• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Житомир.info | Глава правління МЖК «Інтернаціоналіст» (Житомир) Микола Міскевич: "Починаємо в місті" велике будівництво "

Навесні 2011 року в Житомирі за адресою вул. Космонавтів, 60 планується почати будівництво двох багатоповерхових будинків за програмою соціального житла. Вже готова проектна документація і отримана підтримка місцевої влади. Проектом будівництва соціального житла займається відомий в 90-і роки в Житомирі і Україні молодіжно-житловий кооператив «Інтернаціоналіст».

Ми розмовляємо з нинішнім головою правління МЖК «Інтернаціоналіст» Миколою Міскевич.

- МЖК ​​«Інтернаціоналіст» так і займається будівництвом соціального і молодіжного житла?

- МЖК ​​«Інтернаціоналіст» - це фірма з ім'ям. Вона була створена в 90-і роки для підтримки молодих сімей. Свого часу будувала і здавала в експлуатацію соціальне житло, безкоштовно виділяла квартири після кожного введення будинку в експлуатацію. За близько 15 років Житомиру було подаровано 32 квартири. Останній приклад будівництва - багатоповерховий будинок по проспекту Миру, 3 в Житомирі. Будинок був зданий в 2008 році, і на даний момент немає жодної непроданої квартири - все викуплені.

- Чому багато років про МЖК «Інтернаціоналіст» ніхто не чув?

- Після запаморочливої ​​кар'єри кооператив на багато років «завис» у кризовому стані. Чомусь попередні директора взяли курс на футбол, а точніше, на підтримку футбольної команди «Контингент». Ми теж готові підтримувати футбол, але трохи іншими методами. Футбол - це добре, але якщо 3-4 роки 100 чоловік сидять без зарплати, і зростає боргова яма, то це погано. Футбольну команду ми передали на інший баланс, так би мовити, призупинили у себе її зміст. Тепер нею займається колишній директор МЖК «Інтернаціоналіст» Олександр Шнайдер. Через деякий час зможемо відродити хоча б юнацьку програму.

- Як давно ви очолюєте МЖК «Інтернаціоналіст»? Ви людина «свій» або новий?

- Головою правління я став 6 місяців тому. Я представляю в Житомирі одну приватну фірму, веду, так би мовити, приватний бізнес. Підтримував стосунки зі старим керівництвом МЖК «Інтернаціоналіст», бачив, підказував, намагався допомогти. Перш ніж очолити цю організацію, звернувся до державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Заручився підтримкою голови фонду Леоніда Рисухіна, а також друзів, знайомих. Почав шукати шляхи, як вивести кооператив з банкрута, зайнявся пошуком інвестора. Тепер можна діяти з новими силами.

- Яким чином збираєтеся діяти?

- Зараз співпрацюємо з Союзом молодіжного кредитування під керівництвом Павла Шестопалова для проведення ряду квартир за програмою кредитування молодих сімей. Чекаємо, що відгукнуться люди у віці до 35 років, які зацікавлені в придбанні власного житла. А також люди, які можуть внести приватні інвестиції для отримання квартир в наших будинках. Адже у МЖК є все: будівельна компанія, земля в оренді під будівництво будинків і проекти.

Ми починаємо вести будівництво, і будемо його продовжувати під контролем громадськості міста та місцевої влади. Вже цієї весни починаємо будівництво двох будинків - 10-ти і 14-поверхового на вул. Космонавтів, 60.

- Розкажіть докладніше про будівництво цих будинків.

- Земля під будівництво взята в оренду, вже є підписана в мерії дозвіл на будівництво. Хочу сказати, що в наших починаннях нас дуже підтримали губернатор області і мер міста.

- А якою буде орієнтовна вартість квадратного метра вашого житла?

- У плані соціального житла плануємо відштовхнутися від собівартості - в межах 4,200-4,800 гривень, а решта ціна буде залежати від ринкової ціни на нове житло. Також плануємо виділити місту кілька квартир для соціально незахищених верств населення - інвалідів війни, багатодітних сімей. Відразу хочу обмовитися, що я проти формулювання «елітне» і «неелітного» житло. Образлива фраза. Що значить «елітне житло»? 5 поверхів, скляні стіни, підвищений комфорт? Це не правильно. Будь-яке житло має бути побудовано як елітне - велике чи мале. Це означає нові технології, зручні комунікації. У наших майбутніх будинках закладена житлоплощу від 37 до 60 квадратних метрів (однокімнатна квартира), а найбільша квартира - 97 квадратних метрів (трикімнатна). Ми якраз і говоримо про соціальне житло - покупка житла буде доступна середніх верств населення.

- А що за нові технології і зручні комунікації? Вони будуть присутні в новобудовах?

- Неодмінно. Ми запланували ще одне ноу-хау - дахову котельню. Це найголовніша річ, яка відриває майбутніх мешканців від системи ЖКГ і прогнилих комунікацій. До нашого будинку підходить тільки вода і електрика і йде каналізація. Причому електрику буде живитися по двох підстанціях - в разі обриву проводів будинок переходить на запасне електропостачання. За допомогою котельні, розташованої на даху, будуть обігріватися наші будинки, а не земля в радіусі декількох кілометрів. І, до речі, сусідні, прилеглі до наших домівок, теж.

- Що ще МЖК «Інтернаціоналіст» планує зробити за програмою молодіжного будівництва?

- У нас дійсно досить сміливі плани. Уже «зріє» проект з будівництва добротного 16-поверхового будинку на Смілянський площі. Їм ми займемося відразу, як тільки «витягнемо» вдома на Космонавтів.

Другий проект - 7,5 га землі на вулиці Червоноармійській (район колишнього мотодрому) під будівництво цілого мікрорайону. Це буде комплекс багатоповерхових будинків і декількох котеджів. Вже закінчили проектування мостового переходу, там буде дитячий сад, школа, міні-спорткомплекс, який не має аналогів в Україні за своїми функціями. Він може використовуватися для проведення матчів, як футбольне поле і т. Д. Посередині мікрорайону передбачена своя церква. Всі ці дрібниці зараз опрацьовуються. З колишньої владою не виходило домовитися, у нас навіть намагалися забрати землю, виділену під це будівництво. Тільки зараз пішло просування. Зараз ми знаходимося на передпроектної, макетної стадії - хочемо показати місту, як воно буде.

- Коли ці плани почнуть втілюватися в життя?

- Думаємо, що незабаром. Все залежить від інвестицій. Ми ведемо переговори з багатьма інвесторами, в тому числі і західними. Може бути, цього літа піде робота - адже не за горами Євро-2012. І люди будуть зацікавлені в інвестуванні соціального житла.

Житомир.info

МЖК ​​«Інтернаціоналіст» так і займається будівництвом соціального і молодіжного житла?
Чому багато років про МЖК «Інтернаціоналіст» ніхто не чув?
Як давно ви очолюєте МЖК «Інтернаціоналіст»?
Ви людина «свій» або новий?
Яким чином збираєтеся діяти?
А якою буде орієнтовна вартість квадратного метра вашого житла?
Що значить «елітне житло»?
Поверхів, скляні стіни, підвищений комфорт?
А що за нові технології і зручні комунікації?
Вони будуть присутні в новобудовах?
Новости