• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Податок на Google: у ЄС з'явилися нові плани на інтернет-гігантів

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. Орфографічна помилка в тексті:

22 вересня 2017, 6:07 Переглядів: 22 вересня 2017, 6:07 Переглядів:   Фото: AFP

Фото: AFP.

Компанії в сфері цифрової економіки в Євросоюзі платять удвічі менше податків, ніж підприємства з реального сектора, з'ясували регулятори ЄС . У зв'язку з цим Європейська комісія (ЄК) має намір ввести нові податки для високотехнологічних компаній, включаючи Google , Amazon, Facebook.

Заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс 21 вересня представив журналістам нову ініціативу з метою "гарантувати оподаткування цифрової економіки".

За даними ЄК, середня ставка податку на прибуток транснаціональних компаній в сфері цифрових технологій становить в Євросоюзі 10,1%, тоді як традиційний бізнес платить 23,2%.

При цьому де-факто багато високотехнологічні гіганти знижують ставку оподаткування практично до нуля: Apple в Ірландії в 2014 році заплатила 0,005% річного прибутку, тоді як базова ставка податку на прибуток в країні становить 12,5%. Реальна ставка податку на прибуток Amazon у Великобританії в 11 разів нижче, ніж у традиційних книжкових магазинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Уряд Франції пропонувало розраховувати податки для цифрової економіки від обороту, а не від прибутку, пише The Guardian. Цю ініціативу підтримали ще 10 держав ЄС, включаючи Німеччину, Італію та Іспанію, однак Єврокомісія не поспішає відходити від звичного податку на прибуток.

"Є широка згода, що наростаючий перехід економіки на цифрові технології пропонує величезні економічні можливості. Паралельно повинні розвиватися наші податкові системи, щоб враховувати нові моделі підприємств, залишаючись при цьому справедливими, ефективними і витримують випробування часом", - заявив Добровскіс на прес-конференції в Брюсселі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Крім того, за його словами, питання пов'язане зі стійкістю податкових зборів, в той час як "традиційні податкові джерела піддаються сильному тиску".

Нова ініціатива Єврокомісії спрямована на те, щоб оподаткування цифрової економіки було "справедливим і сприятливим для економічного зростання", додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

"Мова йде про справедливість: digital-компанії використовують європейські мережі та інфраструктуру, часто контент і дані для них створюються європейцями. Як і всі платники податків, вони повинні виплачувати справедливу частку податків", - заявив у четвер член ЄК з економічних і фінансових питань П'єр Московісі .

Дані правила, припускають в Єврокомісії, можуть бути визначені, починаючи з весни 2018 року.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Податок на Google: у ЄС з'явилися нові плани на інтернет-гігантів". інші Євросоюз дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости