• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Керуючий салоном краси: посадові обов'язки і особисті якості

 1. Керуючий салоном краси - хто це?
 2. Типи керуючих салоном краси
 3. Коли салону краси потрібен керуючий
 4. Головні обов'язки керуючого салоном краси
 5. компетенції керуючого
 6. кадрове питання
 7. період адаптації
 8. Де проходять навчання керуючі салону краси

Головна мета роботи керуючого салоном краси - забезпечити рентабельність бізнесу. Основні завдання - керувати колективом, бізнес-процесами, взаємовідносинами з клієнтами, постачальниками, перевіряючими та власниками, управління фінансами та основними засобами. Крім того, він повинен управляти собою і бути ефективним. Що ще включають в себе функціональні обов'язки керуючого салоном краси - дізнаємося з нашого матеріалу.

Керуючий салоном краси - хто це?

Керуючий салоном краси фактично виконує роль виконавчого директора. Цьому фахівцеві ви можете довірити управління своїм красивим бізнесом.

Керуючий салоном краси організовує роботу співробітників, стверджує для майстрів робочі графіки, займається закупівлею необхідних косметичних матеріалів, координує процеси ремонту і постачання обладнання.

Іншою важливою функцією в роботі керуючого салоном краси стає забезпечення комерційного успіху закладу. Найцінніше, що є у салону краси - це його клієнти. Тому в посадову інструкцію керуючого слід включити роботу з клієнтами: пошук і залучення, а також рішення маркетингових задач в зв'язку з цим.

Типи керуючих салоном краси

Виділяють два основних типи керуючих. Вони припускають принципові відмінності між собою - залежить вибір конкретного варіанту від стану справ в закладі.

антикризовий керуючий

Досвід і навички такого менеджера дозволяють йому працювати не тільки в закладах, що знаходяться в кризовому стані, а й у щойно відкритому салоні. Здатний стратегічно мислити. Однак при стабільному стані справ в салоні краси такому керівникові виявляється часом нудно. Також у фахівців цієї категорії можливі проблеми вирішення повсякденних дрібних оперативних питань, порядків в звітах і документах.

Керуючий операційною діяльністю

Таких управлінців креативщиками не назвеш. Цим фахівцям не подобається впровадження креативних ідей, а тим більше їх розробляти. Їх головним принципом стає стабільність. Чи готові зробити все необхідне для налагодження системної роботи в салоні, підтримуючи її стабільність. Менеджери цієї групи вважаються оптимальним варіантом для ведення паперової роботи, завжди з порядком в документах, все ідеально розкладається по поличках.

Коли салону краси потрібен керуючий

Виконує, перш за все, безліч рутинних повсякденних завдань, без яких ні один із закладів обходитися не може.

Керуючий є сполучною ланкою між власником закладу і підлеглими. Управління колективом завжди вважається одним з найбільш гострих і болючих питань. При відкритті салону краси нерідко виникає протистояння нерівних сил - між запеклими майстрами з 15-річним досвідом і недосвідченим, початківцям власником закладу.

Необхідний керуючий також в ситуації, коли власник не опанував тонкощами, нюансами і особливостями роботи в індустрії краси. Буде дуже успішна ситуація, якщо вдасться знайти фахівця, здатного відмінно вважати (з економічною освітою), наявністю документообігу, розбираючись в людях (здатності кадровика), орієнтуючись в індустрії краси (сфера піару). Тому можна говорити про бажаність практичного досвіду і гідної освіти притягається фахівця на посаду керуючого салоном краси.

Головні обов'язки керуючого салоном краси

Процес управління включає в себе цикл, більш відомий як цикл Демінга, або PDCA.

Впровадження та дотримання циклічного підходу в управлінні забезпечує планомірне та поступальний розвиток салону. Кожен власник має право вимагати упралять салоном системного менеджменту. Він повинен приймати управлінські рішення не навмання, а на основі фактів, цифр і звітів. І неважливо, про який бізнес-процесі йде мова. Наприклад - закуп матеріалів.

