• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова і ДТЕК розпочинають спільний проект «Збережемо життя!»

Фото: Прес-служба Фонду Ріната Ахметова

Як повідомили УНІАН в прес-службі Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", сьогодні, 30 жовтня, в ході прес-конференції в ІА «Українські Новини» Гуманітарний штаб Ріната Ахметова і компанія ДТЕК представили спільний довгостроковий проект «Збережемо життя!», який стартує в листопаді 2014 і триватиме до травня 2015. Цей проект - частина масштабної програми Ріната Ахметова «Допоможемо дітям», яка включає в себе гуманітарну, медичну, психологічну та адресну допомогу для дітей, які перебувають в зоні проведення АТО або постраждали в ході військових дій. Проект має на меті «Збережемо життя!» - порятунок дітей від травм і смерті в зоні бойових дій і там, де вони нещодавно закінчилися.

Фото: Прес-служба Фонду Ріната Ахметова

«Гуманітарний штаб Ріната Ахметова вперше представляє на національному рівні масштабний проект, спрямований, з одного боку, на запобігання трагедій, з іншого боку, - на надання допомоги, якщо лихо вже сталося, - розповідає Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу. - Причому нам важливо допомогти дітям не тільки в лікуванні, але і оперативно надати якісну психологічну допомогу. Отримуючи щодня дзвінки на «гарячу лінію», реалізуючи проекти адресною і психологічної допомоги, ми розуміємо масштаб проблеми. Діти - це мішень сьогодні. Тільки зараз під опікою Штабу і ФК «Шахтар» знаходяться 20 поранених дітей. Точних же даних про кількість постраждалих в зоні АТО дітей немає ні у кого. Але недавній випадок в Зугресі, коли школярі підірвалися на бомбі на території заводу, історії, які ми дізналися від прийомних сімей, з якими працює фонд Ріната Ахметова, від підприємств СКМ, які знаходяться в Східній Україні, - все це говорить про системну проблему ».

Проект складається з двох частин: інформування дітей про погрози на зоні АТО і надання медичної, психологічної допомоги, якщо не вдалося уникнути трагедії. Уже сьогодні в рамках проекту стартує інформаційна кампанія: зараз у школярів на мирних територіях канікули, у багатьох містах Східної України діти взагалі не ходять до школи, у них з'являється багато вільного часу, вони надані самі собі.

На підставі інформаційних матеріалів ЮНІСЕФ, Гуманітарний штаб і ДТЕК видали брошуру накладом 10 000 примірників, а також 5000 плакатів. У брошурі доступним для дітей та підлітків мовою викладено, яких зон краще уникати, де може бути небезпечно, на що потрібно звертати увагу, на які предмети і що робити в разі їх виявлення.

Фото: Прес-служба Фонду Ріната Ахметова

Поширювати інформаційні матеріали буде компанія ДТЕК, яка має розширену мережу підприємств у Донецькій і Луганській областях. «Ми виступили з ініціативою цього проекту, тому що діти, які постраждали в Зугресі, - це діти наших співробітників, - повідомив Анатолій Соловйов, представник Департаменту соціального розвитку ДТЕК. До сих пір 3 дитини, яким вдалося вижити, перебувають на лікуванні, їх підтримує Штаб Ріната Ахметова. Але ми хочемо не допустити подібні ситуації в майбутньому. ДТЕК забезпечить цими матеріалами все міста присутності підприємств - Курахово, Кіровське, Зугрес, Миронівське, Моспине, Щастя, Ровеньки, Свердловськ. У 69 школах із залученням інструкторів ГСЧС пройдуть спеціальні уроки. Окрему роботу проведемо з усіма працівниками ДТЕК і членами їх сімей.

Фото: Прес-служба Фонду Ріната Ахметова

Крім розповсюдження інформаційних матеріалів в навчальних закладах, будуть проводитися лекції, адресна робота з прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу, поширення брошур і плакатів у місцях масового перебування людей, в соціальних і комунальних установах Донецької і Луганської областей.

Ініціатори проекту закликали представників ЗМІ, волонтерів, активістів допомогти в поширенні цієї важливої ​​інформації, а також попросили інформувати про нещасні випадки, в яких постраждали діти в зоні АТО, - Гуманітарний штаб Ріната Ахметова допомагатиме в лікуванні, в наданні допомоги психологів.

Довідка:

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямками: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної, в тому числі медичної, допомоги; надання адресної допомоги.

При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адресу електронної пошти [email protected] Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости