• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Виховання дитини - вся правда про роль няні

У свіжому блозі # родітьіполюбіть автор і молода мама Тетяна Солодка-Жданенко, яка пропрацювала кілька років нянею в елітних сім'ях Європи, розповість, чому усвідомлено відмовилася від подібних послуг і допомоги у вихованні своєї дитини. Читайте про зворотний бік медалі і усвідомленому батьківстві! У свіжому блозі # родітьіполюбіть автор і молода мама Тетяна Солодка-Жданенко, яка пропрацювала кілька років нянею в елітних сім'ях Європи, розповість, чому усвідомлено відмовилася від подібних послуг і допомоги у вихованні своєї дитини

Джерело: Instagram @sol_tiana

Я пам'ятаю, як народилася дочка і багато знайомих, у яких вже були діти говорила нам: «Ну, ось готуйтеся! Ви точно зійде з розуму без няні ». Одні аргументували це тим, що нам буде важко впоратися одним, інші, що дитина до нас звикне і не захоче потім нікуди відпускати, або, що дочка вплине на наші з чоловіком стосунки, і вони можуть дати тріщину ... Було ще море історій і застережень, але ми все ж вирішили ризикнути. За підсумком, ні краплі не шкодуємо.

Тетяна Солодка - Жданенко

@sol_tiana 🔸 Mama blog / Щиро про главном🔸 🌿мама 🌿спікер 🌿спортсменка 🌿екс-няня в елітних сім'ях Данії

💭💭💭💭💭

Буду чесною, спочатку було дуже складно. Старі звички змінювалися безповоротно на нові, дні були схожі на випробування в грі «Маріо» - але якщо проходили «рівень», щастя зашкалювало. Маленькі перемоги кожного ставали нашими загальними: села - ура! Перший крок зробила, та ще й до тата - юхуу, сказала перше слово «баба» - дивно, але теж радість, від того, що ми почули його першими.

Ми поступово звикали до нової сімейного життя, вчилися один в одного і намагалися налаштувати рутину, щоб хоч якось жити за планом) Дочка росла, мінялася і ми не помітили, як швидко пролетів час. Зараз нам дуже комфортно і весело бути всім разом. За підсумком, дочка нас всіх поміняла і згуртувала ще більше.

Ми обидва виросли разом з нею. Той шлях, досліди Ти, який був пройдений, нагородив мене особисто чоловіком, який відкрився, як прекрасний батько і можете бути впевнені, я зрозуміла наскільки можу бути жіночною і люблячої ... Як можу справлятися самостійно, поки чоловік на роботі, в такій відповідальній справі - вихованні чоловічка! Цей період, як фундамент - він повинен бути закладений міцно, якщо ви хочете побудувати надійний і міцний будинок!

Джерело: Instagram @sol_tiana

💭💭💭💭💭

Не буду таїти, мій досвід няні теж вплинув на наше рішення. Так вийшло, що я була свідком історій різних сімей (за два з половиною роки роботи нянею, я бачила багато подружніх пар і тільки одну, де тато і мама обходилися без помічників, їхні стосунки дуже відрізнялися ... в кращу сторону), які показали мені « темну сторону »наявності няні в родині.

Я зрозуміла, що якщо мама з татом з якихось причин не хочуть або не можуть займатися своєю дитиною - наслідки неминучі. Які саме і чому, спробую пояснити:

⊗ Стрес

Залишати дітей майже на цілий день з нянею, бабусею або відправляти в ясла стало буденністю. Через це у дітей формується голод, їм не вистачає мами, цей голод - один з найстрашніших у світі. Перший час дитина дуже сумує. Він плаче і постійно питає: «А коли мама повернеться? Хочу до мами ». Оскільки дане стан засноване на глибинних почуттях малюка, то ніякі дії, слова або гра запропоновані нянею, не допоможуть йому забути про те, що мами, яка йому зараз так потрібна поруч - немає.

Вони відвернуть його, але лише на якийсь час, а потім все повторюється знову і знову. Щоб приблизно зрозуміти про що я, спробуйте згадати свої статки, коли ви розставилися з коханою людиною ... Дуже боляче, правда? Так і тут. Тільки малюк ще не знає, що робити з цим дивним почуттям і від цього сильно страждає. У цей складний для нього період, няня єдина людина, яка допомагає йому впоратися з переживаннями. І дай Бог, щоб з нянею пощастило і вона з любов'ю, терпінням, турботою ставилася до роздратованому і часто плакав малюкові.

⊕ Прихильність!

Дитина звикає до того, що переважну частину часу з ним перебувати саме няня. Всі веселі і сумні моменти свого маленького всесвіту він проживає разом з нею. Відповідно, його довіру до няні зростає і прихильність теж. У них з'являються свої герої, історії і це призводить до того, що про маму дитина згадує рідше і вже не так болісно. Так як няня знаходиться завжди поруч, він несвідомо починає її копіювати. Повторює її звички, слова, повадки ...

