• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Без Росії, але з Китаєм: для кого "Антонов" буде будувати літаки

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

9 вересня 2016, 7:52 Переглядів: 9 вересня 2016, 7:52 Переглядів:   Будувати Мрію-2 почали ще 28 років тому

Будувати "Мрію-2" почали ще 28 років тому. Фото: antonov.com.

В кінці серпня 2016 року ДП "Антонов" підписало рамкову угоду з китайською компанією Aerospace Industry Corporation of China (AICC) по споруді другого модернізованого екземпляра літака Ан-225 - легендарної "Мрії". На другому етапі співпраця передбачає можливість налагодити серійне виробництво Ан-225 в Китаї.

На другому етапі співпраця передбачає можливість налагодити серійне виробництво Ан-225 в Китаї

Фюзеляж "Мрії-2". Фото: antonov.com

Фюзеляж так званої "Мрії-2" вже 28 років стоїть в ангарі "Антонова". Тут же його і добудують, але вже з установкою нового обладнання і систем, а потім передадуть в Китай. Експлуатуватися літак буде під брендом "Ан-225". При цьому право інтелектуальної власності на літак, і наступні його екземпляри, якщо вони будуть випущені, і далі буде належати ДП "Антонов", стверджують на підприємстві.

"В цій угоді нічого не сказано про передачу за цією угодою інтелектуальної власності, прав на літак і т.д ... Всі передачі документації, яка необхідна буде для виготовлення літака, а без цього ніяк не обійтися, вся вона буде передаватися виключно на підставі ліцензійних договорів , - заявив директор програми співпраці з КНР Геннадій Габрук. - Але при цьому "Антонов" залишається власником інтелектуальної власності, розробником літака, тобто ніяких прав "Антонов" не позбавляється ".

Існуюча угода не встановлює чітких строків здачі літака в експлуатацію. У цьому році планується підписання договору на розробку конструкторської документації, а саме будівництво і випробування літака залежать від взаємодії з Китаєм, але в кращому випадку це 4-5 років. Вартість робіт в ДП теж не називають, але для підприємства це відкриває нові перспективи, адже за останній рік "Антонов" не зробив жодного нового літака, а серійного виробництва в Україні за всі роки її незалежності не було взагалі.

Як розповідає президент підприємства Олександр Коцюба, причин цьому декілька. В першу чергу фінансування - підприємство працює виключно за свій рахунок, не отримуючи грошей від держави. Друга причина - особливості управління, політики продажів і маркетингу підприємства. До початку війни з Росією "Антонов" в основному працював з кооперації з нею. На сьогоднішній день кооперація з Росією фактично припинена, а ДП з 2015 року проводить процес імпортозаміщення, орієнтуючись на глобальний ринок. Цей процес, перш за все, включає в себе заміну всіх комплектуючих російського виробництва на вже "літаючих" літаках.

"Для того, щоб ці літаки могли продовжувати експлуатуватися, потрібна заміна тих систем і комплектуючих виробництва Російської Федерації, які зараз на них стоять", - говорить заступник начальника відділення перспективного проектування Андрій Хаустов.

Для нових літаків необхідно повністю замінити весь спектр товарів і послуг, які раніше забезпечувала РФ, в першу чергу - конструкційних матеріалів, бортового і радіоелектронного обладнання. До сьогоднішнього дня процес імпортозаміщення на нових літаках завершено на 60-80%.

Точну вартість цих робіт в ДП не уточнюють, але, за словами Хаустова, мова йде про десятки мільйонів доларів. Вся фінансове навантаження на сьогоднішній день лежить на підприємстві.

Комплектуючі до України можуть поставлятися з Канади, США та Європи.

"Ми зараз йдемо по практиці західних компаній. Роблячи і проектуючи літак, наші конструктора створюють базу під установку двох варіантів двигуна - західного і українського," МоторСіч ", - говорить Олександр Коцюба.

Але в кінцевому підсумку все залежить від побажань замовника, але в ідеальному варіанті на одному літаку має бути кілька варіантів комплектації, зазначають на підприємстві.

А, наприклад, у випадку з літаком Ан-132 в Україні просто немає двигунів, які на нього можна встановити. Тому на цій моделі будуть використовуватися двигуни канадської компанії Pratt & Whitney (P & WC). З нею влітку 2016 року "Антонов" підписав меморандум про взаєморозуміння для організації виробництва літаків Ан-132 як раз з новою версією турбогвинтового двигуна PW150.

