• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Рідкісна змія «відкрилася» вченим через любов до сонця

Підземна тварюка виповзла на світ і викликала фурор

Новий різновид отруйної змії бенді-бенді виявили біологи з Квінслендського університету в Австралії. Однак вчені висловлюють побоювання, що тільки що знайдений вид вже може знаходитися на межі вимирання.

Однак вчені висловлюють побоювання, що тільки що знайдений вид вже може знаходитися на межі вимирання

Кадр з відео.

Рідкісне чорно-біле тварина попалося команді дослідників під керівництвом професора Брайана Фрая випадково, під час дослідження морських змій на західному узбережжі австралійського півострова Кейп-Йорк. Бенд-бенді відносяться до ендемічних видів змій Австралії (ніде в світі вони більше не водяться), а в довжину досягають всього 50-100 см. Ховатися від очей вчених створінням допомагав їх спосіб життя: змії виду бенді-бенді зазвичай риють нори і пересуваються в землі, а їжею їм служать червоподібні змії (слепуни). Однак знайдене вченими плазун грілося на сонці, розташувавшись на бетонному блоці. Ареал проживання цих змій дуже малий, і в цих місцях активно видобувають алюмінієву руду, так що бенді-бенді явно доводиться несолодко.

Коментує біолог, член-кореспондент Російської академії природничих наук Євген Абизов:

«Відкриття зараз трапляються набагато рідше, ніж раніше: знахідки в основному зустрічаються в тих місцях, куди не дійшла техніка вчених і дослідників, скажімо, минулого століття - наприклад, в глибоководних областях і печерах. А глобальне потепління клімату і танення льодовиків «дарують» мікробіологам досить великі перспективи відкриття живого середовища древніх періодів. Безумовно, відкриття нових підвидів важливо в плані розробки лікарських препаратів - наприклад, концентрація зміїної отрути і біохімія його складу можуть варіюватися в рамках підвиду. Сильних змін за складом не буває, а ось за кількісним вмістом йдуть варіації або в бік збільшення (що вигідно для виробництва), або в сторону зменшення (маленька концентрація іноді буває на руку фармвиробникам, оскільки в такому випадку речовина не треба розбавляти). Середовище, в якому живе вид, при певній політичній і економічній волі може бути збережена: наприклад, для неї підходять можуть бути створені в серпентарію, зоопарках або на фермах ».

Наталя Стейнерта

Тема в газеті: Рідкісна змія «відкрилася» вченим через любов до сонця
Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №27735 від 20 липня 2018

Новости