-то час було дуже шумно. З'ясувалося, що сусіди роблять ремонт. На скаргу і прохання вимкнути дриль вони відповіли агресивно, звуки не вщухли.
 • Посилання на норми законодавства, що підтверджують правоту автора скарги (є в зразку заяви нижче).
 • Виклад конкретних вимог. Наприклад, залучити сусідів до відповідальності за допущене хуліганство, роз'яснити їм правила співжиття в багатоповерхівці, дати за фактом розглядів письмову відповідь.
 • Відомості про те, що автор повідомлений про відповідальність за неправдивий донос.
 • Особистий підпис автора і дата складання документа.

Практика показує, що заяву дільничному допомагає заспокоїти галасливих сусідів: регулярні штрафи 500-1500 руб. змушують їх почати думати про комфорт оточуючих.

Звернення до суду

Якщо сусіди шумлять днем, вночі і виклик дільничного не допомагає, звертайтеся до суду. Це допоможе стягнути з порушників моральну шкоду, а в окремих випадках - навіть виселити з квартири.

У судовому позові зазначається таке:

 • Найменування органу юстиції, куди він подається;
 • ПІБ, адреси та контактні номери позивача і відповідача;
 • опису обставин справи;
 • вимоги упорядника - відшкодування моральної шкоди;
 • підтвердження вимог, наприклад, погіршення здоров'я, потреба в лікуванні і т.д.
 • підпис і дата.

До документа обов'язково додаються докази правоти позивача. Це може бути медична довідка, відео- і аудіоматеріали, що підтверджують наявність постійного шуму, безплідність спроб домовитися з сусідами полюбовно, копії протоколів, складених дільничних і т.д.

Як покарати за шум - вирішує орган юстиції за фактом розгляду доказів, вислуховування показань свідків і т.д. Практика показує, що відшкодувати завдані порушниками збиток цілком реально.

Домогтися тиші в багатоквартирному будинку - здійсненне завдання. На стороні цінителів комфорту і федеральне, та судова практика. Не бійтеся заявляти сусідам про свої права, а при необхідності залучати поліцію і суд.

Як боротися з порушниками порядку і відстоювати своє право на тишу?
Але що робити, якщо ви залишилися вдома через хворобу, а заснути заважає чиясь дриль?
Якщо ви працюєте з фрілансу, а зосередитися не дає кричить за стіною телевізор?
Намагаєтеся вкласти дитину, але він не може заснути під звуки рок-концерту зверху?
Як боротися з галасливими сусідами по закону?
Новости