• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Вступив в силу новий адміністративний регламент ГИБДД

Інспектори тепер можуть зупиняти автомобілі для перевірки поза постів ДПС Інспектори тепер можуть зупиняти автомобілі для перевірки поза постів ДПС   Фото: ТАСС, Сергій Фадеічев   Москва

Фото: ТАСС, Сергій Фадеічев

Москва. 20 жовтня. INTERFAX.RU - З 20-го жовтня в Росії вступив в силу новий адміністративний регламент ГИБДД, який замінив документ, який діяв з 2009-го року; його текст опубліковано на інтернет-порталі правової інформації.

Одним з головних нововведень є норма, що дозволяє інспекторам зупиняти автомобілі для перевірки поза постів ДПС. Згідно з текстом документа, "місце, час, форми і методи здійснення нагляду за дорожнім рухом співробітниками поліції визначаються керівником підрозділу ДПС". При цьому патрульний автомобіль повинен бути чітко видно всім учасникам дорожнього руху.

Крім того, співробітники ДАІ більше не будуть видавати довідки про ДТП, які надавалися в страхові компанії для подальших виплат.

Як пояснив раніше начальник Управління дорожньо-патрульної служби, спеціальних заходів і правозастосовчої діяльності Головного управління по забезпеченню безпеки дорожнього руху (ГУОБДД) МВС Росії Олександр Биков, вся необхідна для страхових компаній інформація буде відображатися в "процесуальних документах, таких, як визначення про порушення адміністративного виробництва, протокол про адміністративне правопорушення або постанова у справі адміністративного правопорушення ".

Також в регламенті зазначається, що при зупинці автомобіля співробітнику поліції можна пред'явити як паперовий поліс ОСАГО, так і електронний поліс, який також повинен бути роздрукований на папері.

Згідно з регламентом, водії більше не будуть самостійно повертатися до своїх автомобілів після пройденого на стаціонарних постах медобстеження. За словами Бикова, "якщо медобстеження відбувалося на стаціонарному посту, куди водій був доставлений, і водій визнаний тверезим, то співробітник ДІБДР зобов'язаний повернути його до автомобіля.

Він також розповів, як з 20 жовтня буде регламентуватися поведінка співробітників ДАІ.

"Дискусію викликала норма, що стосується заборони куріння при розмові з учасниками дорожнього руху. В остаточній редакції ця норма була виключена. Але це не означає, що співробітник може при спілкуванні з учасниками дорожнього руху курити і диміти їм в обличчя", - сказав представник ГИБДД.

Він розповів, що співробітники ДПС в розмові з учасниками дорожнього руху повинні бути ввічливими, тактовними, звертатися на "Ви", проявляти спокій і витримку, свої вимоги і зауваження викладати в переконливій і зрозумілій формі, виключаючи можливість помилкового і двоякого їх розуміння.

З тексту регламенту була виключена норма, яка зобов'язує співробітників ДПС не перешкоджати зйомці їх на відеокамеру, проте Биков підкреслив, що це не означає заборони на цю зйомку. За його словами, рішення про виключення цієї норми "обумовлено вичерпним переліком обов'язків, покладених на поліцію, передбачених законом" Про поліцію ".

"Виняток зазначеної норми не перешкоджає реалізації конституційного права громадян вільно збирати, зберігати інформацію будь-яким законним способом", - підкреслив він.

Новости