• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Лампа біжучої хвилі

Л а МПа біг у щей хвиль и (ЛБХ), лампа з хвилею, що біжить, електровакуумний прилад , В якому для посилення електромагнітних коливань СВЧ користуватися телевізором протягом тривалого взаємодія біжить електромагнітної хвилі і електронного потоку, що рухаються в одному напрямку. Основне призначення Л. б. в. - посилення коливань СВЧ (300 Мгц - 300 Ггц) в прийомних і передавальних пристроях. Л. б. в. використовуються також для перетворення і множення частоти і ін. цілей. Електровакуумний прилад, робота якого заснована на взаємодії електронного потоку і біжучої хвилі, вперше запропонував і запатентував американський інженер А. Гаєв (A. Hoeff) в 1936. Першу Л. б. в. створив американський учений Р. Компфнер (R. Kompfner) в 1943. Перші теоретичні роботи по Л. б. в. опублікував американський фізик Дж. Пірс (J. Pierce) в 1947.

Основними частинами Л. б. в. (Рис.) Є: електронна гармата для створення і формування електронного потоку; замедляющая система , Що знижує швидкість біжучої хвилі уздовж осі Л. б. в. до швидкості, близької до швидкості електронів, для синхронного руху хвилі з електронним потоком (зазвичай використовується металева спіраль, жорстко закріплена поздовжніми діелектричними опорами і відрізняється слабкою залежністю швидкості біжить уздовж неї хвилі від частоти, завдяки чому досягається ефективну взаємодію хвилі з електронним потоком в широкій смузі частот); фокусуються система (періодична система постійних магнітів, соленоїд або ін.) для утримання магнітним полем електронного потоку в заданих межах поперечного перерізу по всій його довжині; колектор для уловлювання електронів; введення і виведення енергії електромагнітних коливань; поглинач енергії коливань СВЧ на невеликій ділянці сповільнює системи для усунення самозбудження Л. б. в. через відбиття хвиль від кінців сповільнює системи.

Механізм взаємодії електронного потоку з електромагнітною хвилею можна пояснити наступним чином. Електрони, синхронно рухаючись разом з хвилею, під впливом прискорюють (позитивна полуволна) і гальмують (негативна полуволна) ділянок її електричного поля групуються в згустки. Останні розташовуються в тих місцях поля, де прискорює електрони полуволна переходить в гальмує. У разі рівності швидкостей хвилі і електронів обміну енергією між ними немає, посилення відсутня. Якщо швидкість електронів трохи перевищує швидкість хвилі, згустки електронів, обганяючи хвилю, входять в які гальмують ділянки поля і під їх дією гальмуються. Кінетична енергія, втрачена електронами при гальмуванні, переходить в енергію хвилі, що біжить.

Л. б. в. широкосмугові: смуга пропускання частот у багатьох типів Л. б. в. перевищує октаву . Залежно від призначення Л. б. в. випускаються на вихідні потужності від часток мвт (вхідні малопотужні і малошумні Л. б. в. в підсилювачах НВЧ) до десятків квт (вихідні потужні Л. б. в. в передавальних пристроях НВЧ) в безперервному режимі і до декількох Мвт в імпульсному режимі роботи . Л. б. в. дають велику посилення - зазвичай від 30 до 60 дб. Ккд Л. б. в. середньої і великої потужності невисокий - близько 30%. Для вхідних каскадів посилення в широкій смузі частот випускаються Л. б. в. з вихідною потужністю від 10-4 до 10 Вт і низьким коефіцієнтом шуму (від 3 до 20 дб). Поряд з розглянутими Л. б. в. застосовуються Л. б. в. типу М. Про механізм роботи останніх см. в ст. Магнетронного типу прибори .

Літ .: Пірс Дж. P., Лампа з хвилею, що біжить, пров. з англ., М., 1952; Коваленко В. Ф., Введення в електроніку надвисоких частот, 2 видавництва., М., 1955; Стрітенський В. Н., Основи застосування електронних приладів надвисоких частот, М., 1963; Жуков Б. С., перегін С. А., Лампи хвилі, що біжить, М., 1967.

Е. Н. Смирнов.

Л а МПа біг у щей хвиль и (ЛБХ), лампа з хвилею, що біжить,   електровакуумний прилад   , В якому для посилення електромагнітних коливань СВЧ користуватися телевізором протягом тривалого взаємодія біжить електромагнітної хвилі і електронного потоку, що рухаються в одному напрямку

Схематичне зображення лампи біжучої хвилі: 1 - електронна гармата; 2 - уповільнює система; 3 - фокусуються система соленоїдного типу; 4 - колектор; 5 - висновок енергії; 6 - поглинач енергії коливань СВЧ; 7 - введення енергії.

Новости