• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як позбутися від ревнощів

 1. 1. Позбавтеся від усього, що не служить вашої любові
 2. 2. Усувайте свої страхи
 3. 3. Перестаньте порівнювати
 4. 4. Поліпшуйте свої відносини
 5. 5. Приборкайте свою фантазію
 6. 6. Перестаньте жити тільки життям вашого партнера
 7. 7. Робіть протилежне
 8. 8. Будьте відвертими! Не грайте в ігри
 9. 9. Довіряйте своєму партнеру
 10. 10.Будьте готові пробачити

Сьогодні я розповім як позбутися від ревнощів стосовно свого чоловіка, дружини, батьків, дітей або друзів. Чому ж люди ревнують своїх чоловіків до своїх подруг? Своїх дружин до незнайомих чоловікам? Своїх батьків до інших дітей? Звідки з'являється ревнощі?

Причини ревнощів:

 • По-перше, ревнощі з'являються зі страху. Страх втратити те, що любиш.
 • По-друге, вона виростає з невпевненості в собі, в своїх відносинах з партнером (Іншому, дитиною, ким завгодно). Невпевненості в тому, що партнер вас любить і не віддасть перевагу вас іншій людині, який буде краще вас.
 • По-третє, ревнощі є наслідком власницького ставлення до свого партнера. Бажання мати монополію на його особисте життя, втручатися в усі його справи.
 • По-четверте, це якість може виростати з будь-яких інших комплексів і страхів.

Що ми не побачили в списку причин, які обумовлюють ревнощі? Любов, кохання! Ревнощі не виникає з любові, її основа - страх. Постійні спалахи ревнощів тільки заважають любові і перетворюють відносини в низку страждання і недовіри.

Як же перемогти ревнощі? Як усунути причини цього почуття?

1. Позбавтеся від усього, що не служить вашої любові

Під час нападів ревнощів багато людей ведуть шпигунські ігри. Вони постійно перевіряють вихідні дзвінки на телефоні чоловіка, намагаються вловити запах парфумів від його піджака, дзвонять йому щогодини, щоб упевнитися в тому, що він зустрівся зі своїми друзями, а не сидить в гостях коханки, забороняють йому спілкуватися з представниками протилежної статі і т . Д. Коротше, тримають свого партнера на короткому повідку. При цьому, вони навіть не замислюються про те, куди їх веде це почуття.

Підсвідомо людям може здаватися, що вони вирішують якусь проблему, яка служить інтересам здорових взаємин. Адже чоловік і жінка повинні любити один одного, не повинні змінювати з іншими жінками і чоловіками, думають вони. І тому їм потрібно постійно бути впевненим у вірності їх партнера і робити все для того, щоб підживлювати цю впевненість, навіть якщо це буде викликати хвилю недовіри, негативних емоцій і сварок з порожнім приводів. Таким чином, ревнощі отримує зелене світло.

Люди звикли, що любов і ревнощі йдуть рука об руку, і багато хто з них навчилися миритися з тим фактом, що ревнощі стала повноправним учасником їхніх стосунків.

Але насправді, параноя, яка з'являється на грунті ревнощів, зовсім не служить цілям любові і гармонійної спільного життя, а тільки отруює любов. Ревнощі, а також дії, викликані ревнощами, не вирішують проблем, а створюють їх.

Подумайте, до чого приведуть ваші нескінченні спалахи ревнощів? Ви так боїтеся брехні, але самі огортає свої відносини атмосферою недовіри. Вам так страшно втратити свого партнера, але, при цьому, ви намагаєтеся контролювати кожен його крок, звинувачуєте його, створюєте заборони, ругаетесь, кричите, підозрюєте ...

Хіба це створює грунт для близьких, довірчих, здорових і довгих відносин? Іронія ревнощів (та й взагалі багатьох інших почуттів, заснованих на страху) полягає в тому, що ви через свого страху тільки наближаєте то, чого так боїтеся! Недовіра і параноя в кінцевому рахунку роблять відносини більш крихкими і віддаляють вас від вашого партнера.

Коли вас наступного разу охопить приступ ревнощів і вам захочеться накричати на вашого чоловіка або перевірити його телефон, запитайте себе, як ці дії можуть допомогти вашим відносинам? Як це допоможе вашій любові? Як це зможе перешкоджати появі тих речей (втрата партнера, розрив відносин), яких ви так боїтеся?