Для вирішення подібних завдань потрібні певні навички і розвинені компетенції.

компетенції керуючого

Корпоративні компетенції

 1. Активна життєва позиція.
 2. Швидка адаптація до нових умов.
 3. Лояльність до компаній, де працювали.
 4. Орієнтація на постійне професійне зростання і навчання.

Особистісно-ділові компетенції

Компетенції «інтелектуального» фактора:

 1. Здатність ясно висловлювати свої думки.
 2. Креативність.
 3. Здатність приділяти увагу деталям.
 4. Допитливість.
 5. Здатність добре слухати.
 6. А ось варіативність мислення.
 7. Організованість, самодисципліна.
 8. Здатність швидко навчатися.
 9. Уміння вирішувати проблеми.

Компетенції «міжособистісного» фактора:

 1. Схильність до співпраці.
 2. Здатність навчати інших.
 3. Орієнтація на людей, екстраверт.
 4. Дипломатичність.
 5. Здатність встановлювати контакти.
 6. Здатність надихати інших (харизма).
 7. Стресостійкість (до часу, до ситуації).
 8. Командний гравець.
 9. Доброзичливість, позитивність.
 10. Впевненість в собі.
 11. Толерантність, терпимість.
 12. Емпатія, здатність активно співпереживати.

Професійні навички

 1. Цілепокладання і планування діяльності.
 2. Навички роботи адміністратором / менеджером.
 3. Діловий етикет.
 4. Економіка та основи фінансового аналізу.
 5. Маркетинг.
 6. Управління персоналом.
 7. Правові аспекти діяльності.

Як бачимо, дуже непросто знайти керуючого салоном, який на 100% володів би в рівній мірі всіма якостями. Як правило, якщо кандидат відповідає на 70%, то варто звернути на нього увагу. В цьому випадку свої обов'язки керуючий салону краси або спа-центру буде виконувати якісно.

кадрове питання

Будь-який власник задається питанням: як оцінити ефективність роботи нового керуючого і як максимально швидко ввести його в посаду, щоб свої обов'язки керуючий салоном краси зміг виконувати максимально коректно?

Від якості його управлінських рішень залежить ефективність вашого бізнесу. Для оцінки і нарахування винагороди за результат можна використовувати такі показники:

 1. Прибуток до оподаткування = прибуток - собівартість - витрати на маркетинг і рекламу - адміністративно-господарські витрати -% по кредитах.
 2. Рентабельність бізнесу = (прибуток до оподаткування / виручку) * 100%.
 3. Рівень лояльності = (постійні клієнти / загальна кількість клієнтів) * 100%.
 4. Стаж роботи в салоні = загальний стаж всіх співробітників / кількість співробітників, при цьому в розрахунок беруться всі, включаючи тих, хто перебуває на випробувальному терміні, і звільнені.

період адаптації

Як і будь-якого співробітника, новому керівникові необхідний період адаптації. На цей час прив'язувати його систему оплати до показників недоцільно, так як кандидат ще не знає всіх нюансів даного підприємства, і йому потрібен час для аналізу і складання плану робіт. Досить 1-2 місяців. На це період можна визначити оклад і премію за виконання SMART-завдання. Співвідношення окладу і премії - 60/40.

Після того як проведено аналіз, складено і узгоджено план робіт на квартал або рік, ви можете за обопільною домовленістю змінити умови оплати. При досягненні плану - виплачується оклад, при перевиконанні - премія. Це може бути або% від прибутку, або% від окладу. Співвідношення постійної і змінної частини може бути 50/50 або 40/60. Для більшої зацікавленості в результаті рекомендуємо підводити підсумки за квартал.

Для того щоб директор міг оперативно приймати рішення і якісно управляти, а власник міг бути спокійний і впевнений, що все в порядку і його бізнесу не загрожує крах або рейдерське захоплення, важливо налаштувати процедури контролю.

