• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Дрібні штрафи ГИБДД почнуть списувати з рахунків росіян автоматично

Нововведення торкнеться мільйонів автовласників

У Росії вже в наступному році може заробити процедура спрощеного стягнення штрафів за порушення правил дорожнього руху, які були зафіксовані камерами. Передбачається, що суми до 3 тисяч рублів будуть списуватися з рахунків росіян автоматично без участі судових приставів.

Передбачається, що суми до 3 тисяч рублів будуть списуватися з рахунків росіян автоматично без участі судових приставів

фото: Геннадій Черкасов

Такі заходи передбачені в новій редакції закону «Про виконавче провадження», пише « Коммерсант ».

Зараз в разі несплати штрафу протягом 70 днів з моменту винесення постанови Державтоінспекція направляє матеріали справи в ФССП (Федеральна служба судових приставів), яка заводить виконавче провадження.

Боржника повідомляють листом, після отримання якого в нього залишається 5 днів на погашення. Потім пристави запускають процедуру стягнення, включаючи в суму виконавчий збір в розмірі не менше однієї тисячі рублів.

Нововведення вводять нову процедуру, в рамках якої збором штрафів до 3 тисяч рублів будуть займатися не судові пристави, а спеціальні «посадові особи» в центральному апараті ФССП.

Передбачається, що вони будуть посилати боржникам лист з вимогою сплатити штраф без порушення виконавчого провадження. Також розглядається варіант електронного повідомлення за допомогою SMS або сервісу держпослуг.

Одночасно ФССП запросить у банків інформацію «номерах рахунків боржника, кількості та рух грошових коштів в рублях і іноземній валюті по ним». Через два дні після отримання повідомлення боржником ФССП направить в банк документ про списання коштів.

Відзначається, що реформа повинна знизити навантаження на судових приставів. Тільки за 9 місяців цього року ФССП отримала від ГИБДД майже 15 млн постанов, в половині випадків - це штрафи до 3 тисяч рублів.

Новости