Якщо ваша відповідь на всі три питання «Ніяк» або «Це тільки зашкодить», тоді дайте своїй ревнощів червоний колір.

Одне це звичайно не допоможе вам повністю позбутися від цього почуття. Але, першим кроком, на шляху позбавлення від негативних емоцій є усвідомлення того, що ці емоції вам не потрібні, що вони вам тільки заважають.

Позбавте свої відносини від того, що ні служить інтересам любові!

2. Усувайте свої страхи

Про те, чого ми боїмося, ми природно, не хочемо думати. Наприклад: «А що, якщо, я втрачу роботи? Я навіть не хочу про це думати »! Як би це дивно не звучало, але наші страхи мають владу над нами саме тому, що ми не хочемо думати про те, що станеться, коли страх здійсниться.

Звичайно, ви зі мною не погодитеся і заперечите: «Як би не так! Я постійно думаю про те, чого боюся. Я уявляю то, як мені буде погано, коли мій улюблений покине мене, і які жахливі почуття я буду при цьому відчувати ».

Але ви не думаєте про те, що буде потім. Ви міркуєте тільки про негативні емоції в момент здійснення вашого страху. Спробуйте подумки перейти за цю межу, навіть якщо вам самим не буде хотітися думати про майбутнє.

Подумайте: «Що буде через рік після нашого розставання? Що буде через п'ять років. Повинно бути, перші кілька місяців будуть важкими для мене. Але потім я почну потроху приходити до тями. Через якийсь час у мене з'являться нові відносини, може бути вони будуть навіть краще ніж ці ».

(Це, аж ніяк не найкращий сценарій! Можливо ваші відносини будуть жити навіть після зради! Я буду про це говорити в останньому пункті цієї статті.)

Не так страшно, як вам здавалося на початку, чи не так? Будьте реалістами! Спробуйте прокрутити ці картини в розумі. Думайте про те, як ви виберетеся з цієї ситуації, як станете жити далі, а не про те, як вам буде погано в момент виконання вашого страху!

Я вважаю, що якщо таким чином спробувати проаналізувати інші свої страхи, то ви зрозумієте, що і вони теж порожні. Майже за кожним вашим страхом ховається порожнеча. Кордон, в яку впирається людський страх - це ніщо. Не потрібно боятися цього «ніщо». (Більш докладно про це я розповім в своїх наступних статтях .)

Не слід дуже сильно прив'язуватися до того, що маєте. В даний момент вам може здаватися, що відносини з цією людиною - це найважливіше, що є у вас в житті. Але, це почасти ілюзія і обман. Людям складно мислити в перспективі усього їхнього життя і вони, буває, сильно переоцінюють роль того, що мають зараз.

Ця думка може бути не зовсім інтуїтивно зрозуміла. Ви запитаєте мене: «як це не варто сильно прив'язуватися до чогось? Я прив'язаний до того, що люблю: до своїх дітей, до своєї сім'ї, до своєї роботи, до своєї мети. Це становить основу мого існування! Ви пропонуєте стати байдужим до речей, які я люблю? »

Ні, я пропоную тільки перестати відчувати хворобливу прихильність, яка не приносить нічого крім страждання і страху.

Якщо ви сильно любите вашого чоловіка, але постійно живете в страху, що ваші відносини можуть обірватися, хіба ви щасливі? Хіба ви отримуєте задоволення від таких відносин? Не думаю. Страх втрати цих відносин в майбутньому робить вас нещасною. Але те, що ви володієте ними в сьогоденні, не робить вас щасливою, тому що ви постійно боїтеся і тільки думаєте про майбутнє!

Сильні прихильності народжують страх втрати. А страх втрати заважає вам насолоджуватися цим моментом.

Чи не відчувати сильної прихильності, не означає не любити. Чи не відчувати сильної прихильності, значить більш спокійно ставитися до того факту, що ніщо не вічне, бути реалістами. Бути готовим до всього. І вміти насолоджуватися тим, що маєте зараз.

3. Перестаньте порівнювати

«А раптом він знайде більш гідну жінку ніж я, більш розумну, більш красиву!»

«Навколо неї стільки чоловіків, більш красивих і успішних ніж я, немає ніяких шансів, що наші відносини можуть вистояти».

Ці тривожні думки знайомі багатьом. Ви починаєте порівнювати себе з іншими представниками своєї статі, і вас охоплює страх конкуренції. Але чоловіки і жінки це не якісь товари на любовному ринку!

Відносини між людьми не завжди схожі на товарне-грошові відносини, всередині яких переваги формуються виключно виходячи з властивостей «товару»: привабливості, успішності, інтелекту і т.д. Швидше це більше схоже на ставлення власника капіталу, власне, до капіталу. Це теж не найвдаліша аналогія, зате ближча.

Я хочу сказати, що ваші стосунки тепер, це не те ж саме, що було тоді, коли вони тільки починалися. Може бути, коли ви тільки познайомилися з вашим партнером, ви були пов'язані одним лише взаємним потягом.

Але, в ході розвитку відносин, утворюється такий собі «капітал», щось більше, ніж просто потяг і пристрасть, посилена зовнішньою привабливістю і успіхом. Цей капітал напрацьовується роками, в міру того, як обидва суб'єкти відносин все глибше розуміють один одного, як вони спільно знаходять рішення своїх проблем і роблять висновки зі своїх помилок, як вони долають чергову трудність, що постала на їхньому шляху ...

І цей капітал - річ надто цінна. Її не можна так просто обміняти на щось ще. Коротше, ваш партнер любить вас не тільки за ваші якості, а за все те, що у вас було з ним разом. А може він вас любить за щось ще, про що ви самі не здогадуєтеся. І саме це дозволяє віддати перевагу вас більш успішним і привабливим людям.

«Добре» - скажете ви. «А що якщо наші відносини не схожі на« нарощування спільного морального капіталу ». Вони тільки руйнуються. Мені здається, що нас обох більше нічого не пов'язує ».

Тоді переходьте до наступного пункту.

4. Поліпшуйте свої відносини

Проводьте більше часу зі своїм партнером. Дізнавайтеся його бажання. Показуйте йому турботу і довіру. Намагайтеся спільними зусиллями вирішити сімейні проблеми. Говоріть про свої труднощі. Стати більш привабливими один для одного. Вносьте різноманітність. І розвивайте свої відносини, не зупиняючись на досягнутому!

Я не збираюся приводити тут докладну інструкцію щодо поліпшення відносин. Це буде темою окремої статті. Що я хочу сказати тут, це те, що вірність подружжя одне одному - це не похідна стеження, підозрілості і недовіри. Це результат міцних, надійних, задовільних відносин.

Якщо ви в ході своєї стеження за чоловіком не виявите ніяких доказів зради, то це не допоможе усунути вашу ревнощі, через якийсь час вона спалахне знову. Але коли ви станете сильніше впевнені в своїх відносинах, коли ви разом з ваші партнером оточіть один одного довірою, тільки тоді у вас буде менше причин ревнувати.

Для того, щоб усунути саме почуття ревнощів, а також приводи для виникнення оного (зраду), потрібно прагнути розвивати відносини, а не перетворювати їх в шпигунський роман і мильну оперу одночасно!

Нещодавно я розмірковував, чому тотальний контроль з боку держави присутній, як правило, в слаборозвинених країнах. Мені здається, це відбувається з тієї причини, що країни з великими економічними проблемами мають тільки один спосіб виховати патріотизм і утримати своїх резидентів всередині країни. Цей спосіб, брехати, організовувати стеження і створювати заборони, в тому числі, заборона на виїзд з країни. Любов і відданість жителів цієї країни до держави грунтується на страху і обмані.

Але держави з стійкою економікою і соціальними умовами не потребують того, щоб вдаватися до диктатури. Людина не буде тікати з цієї країни, якщо дати йому таку можливість. Тому що він любить свою державу, за те, що воно надає своїм резидентам хороші умови для життя і піклується про них. Його ніхто не змушує «любити». Тому це почуття виникає щиро.

Ви легко зможете застосувати цю аналогію до своїх відносин. Необхідно створити в своїй родині атмосферу любові і довіри, нажити спільний «любовний капітал» і тим самим знизити ризик «еміграції свого чоловіка» в іншу сім'ю. Це краще ніж домагатися цього за допомогою заборон і стеження.