Для цього можна використовувати автоматизовані системи управління красивим бізнесом і періодично проводити управлінський аудит.

Де проходять навчання керуючі салону краси

У числі навчальних закладів, які займаються освітою в сфері салонного бізнесу, найбільш поширена спеціальність «керуючий салоном краси».

Можливо поділ навчання на три види - традиційне очне, дистанційне, орієнтоване на вже діючих керівників, також бізнес-тренінги і семінари.

Денне навчання

У деяких навчальних закладах діють факультети «Керуючий салоном краси». Зокрема, таку освіту може запропонувати Міжнародний інститут індустрії краси та сервісу «ЄВРО СТАР» (Тюмень).

Для навчання на даному факультеті потрібні кілька місяців - вивчаючи всі ази діяльності салонів краси. Зокрема, дана програма навчання передбачає курси по роботі з бізнес-планом салону краси, вибором приміщення під закладу, особливостями реєстрації підприємства, вимог контролюючих органів, нюансів ліцензування, сертифікації, підбору співробітників, ціноутворення, санітарних норм і правил, ведення бухгалтерського обліку, переліку послуг салонів краси, організації системи продажів і роботи салону краси. Також запропонований і курс по санітарним нормам, правилам, техніці продажів, основам комунікації, психології управління та ін. Студентам належить обов'язкове проходження практики, з отриманням диплома встановленого зразка після завершення навчання.

Уральський коледж індустрії краси (Єкатеринбург) пропонує навчання за спеціальністю «Організатор салону краси» на факультеті «Менеджмент в індустрії краси», з тривалістю протягом 3-6 місяців - залежно від набору обраних предметів. У числі запропонованих предметів - маркетинг і менеджмент в індустрії краси, основні технології, які використовуються в перукарському, косметичному і манікюрному справі, також предмети бухгалтерський облік, економічний аналіз. У період навчання студенти займаються складанням бізнес-планів, навчанням принципам вирішення конфліктів в колективі або під час спілкування з клієнтами. Обійдеться курс навчання директора в роботі салону краси і SPA-салону 9 тис. Рублів на місяць.

У Британській Академії Стандарт (з розташуванням головного російського офісу в Санкт-Петербурзі) запропонований базовий курс керуючим салоном краси «Менеджмент салонного бізнесу» тривалістю два-три місяці. Розташовані філії у багатьох міст країни - включаючи Казань, Тюмень, Сургут, Оренбург, Курган, Челябінськ, Омськ). Тому при бажанні можна отримати відповідну освіту в регіонах. Структура курсу керуючого салоном об'єднує - організацію роботи салону краси, психологію спілкування з клієнтом, систему продажів, бухгалтерський облік, ціноутворення, реєстраційні моменти, санітарні норми і правила, вибір приміщення і ін. Навчання обійдеться від 5 тис. Рублів на місяць - залежно від обраного регіону. Які пройшли навчання фахівців надається можливість працевлаштування в провідних закладах індустрії краси.

Саратовська Школа індустрія краси «Діва» пропонує курс директорів СПА-салонів / салонів краси - зокрема, «Організатор салонного бізнесу». Даний курс включає не тільки стандартні теми, у вигляді планування, ціноутворення, організації та управління, маркетингу та реклама, але також тут вдасться освоїти базові знання в сфері косметології. Тривалість курсу становить чотири місяці - обійдеться навчання в 4.9 тис. Рублів на місяць.

Також подібний курс «Управління салоном краси» пропонують Самарський Університет краси (напрямки - адміністратор, менеджер, директор), московський Навчальний центр «СОТИС». Тривалість навчання в Москві становить один місяць, з проведенням індивідуальних занять, тричі на тиждень по 4 години. Навчання обійдеться в 25 тис. Рублів. Програма є базовою, єдине - запропонований курс роботи з держорганами, перевіряючими інстанціями, також по роботі з постачальниками.