Чи не Китаєм єдиним

Плани щодо співпраці з китайкою компанією - не єдине досягнення ДП "Антонов" як на зарубіжних ринках, так і на внутрішньому. На сьогоднішній день підприємство має контракти на поставку 17 літаків: десять Ан-178 - для авіакомпанії "SilkWay" в Азербайджані, три Ан-178 і один Ан-158 - Іраку і ще три Ан-148 - штабний, морський патрульний і санітарний - Міністерству оборони України.

Азербайджану перший літак передадуть на початку 2018 року, а другий - в середині 2018 року. З Міноборони зараз обговорюються тактико-технічні характеристики, а контракт на поставку літаків може бути підписаний до кінця року. Перший літак відомству планують передати в кінці 2017 го.

Міністерство оборони також замовило у "Антонова" безпілотник. Проект БПЛА "Горлиця" був уже представлений, на сьогоднішній день підприємство очікує внесення фінансування цього проекту в держоборонзамовлення на 2017 рік.

Кілька місяців тому Верховна Рада розглянула три законопроекти, які допоможуть подальшому розвитку авіабудування в країні, зазначає Олександр Коцюба. Один із законів вже прийнято у цілому і підписаний президентом Петром Порошенко - він дає можливість авіапромисловості підприємствам країни створювати з іноземними партнерами спільні підприємства.

Тим часом "Антонов" вже реалізовує спільний проект з двома компаніями з Саудівської Аравії. Контракт з однією з них передбачає створення першого зразка літака Ан-132 і проведення його демонстрації на території Саудівської Аравії, розповів директор програми Ан-132 Олександр Хохлов.

На сьогоднішній день демонстраційний літак вже знаходиться в цеху остаточного складання, де на нього встановлюється авіоніка. За планом уже через кілька місяців він повинен бути закінчений і переданий на випробування. Фінансування програми розділене 50/50.

З другої компанією проходить робота по формуванню портфеля замовлення як на внутрішньому ринку Саудівської Аравії, так і на зовнішніх ринках, і розробляється дорожня карта по створенню спільних підприємств, які й реалізують схему спільного будівництва та поставок літаків.

Тим часом з Росією - "розлучення"

Саме "розлученням" назвав президент "Антонова" Коцюба прекарщеніе співпраці з російською авіакомпанією " Волга -Дніпро ".

"До кінця року спільних проектів з" Волга-Дніпро "у ДП" Антонов "не буде. Ми будемо самостійно працювати на ринку", - заявив Коцюба.

Більш того, як заявив Коцюба, є інформація, що компанії, які експлуатують літаки Ан в Росії, роблять спроби піти від "Антонова" як від розробника і перевести ці функції на російські компанії.

"Ми в пресі заявили, що ми категорично проти того, щоб функції розробника були передані кому-небудь, в першу чергу з міркувань безпеки ..." Антонов "як розробник, згідно всіх міжнародних авіаційних правил, виконує свої функції", - сказав Коцюба.

Але, за його словами, "піти" від підприємства російські компанії можуть у себе в країні, скорегувавши свої ж внутрішні правила. В цьому випадку "Антонов" як розробник може поставити заборону на польоти їх літаків поза РФ. Як заявив Коцюба, якщо російські компанії все ж підуть від "Антонова", така заборона буде встановлений.

"Ми поставимо, бо це імідж компанії, це наші літаки," Антонівські ", які створювалися тут і якщо хтось буде технічної складової управляти крім" Антонова "- то ми просто не гарантуємо безпеку цих польотів", - сказав він.

Також розірвання співпраці з Росією відбудеться і за програмою НАТО SALIS (Strategic Airlift Interim Solution) по використанню транспортних можливостей українських важких транспортних літаків, в якій Україна бере участь вже майже 11 років. До 31 грудня 2016 року вона брати участь в ній разом з Росією, а вже з 1 січня 2017 - самостійно.

При цьому, українські літаки і зараз в міру необхідності використовуються НАТО, ООН, в миротворчих і гуманітарних місіях.

"Літаки Ан-124, які ми експлуатуємо, широко використовуються для вирішення різних завдань державного масштабу як при виконанні військових операцій, так і, особливо, при наданні допомоги в разі будь-яких катастроф і непередбачених обставин", - говорить льотно-випробувальної і доводочной бази, генеральний директор авіакомпанії "Авіалінії Антонова" Олександр Гриценко.

Нагадаємо, що в травні 2015 року ДП "АНТОНОВ" увійшов до складу ДК "Укроборонпром". Сьогодні підприємство є одним з небагатьох в світі, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарату - від його розробки до серійного виробництва і забезпечення комплексної післяпродажної підтримки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Без Росії, але з Китаєм: для кого" Антонов "буде будувати літаки". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дарина Нинько

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости