• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Казанський Кремль спільно з ICL розробив перший в РТ музейний відеогід для глухих

(Казань, 4 грудня, «Татар-інформ», Ольга Голижбіна). Державний музей-заповідник «Казанський Кремль» спільно з однією з найбільших в Росії IT-компаній ICL розробив перший в Татарстані музейний відеогід для глухих і слабочуючих людей. З 2019 року «особливі» гості однією з головних визначних пам'яток Казані зможуть користуватися послугами віртуального екскурсовода.

Відеогід включає 19 роликів, присвячених об'єктам Казанського Кремля і його історії в цілому. Кожен сюжет забезпечений субтитрами і коментарями професійного сурдоперекладача Катерини Ібатулліна, яку в проект на добровільних засадах запросили керівники Татарського відділення Всеросійського товариства глухих.

Відзняли для музею все епізоди оператори Ерік Амінов і Даут Хакимов, як і вся команда проекту, працювали «на голому ентузіазмі», помітила сьогодні на презентації відеогіда в виставковому залі «Манеж» директор «Казанського Кремля» Зіля Валєєва.

Відзняли для музею все епізоди оператори Ерік Амінов і Даут Хакимов, як і вся команда проекту, працювали «на голому ентузіазмі», помітила сьогодні на презентації відеогіда в виставковому залі «Манеж» директор «Казанського Кремля» Зіля Валєєва

Роботи над інклюзивним проектом стартували півроку назад, ініціатором виступила молодий спеціаліст екскурсійного відділу музею-заповідника Дарина Муратова. За словами дівчини, проект майже відразу знайшов головного партнера в особі групи компаній ICL, яка передала в дар Казанському Кремлю програмне забезпечення і шість планшетних комп'ютерів для проведення екскурсій.

«Цей проект - знаковий для нас. Коли Дарина Муратова приїхала з черговою навчання і ми вирішили все-таки взятися за нього, написали керівнику компанії ICL. Писали і сподівалися, звичайно, але впевненості не було, - зізналася Зіля Валєєва. - І як же було приємно, що з першого листа вони, не ставлячи додаткових питань, відразу запросили до себе співробітників, щоб обговорити питання технічної передачі обладнання, відразу виникла розмова ».

«Хлопці зробили велику справу, за що їм велика подяка. На мій погляд, це дуже важливий соціально значимий проект. Ні для кого не секрет, що Татарстан - це якесь місце, де народжуються тренди, - додав керівник відділу продажів і маркетингу компанії ICL Techno Ільдар Вагіз. - Я думаю, що інші регіони повинні перейняти цей досвід, щоб люди з обмеженими можливостями здоров'я могли занурюватися в історію і долучатися до культури. Компанія ICL не могла залишитися осторонь ».

Компанія ICL не могла залишитися осторонь »

Після закінчення презентації проект пройшов перші випробування. Як фокус-групи були запрошені хлопці з порушеннями слуху - студенти Казанського авіаційно-технічного коледжу імені П. Дементьєва, які протестували новий гід, прогулявшись по об'єктах музею-заповідника. Групу супроводжувала міністр праці, зайнятості та соцзахисту РТ Ельміра Заріпова.

«У ці дні у всьому світі проходить Декада інвалідів. Робота з людьми з обмеженими можливостями і все, що пов'язано з інклюзії, - це повсякденна діяльність соціального блоку. Але в той же час ця дата допомагає звернути увагу громадськості на потреби тих людей, які в силу якихось причин обмежені в послугах. Проект, який сьогодні презентує Казанський Кремль, унікальний, у нього практично немає аналогів в ПФО і навіть по всій Росії, за винятком, напевно, Музеїв Московського Кремля. Це говорить про те, що ми на правильному шляху », - резюмувала Заріпова.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

Новости