5. Приборкайте свою фантазію

Ваш чоловік затримується на роботі. І ось вам в голову вже приходять картини, в яких він розважається з іншими жінками. Але не поспішайте пускати вперед свою фантазію. Якщо ви продовжите це представляти, то вам буде важко виплутатися з цих думок і прислухатися до розумних аргументів, коли вони прийдуть вам в голову.

Ці фантазії позбавляють вас можливості тверезої оцінки ситуації. Тому, якщо ви помічали за собою напади параної на грунті зради вашого партнера, то прийміть за правило: «перша думка - неправильна думка, до тих пір, поки вона не доведе зворотного».

Це, можна сказати, презумпція винності імпульсивних думок. Цей принцип мені дуже допомагає впоратися з багатьма емоціями і побачити ситуацію, такою, яка вона є, а не такою, якою її намагаються представити мої одномоментні почуття.

Тому викиньте на час з голови всі ці фантазії. Ви приділіть їм увагу потом. Для початку, заспокойте свій розум . Все одно, поки ви охоплені занепокоєнням і тривогою, нічого путнього вам в голову не прийде.

Тому переведіть свою увагу на щось ще. Не давайте йому «пов'язувати» в цих фантазіях. Починайте думати про проблему, тільки коли ви зрозуміли, що заспокоїлися і ваша тривога не притягує всі ваші думки до їх «негативного полюсу». Тоді ви зможете оцінити ситуацію тверезо. Може ви зрозумієте, що ваші побоювання були марними. Але, можливо, вони підтвердяться. Але перш ніж думати про це, ви повинні спокійно аналізувати ситуацію в реальності, а не захоплюватися своїми фантазіями.

6. Перестаньте жити тільки життям вашого партнера

Часто приводом для ревнощів служить зацикленість одного з партнерів на життя іншої. Буває, що це відбувається з тієї причини, що у одного з партнерів відсутні свої особисті інтереси і своє особисте життя. І йому нічого не залишається, окрім як жити життям іншого.

Це відноситься не тільки до ревнощів, а й до надмірного контролю з боку батьків (як правило, мам) по відношенню до дітей. Зрозумійте, що ваш контроль, ваша тривога, ваші нескінченні втручання в чиєсь життя не зроблять щасливішим ні вас, ні людини, в чиє життя ви втручаєтеся!

Щоб цього уникнути, внесіть у своє життя якесь розмаїття. Знайдіть свої захоплення і свою пристрасть. Це ні в якому разі не повинно стати для вас приводом ігнорувати свого партнера або дитини через ваших нових захоплень. Зовсім ні! Нехай це стане для вас причиною зрозуміти, що в житті є щось ще крім вашого чоловіка або ваших дітей.

У той же час дозвольте своєму партнеру (чи синові, дочці) пожити якийсь інший життям, крім, сімейної. Залиште йому простір для спілкування з друзями, колегами і навіть з людьми протилежної з ним статі! Покажіть вашому партнерові, що ви йому довіряєте, даєте йому якусь свободу, чи не намагаєтеся вивчити кожен дюйм його життя і не стискаєте її лещатами контролю.

Це також допоможе вам менше прив'язуватися до своїх відносин, так як у вас з'явиться щось ще! Отже, ви будете менше боятися втрати і менше страждати!

7. Робіть протилежне

Робіть протилежне тому, до чого підштовхує вас ревнощі. Якщо ви бачите, що ваша дружина розмовляє з незнайомим вам чоловіком на вечірці, замість того, щоб злобно поглядати на цю людину, а потім влаштовувати дружині скандал, підійдіть і ввічливо познайомтеся з цим чоловіком! Може, ви дізнаєтеся, що це всього-на-всього колега по роботі, якого ваша дружина зустріла і повз якого вона просто не могла пройти повз з міркувань такту. І ви зрозумієте, наскільки ваша ревнощі була абсурдна.

8. Будьте відвертими! Не грайте в ігри

Киньте все ці шпигунські ігри і приховані сумніви! Якщо вас щось турбує, запитайте у свого партнера прямо! Тільки не потрібно робити цього в формі скандалу! Спокійно розкажіть про всі свої підозри і дивіться, що він відповість.

Але, перш ніж говорити про це з партнером, вам не завадило б самим оцінити те, наскільки ваші підозри виправдані.

Адже багато людей ведуть «приховану гру» і діють нишком тільки тому, що вони підсвідомо розуміють, що всі їхні сумніви абсурдні і смішні і було б безглуздо розповідати про свою параної іншому.

