• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Xiaomi Aqara - розумний вимикач, який вважає електрику (з нульовою лінією)

Доброго всім часу доби. Відносно недавно мені прийшов розумний вимикач Xiaomi Aqara, замовлений мною на сайті GearBest . При покупці вимикача вибір припав саме на цю торговельну площадку, так як саме тут на них найнижчі ціни на відміну від AliExpress , Наприклад.

Купував тут - Xiaomi Aqara (c нульовою лінією) - Xiaomi Aqara (без нульової лінії)

До речі про економії при покупках на Gearbest я записав відео, де на своєму прикладі наочно показав, як і на чому можна заощадити. Раджу його подивитися на дозвіллі, якщо буде час.

Ну а зараз перейдемо до огляду безпосередньо самого вимикача. Коли я його замовляв, на жаль, не знав, що він має нульову лінію. Звідси в общем-то і його невисока ціна на відміну від іншої моделі. Як вже напевно багато хто знає вимикачі Xiaomi Aqara з нульовою лінією не можуть бути умовою сценарію. Тобто не можуть взаємодіяти з датчиками і шлюзом від розумного будинку і ставати, наприклад, виконавцем сцени. Вимикач, який має нульову лінію може виступати тільки в якості дії, а саме включати і вимикати світло скажімо за таймером або віддалено зі смартфону. Також Xiaomi впровадила в нього функцію можливості моніторингу споживаної електроенергії. Що не можна сказати про другий моделі, у якій нульова лінія відсутня. Зате вимикачі без нуля вільно монтується при наявності тільки фази на розрив (це два дроти, які стирчать у Вас зі склянки), як правило, якщо ви живете в будинках, де нульова лінія загальна. Це швидше за все вдома більш-менш старі, як у мене, наприклад. Також вимикачі без нульової лінії можуть виступати в якості умови для роботи сценарію. Простим прикладом може служити взаємодія точкових датчиків відкриття і закриття дверей, шлюзу для розумного будинку і вимикача Xiaomi Aqara , Де виконавчим пристроєм буде якраз-таки вимикач без нульової лінії. Так при створенні відповідної сцени, при відкриванні дверей і розмикання датчика, буде загорятися світло у вашій кімнаті, при цьому можна задати певний період часу, в який буде спрацьовувати даний сценарій, наприклад вечір.

Доброго всім часу доби

В іншому це буде темою для наступного огляду, коли мені прийде вимикач без нульової лінії. А зараз поговоримо про вимикачі, який прийшов мені. Зовні вони абсолютно нічим не відрізняються за винятком зворотного боку.

Коробка як зазвичай виконана в мінімалістичному стилі з використанням білого лаконічного картону. Передня сторона не особливо відрізняється наявністю великої інформативності.

А ззаду можна побачити усіма звичні характеристики пристрою: діапазон робочих температур, протоколи, за якими працює даний пристрій wi-fi і zigbee (тобто необхідна наявність шлюзу), штрих код, найменування моделей і так далі. Рік випуску речі вказано внизу на штрих-коді.

Рік випуску речі вказано внизу на штрих-коді

Відкриваємо коробку і відео усіма знайомі мануал по використанню пристрою.

Відкриваємо коробку і відео усіма знайомі мануал по використанню пристрою

Мануал як зазвичай не може похвалитися великою кількістю російськомовних фраз і виразів, однак, наявність ілюстрацій робить його більш менш інформативним. Ну і звичайно ж QR-код для скачування програми Xiaomi Mi Home теж є.

Ну і звичайно ж QR-код для скачування програми Xiaomi Mi Home теж є

Комплектація коробки небагата і вдає із себе сам вимикач два болта, мануал і ванночку, в якій все це знаходиться.

Комплектація коробки небагата і вдає із себе сам вимикач два болта, мануал і ванночку, в якій все це знаходиться

Весь вимикач представляє з себе одну велику однопозиційна кнопку, яка при натисканні отщёлківается в зворотне положення. Колір білий і дуже лаконічний, проте, мені подобається більше чорні вимикачі, яких Xiaomi поки не робить.

Колір білий і дуже лаконічний, проте, мені подобається більше чорні вимикачі, яких Xiaomi поки не робить

На бічній грані вимикача знаходиться логотип моделі пристрою Aqara, ну або як прийнято називати дочірньої компанії Xiaomi.

На бічній грані вимикача знаходиться логотип моделі пристрою Aqara, ну або як прийнято називати дочірньої компанії Xiaomi

Зі зворотного боку знаходиться три гнізда, в які вставляються проводка. Тут ми бачимо дві лінії і 0, який обов'язковий до підключення. Ще раз нагадаю, що за відсутності 0 вимикач не виконуватиме ніяких функцій навіть включати і вимикати світло у Вашій кімнаті, не кажучи вже про розумних його здібностях. Пов'язано це з тим, що вимикач не фізичний, а логічний і за змикання фази відповідає реле, яке встановлено в ньому.

Пов'язано це з тим, що вимикач не фізичний, а логічний і за змикання фази відповідає реле, яке встановлено в ньому

На нижній межі вимикача розташувалися два отвори, через які світять маленькі світлодіоди. Також внизу є два гнізда, для зняття кришки вимикача або самої кнопки вимикача, під монтаж.

Також внизу є два гнізда, для зняття кришки вимикача або самої кнопки вимикача, під монтаж

А ось таким чином виглядає вимикач в розібраному стані.

А ось таким чином виглядає вимикач в розібраному стані

Монтажна частина вимикача має квадратний розміри, тому для даного вимикача потрібна квадратна коробка, таку можна в принципі знайти на AliExpress , Якщо ви робите в кімнаті або квартирі ремонт.

Монтажна частина вимикача має квадратний розміри, тому для даного вимикача потрібна квадратна коробка, таку можна в принципі знайти на   AliExpress   , Якщо ви робите в кімнаті або квартирі ремонт

Монтажна коробка 86 * 86 мм - тут

Я ж, як і багато, монтажну коробку не використав, а розширив вже наявне круглий отвір в стіні під більш-менш стерпний квадрат. Для цього до речі дуже непогано підійде Бокоріз, який також можна придбати на AliExpress .

Для цього до речі дуже непогано підійде Бокоріз, який також можна придбати на   AliExpress

Свердло-Бокоріз для монтажу - тут

Я ж мучився з зубилом і перфоратором.

Подальшу інформації я пропоную Вам витягти з невеликого відео огляду цього вимикача. На цьому хотів би закінчити написання даної публікації і попросити Вас підписатися на мій канал на YouTube і поставити лайк під цим відео, якщо воно виявилася Вам корисною або просто сподобалася.

Дякуємо за увагу.

ТОП 10 смартфонів від Xiaomi, про які могли не знати

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 15

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 14

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 13

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 12

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 11

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 10

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 9

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 8

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 7

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 6

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 5

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 4

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 3

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 2

Топ 10 новинок від Xiaomi, про які 100% не знали / частина 1

Топ 10 Xiaomi пристроїв для розумного будинку

Новости