• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Вести.Ru: "Рейтинг тверезості-2017": хто в Росії менше всіх п'є

За підсумками дослідження російських регіонів, за 2017 рік самими "тверезими" регіонами знову визнані Чечня, Інгушетія і Дагестан. Серед найбільш питущих виявилася Бурятія, Ненецький автономний округ і Магаданська область.

"Основне завдання щорічного" Рейтингу тверезості регіонів-2017 "полягає в тому, щоб абсолютно незалежно і об'єктивно оцінити реальну антиалкогольну політику, а також її наслідки в кожному з регіонів нашої країни, - зазначає керівник федерального проекту "Твереза ​​Росія" Султан Хамзаев. - По суті, даний рейтинг є актуальною серйозною громадською експертизою конкретної роботи кожного з глав суб'єктів Російської Федерації по системної захисту здоров'я громадян конкретного регіону від алкогольної загрози. Ми очікуємо, що даний аналітична праця допоможе регіональним начальникам знайти дієві заходи, шляхи і методи для коригування поточної ситуації та кардинального поліпшення соціального клімату в своїх суб'єктах ".

Організатори проекту наголошують, що люди і здоров'я нації стають головним гарантом суверенітету і національної безпеки Росії, а питання тверезості регіонів визначають рівень здоров'я громадян. Порівняльний моніторинг за 2015-2017 роки вперше виявляє і наочно показує вектор і ступінь турботи регіональних влад про населення, вказуючи їм, зокрема, де і що потрібно виправити.

Головною метою дослідження було показати незалежну й об'єктивну картину про рівень споживання алкоголю і наслідки цього, ефективності державної політики щодо зниження масштабів зловживання алкогольною продукцією, профілактики алкоголізму серед населення, а також вдосконалення регулювання алкогольного ринку, спрямованого на захист здоров'я громадян.

Вперше представлений трирічний моніторинг динаміки тверезості регіонів за 2015-2017 роки. Динаміка "тверезості" регіонів за останні три роки свідчить про те, що антиалкогольна політика змінюється, зміцнюється і прогресує саме в тих суб'єктах, керівництво яких активно враховує негативні результати щорічного громадського моніторингу та коригує регіональне антиалкогольное законодавство. Так, наприклад, Калузька область піднялася в рейтингу відразу на 21 пункт - з 37-го місця (у 2016 році) на 16-е (в 2017-м). Суттєво покращили показники також Ярославська область (плюс 30 пунктів рейтингу і 31-е місце), Хабаровський край (плюс 25 пунктів і 38-е місце), Карелія (плюс 19 пунктів і 61-е місце) і Ханти-Мансійський автономний округ (плюс 20 пунктів і 25-е місце). Гірше за всіх з алкоголізмом йдуть справи як і раніше в Магаданській області.

Заступник директора, начальник служби випуску правових програм ДІП "Вести" ГТК "Телеканал" Росія "Едуард Петров розповідає, що журналісти правової служби програми" Вести "спільно з проектом "Твереза ​​Росія" побували в декількох регіонах - від Калінінграда до Примор'я. "Репортери своїми очима побачили, як місцеві правоохоронні органи борються з контрафактним алкоголем, а також з такими сумно відомими настоянками як" Глід ", - повідомив він. - Ми подивилися, як рейтинг тверезості регіонів відображає реальну обстановку в регіонах Росії. Унікальність проекту в тому , що кореспонденти програми "Вести. Чергова частина "не тільки орієнтуються на цифри, а й перевіряють факти самостійно, проводячи власні розслідування".

"Рейтинг тверезості регіонів-2017" - це науково-обгрунтований незалежний доповідь, підготовлений цілою командою фахівців. У його складанні брали участь експерти, соціологи, юристи, економісти, історики, психологи та журналісти. Вони не тільки проаналізували, узагальнили і систематизували великі обсяги даних регіональної та федеральної статистики, але осмислили нинішню ситуацію і виробили комплекс заходів її своєчасної та науково-обґрунтованої коригування.

При складанні даного рейтингу використані статистичні показники, представлені Федеральною службою державної статистики (Росстат), Федеральною службою з регулювання алкогольного ринку (Росалкогольрегулювання), Міністерством охорони здоров'я, Міністерством внутрішніх справ, Центральної базою статистичних даних (інтегрований інформаційний ресурс, що містить інформацію з основних розділів статистики) , Єдиної міжвідомчої інформаційно-статистичної системою (офіційна статистична інформаці я, формована суб'єктами офіційного статистичного обліку в рамках Федерального плану статистичних робіт).

На думку авторів рейтингу, на особливу увагу заслуговують не тільки регіони-лідери, а й ті регіони, які демонструють позитивну динаміку протягом кількох років досліджень. Успішні практики цих регіонів вимагають вивчення, популяризації та тиражування, як приклади найбільш ефективних заходів у сфері протидії алкогольній загрозі. Саме активні регіони, послідовно і ефективно здійснюючи турботу про здоров'я свого населення, якісно краще змінюють ситуацію в області протидії алкогольній загрозі, тим самим поповнюючи перелік найбільш "тверезих регіонів", покращуючи загальну ситуацію в Росії в цілому.

Разом з тим з незначними відмінностями зберігають позиції і найменш "тверезі" регіони, що свідчить про низьку ефективність антиалкогольної політики регіональної влади. Така негативна спадкоємність сигналізує про необхідність прийняття в цих регіонах невідкладних заходів. Падіння регіонів в рейтингу пояснюється не тільки негативними значеннями показників. На тлі успішної діяльності активних регіонів пасивні регіони, які не беруть дієвих заходів щодо посилення антиалкогольної політики, втрачають значення показників і тим самим погіршують своє становище в рейтингу - демонструють недостатній рівень турботи про здоров'я свого населення. У ряді регіонів відзначені лібералізація антиалкогольного законодавства, спалахи отруєнь алкогольної і спиртовмісної продукцією, що в свою чергу вплинуло на їх ранжування в рейтингу.

Провели експертно-аналітичне дослідження і склали незалежний "Національний рейтинг тверезості-2017" Федеральний проект "Твереза Росія" і Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія (ВДТРК). Аналогічні рейтинги "тверезості" регіонів готувалися, презентувалися і публікувалися і два попередні роки.

Повну інформацію та обговорення по темі читайте на telegram-каналі https://t.me/trezvros .

Новости