Можливість індивідуальних курсів керуючим салоном краси пропонується Школою «1-ша студія краси» в Калінінграді. Залежить тривалість навчання від ступеня інтенсивності занять. Включає курс навчання чотири блоки «Організація салонів краси» (маркетинг, юридичні питання, вибір приміщення, ціноутворення, оцінка рентабельності інвестицій), «Управління персоналом» (підбір, розподіл функціоналу, навчання, оплата), «Взаємовідносини з клієнтами» (позиціонування, сервіс , комунікація, формування клієнтської бази і конфліктологія) і «Розвиток салону краси» (вибір стратегії, імідж салону, система акцій). Після закінчення навчання треба буде пройти підсумкову атестацію. Обходиться даний курс в 60 тис. Рублів.

Очно-заочне і очно-дистанційне навчання

Останнім часом особливо поширена форма навчання представлена ​​очно-заочним форматом. Вивчення частини матеріалу відбувається під час спілкування зі своїм викладачем «в живу». Але частина матеріалу має бути вивчати самостійно. Дану можливість надає Центр ділового навчання «Сфера» в Новосибірську - проходячи очно-заочний курс «Директор салону краси. Менеджмент в сфері управління підприємством індустрії краси ». Обійдеться навчання за даною програмою в 28 тис. Рублів. Тривалість курсу навчання становить два-три місяці - з максимальною кількістю навчальних годин 120. Програма включає базові дисципліни і дисципліни спеціалізації. У числі перших - підприємницьке право, управління фінансами, організація бухгалтерського обліку та оподаткування, менеджмент організації, організація маркетингу, психологія управління та ділових комунікацій. У числі дисциплін спеціалізації зазначаються питання по управлінню, стандартам роботи та ін.

Також для директорів салонів краси може бути запропонована очно-дистанційна форма навчання. Зокрема, протягом двох днів (по суботах і неділях) навчання проходить «в живу», а потім має бути 1.5 місяці вчитися дистанційно. Дані курси може запропонувати консалтингове об'єднання «Фабрика бізнесу» в Москві. Тут пропонується проходження навчання за очно-дистанційного курсу «Алгоритм створення та розвитку салонного бізнесу». Даний курс обійдеться учням в 25 тис. Рублів.

Дистанційне навчання директорів

Керівники зазвичай є дуже зайнятими і «завантаженими» людьми, тому не у кожного є можливість на якийсь час залишити бізнес заради навчання, навіть ненадовго. В рамках дистанційного навчання - укладаєте договір, оплачуєте послуги та отримуєте перше завдання. Як правило, тривалість курсів даного формату розрахована на 1-4 місяці.

Наприклад, в Пермському відділенні Центру естетичної і практичної косметології запропонований курс «Керуючий салоном краси, фітнес-центром, перукарні» тривалістю 4 місяці. Вартість навчання складає 22 тис. Рублів. В рамках даної програми пропонується вивчення процесу створення, управління і розвитку салону краси, з навчанням підбору персоналу, ведення необхідної салонної документації. Ті, що навчаються по завершенні курсу отримують диплом державного зразка про отримання додаткової професійної освіти.

В консалтингового об'єднання «Фабрика бізнесу» (Москва) запропоновано навчання в рамках дистанційних курсів для директора спа-салону / салону краси. Актуальними дані курси і для відкривають свій салон і для вже досвідчених, які відбулися керівників, які прагнуть детальніше вивчити окремі дисципліни. Працює в цьому напрямку також консалтингова компанія «Сергєєв, Каюмов і партнери» (Санкт-Петербург). Тут запропоновані чотири курси, що розрізняються по наповненню і насиченості курсу. Тут можливості навчання для себе можуть знайти і підприємці, і вже досвідчені фахівці і керівники в даній області.

Підписуйтесь, щоб не упустити нічого важливого

Керуючий салоном краси - хто це?
Керуючий салоном краси - хто це?
Новости