Тому підготовка до такої розмови допоможе вам не тільки прямо сказати про свої побоювання і вийти на новий рівень довіри (якщо ви зрозумієте, що розмова повинна відбутися), але і перевірити, чи є ваші побоювання реальними або це просто результат неприборканої фантазії.

9. Довіряйте своєму партнеру

Про довіру я вже говорив ні разу в цій статті, але я вважаю це питання досить важливим, тому виношу його в рамках окремого пункту. Довіра є неодмінною умовою здорових і міцних взаємин. Подумайте, хіба у вас є привід не довіряти своєму партнерові?

Я не кажу, що такого приводу немає ні у кого. Але часто відбувається так, що ми починаємо підозрювати свого партнера, не тому, що він не виправдав нашу довіру, а тільки тому, що ми самі відчуваємо страх і невпевненість в собі. Ревнощі, в такому випадку, не спирається ні на що в реальності, а виникає тільки з наших особистих почуттів.

Чому б тоді не спробувати довіритися партнеру? Перестати бачити в кожному його слові обман і відкинути свої нескінченні підозри. Звичайно, підозри не завжди виявляться безпідставними. Але спробуйте вірити своїй другій половинці і не підозрювати його в чомусь поганому його хоча б місяць, як би він себе не вів і що б не робив.

Якщо ваші побоювання залишаться з вами, то тоді, ймовірно, потрібно щось змінювати в ваших стосунках. Але, цілком можливо, що ви зрозумієте, наскільки ваші страхи були безглузді і побачите, як віра своєму партнеру перетворює ваші відносини, а вас робить щасливішими. І ви захочете залишитися з цією довірою назавжди ...

10.Будьте готові пробачити

Я не хочу, щоб деякі з моїх порад люди сприйняли, як спосіб примиритися з явними проблемами в сім'ї і позбутися від ревнощів, для якої існує привід. Може бути, у вас дійсно все не так гладко і ваш партнер систематично вам змінює. І це вам підказує не ваша параноя і страх, а встановлені факти. (Важко це заперечувати, коли ваш чоловік постійно десь пропадає, приходить пізно вночі і від нього пахне парфумами.)

У такому випадку, краще не заперечувати очевидні речі, не придушувати в собі напади ревнощів, і спробувати щось зробити з вашими відносинами. Я завжди був прихильником того, щоб намагатися виправити те, що сталося, пробачити людини і почати все заново, перш ніж приймати рішучі дії. Це я раджу і вам.

Зрада не завжди є індикатором відсутності любові вашого чоловіка або вашої дружини до вас. Іноді люди змінюють, просто, тому що вони не стримані в сексі, але продовжують вас любити. Іноді вони це роблять, тому що, їх его жадає нових перемог на любовному фронті, але при цьому вони продовжують любити вас. Іноді так відбувається тому, що людина піддається афекту, але продовжує любити вас. Іноді це є наслідком хвилинної слабкості людини, його помилки, за яку його можна пробачити.

Зрада не така страшна, як це малюють вам ваша фантазія і ваші почуття. Але якщо це сталося, будьте готові це спільно пережити, і жити далі. Це не кінець життя.

Якщо ви будете знати, що здатні пробачити людини. Що здатні йому знову почати довіряти, після всіх його дій. Що зрада не стане кінцем ваших відносин. Що ви зможете разом змінити і поліпшити ваше спільне життя, не допускаючи повторення таких випадків в подальшому. Тоді ви не так будете цього боятися. Тоді у вас стане набагато менше приводів для ревнощів!

Але для цього знадобитися довіру обох подружжя. І їх бажання розвивати відносини!

Чому ж люди ревнують своїх чоловіків до своїх подруг?
Своїх дружин до незнайомих чоловікам?
Своїх батьків до інших дітей?
Звідки з'являється ревнощі?
Що ми не побачили в списку причин, які обумовлюють ревнощі?
Як же перемогти ревнощі?
Як усунути причини цього почуття?
Подумайте, до чого приведуть ваші нескінченні спалахи ревнощів?
Хіба це створює грунт для близьких, довірчих, здорових і довгих відносин?
Коли вас наступного разу охопить приступ ревнощів і вам захочеться накричати на вашого чоловіка або перевірити його телефон, запитайте себе, як ці дії можуть допомогти вашим відносинам?
Новости