Ця прихильність призводить до того, що думка няні, її поради стають важливіше, ніж ті, які дає мама. Як наслідок, зв'язок між нянею і дитиною міцніє, а з мамою втрачається. Добре, якщо інтереси і погляди на життя у няні збігаються з вашим. В іншому випадку, мамі стане складно довго перебувати на самоті з малюком, його поведінку, слова або раптові істерики в буквальному сенсі можуть виводити її з себе. Вона зривається, а потім відчуває почуття провини за сказане чи зроблене. Прихильність - це той ключик, який допомагає двом розуміти один одного. Якщо вона є - малюк вас чує і слухається, якщо немає - все марно, і крики, і ремінь і будь-які обмеження.

Джерело: Instagram @sol_tiana

⊗ Неминучість

Якщо няня любляча і добра жінка, яка як м'яке ковдру огортає дитини своєю турботою, відноситься до роботи з душею, не дивуйтеся, що в якийсь момент, не спеціально, а просто керуючись своїми почуттями, малюк може назвати її мамою або побіжить за звичкою до неї (а не до вас) з розпростертими від щастя обіймами.

Провини няні в цьому немає. Вона просто добре виконує свої обов'язки і дає малюкові те, що по ідеї повинна давати мама - турботу і ЧАС.

Але частіше зустрічається інший варіант: коли няня ставитися до дитини, як до роботи. Так, дитина буде зовні цілий і ситий, але внутрішньо пригнічений! Тоді психологічні травми, агресивність, відсутність ідеалу і правильного прикладу вилізуть боком в більш усвідомленому віці. Проблема в тому, що зовсім маленька дитина не може розповісти все, як є і поскаржитися на те, що його не влаштовує. А той, який вже може, не завжди стане це робити по ряду причин або просто за звичкою.

З цього, навіщо ризикувати і схрестивши пальці сподіватися, а раптом саме нас пронесе, якщо зв'язок між мамою і дитиною не оспоримая і природна. Так, бути поруч з малям на початку його шляху - дуже відповідально ... і складно, але у життя без нянь теж море плюсів. Запевняю, ніщо так не перетворює жінку, як материнство - яке я б назвала найкращим тренінгом особистісного росту з можливих.

💭💭💭💭💭

Мені згадалися слова з к / ф «Щоденник няні»: «Людині, щоб по справжньому зрозуміти свій світ, потрібно повністю зануритися в чужий - незнайомий», погодьтеся, материнство як ніби створено саме для цього. Якщо прочитавши цей пост, ви зважилися виховувати малюка самостійно, як це робили ми, можливо, мої поради, які я сформувала за період роботи з дітьми та материнства, будуть вам корисні:

 • Готуйтеся до появи малюка за довго до його народження: наприклад, налагодьте відносини з близькими людьми, якщо вони вас не влаштовують, підготуйтеся фінансово.
 • Звикайте до думки, що у вас вийти впоратися без чиєї-небудь допомоги і найближчі 2-3 роки будуть присвячені переважно сім'ї. Дайте дитині «насититься» мамою і татом.
 • Навчіться розставляти пріоритети.
 • Читайте багато літератури про виховання дітей і про те, які зміни можуть прийти в сім'ю разом з дитиною, щоб бути до них готовою.
 • Спілкуйтеся з чоловіком, намагайтеся робити все разом і спільно - це об'єднує.
 • Відмовтеся від контролю! Вчіться гнучкості і самоорганізації.
 • Якщо це можливо, знайдіть помічницю по будинку, яка звільнить вам руки від збирання і домашньої роботи (НЕ няню, яка звільнить вас від дитини;));
 • Будьте з малюком хоча б до того віку, коли він почне розмовляти. Вам буде простіше з ним домовитися, а малюкові легше відпустити маму у справах залишаючись, наприклад, в садку.
 • Не порівнюйте. Ставтеся до своєї дитини як до унікальної особистості з індивідуальними якостями. Тоді у вас не буде бажання відповідати комусь або чомусь (коли заговорить, коли піде на горщик, коли сяде, скаже перше слово - у всіх по різному).

Джерело: Instagram @sol_tiana

Я розумію, що всі ми різні з різними думками і цінностями, але дещо нас таки об'єднує, якщо ви спробуєте або хоча б на секунду спробуєте уявити себе через 10 - 20 років, то я більш ніж впевнена, що ваші діти і сім'я будуть вам куди важливіше всього іншого. Чи не так? Особисто для мене, життя без нянь виявилася дуже цікавою. Часом важкої, виснажливою, але цікавою, і якщо ви це випробування гідно пройдете, то натомість отримаєте сім'ю з міцними стінами і міцним фундаментом.

Тетяна Солодка - Жданенко автор блогу про виховання дітей # родітьіполюбіть

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Він плаче і постійно питає: «А коли мама повернеться?
Дуже боляче, правда?
Чи не так?
Новости