• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Кредитна лінія, відновлювальна і невідновлювальна кредитна лінія - Все про гроші і бізнес, кредити і фінанси, страхування і ринки, форекс і інвестування

У наших співвітчизників, так само як і в зарубіжних країнах, уже давно з'явилася можливість вибору різноманітних кредитних продуктів . При цьому у кожної людини завжди є можливість підібрати саме таку лінію кредитування, яка найбільш чітко задовольняє ряду його основних вимог.

Останнім часом все більшою популярністю серед різних верств населення, став користуватися такий вид позики, як відкриття кредитної лінії. На відміну від звичного, класичного кредитування ( подивитися пропозиції банків ), Оформлення кредитної лінії передбачає можливість використання позикових коштів саме тоді, коли це необхідно позичальникові, при цьому відсоток виплачується лише з тієї суми, яка фактично вже була використана (витрачена).

Таким чином, кажучи юридичною мовою, кредитна лінія - це письмова контрактна угода між кредитною установою та кредитоотримувачем, згідно з яким, кредитор надає позичальникові протягом встановленого часу кредит в розмірах заздалегідь узгодженої суми, тобто ліміту. При цьому отримувач кредиту має можливість отримувати банківські позики за кредитною лінією неодноразово, а банк, в свою чергу, оформляє на свого клієнта лінію кредиту з встановленим грошовим лімітом, більш якого позичальник уже не зможе витратити.
При оформленні угоди кредитної лінії завжди враховуються дві основні умови:

- визначається ліміт видачі грошових коштів, тобто, це загальна сума боргу, яку кредитна організація може надати своєму клієнтові на весь термін дії договору кредитної лінії;

- і встановлюється чіткий ліміт заборгованості , Тобто позичальник отримує максимально можливу позичку, при своєчасному погашенні якої, він має можливість знову користуватися кредитними коштами.

Також необхідно врахувати, що банк може відмовити в оформленні кредитної лінії з певних причин.

Головні переваги оформлення банківської кредитної лінії полягають в наступному:

- для того щоб укласти договір з банком досить надати один раз пакет необхідних документів. Тому немає необхідності постійно збирати стоси паперів, щоб отримати необхідну суму;

- у позичальника є відмінна можливість неодноразового використання отриманих при відкритті лінії грошових коштів в межах заздалегідь встановленого ліміту;

- отримувач кредиту сам для себе вирішує, яку суму позики для нього буде краще за все взяти, природно, в рамках укладеного договору;

- є можливість взяти позику в іноземній валюті;

- отримувач кредиту може користуватися наданими позикою в будь-яких кількостях, в межах максимального ліміту кредитної лінії, встановленого банком;

- позику можна погашати не тільки за весь період відразу, але і на встановлену в договорі дату;

- виплата відсотків здійснюється тільки з тієї грошової суми, яка вже була використана і витрачена.

У наших співвітчизників, так само як і в зарубіжних країнах, уже давно з'явилася можливість вибору   різноманітних кредитних продуктів

Однак у кредитних ліній є кілька недоліків, про які не можна не згадати:

- в тому випадку, якщо позичальник не встиг витратити всю суму позикових коштів у строки і в розмірі встановленого ліміту лінії, кредитна установа може накласти на нього деякі санкції, наприклад, пеню;

- оформити продовження вже відкритої лінії можна лише тоді, коли у позичальника буде повністю погашений його борг перед банком і в тому випадку, якщо на його рахунку буде відсутня негативний баланс.

Більшість сучасних фінансово-кредитних установ надає клієнтам, у яких хороша кредитна історія , Два види відкриття кредитних ліній: поновлюваний і не поновлюваний позику. При цьому кожен з цих видів має свої суттєві відмінності.
Отже, відновлювальна кредитна лінія вважається одним із самих улюблених типів кредитування серед величезної кількості позичальників. Обумовлено це тим, що відкриття відновлювальної лінії передбачає для позичальника більш цікаві можливості, а саме: можна неодноразово користуватися позиковими коштами в рамках передбаченого договором ліміту.

Більш того, терміни, на які можна оформити поновлювану кредитну лінію можуть досягати трьох років, мінімум - від одного року. Позичальник може використовувати кредитну суму на свій розсуд, тобто, не витрачати її всю відразу за один захід, а робити це періодично по мірі необхідності.
Відсотки, які доведеться платити по відновлювальної лінії кредитування, будуть нараховуватися лише на ту суму грошей, яка була витрачена кредитоотримувачем. Але не варто забувати і про суму основного боргу, яку також доведеться сплачувати щомісяця.

І що найцікавіше - ту суму головного боргу, яку вніс на рахунок позичальник, він може використовувати знову. Тобто, наприклад, якщо позичальник в поточному місяці сплатить свій основний борг в розмірі тисячі рублів, то він отримає унікальну можливість знову використовувати цю ж тисячу за своїм бажанням. І так до тих пір, поки відновлювальна кредитна лінія буде відкрита.
Інша справа, невідновлювальна кредитна лінія, яка по суті, має велику схожість зі звичними нам споживчими позиками . Суть полягає саме в тому, що в угоді з банком заздалегідь обумовлюються всі умови використання кредитного ліміту по лінії: загальні терміни виплати позичальником траншу (виплати) та його розміри. При цьому абсолютно не має значення той факт, наскільки швидко буде погашений банківський борг. Тому невідновлювальна кредитна лінія найбільше буде вигідна тим кредитоотримувача, які періодично потребують порівняно невеликих грошових коштах або при використанні цільового кредитування.

При цьому позичальник завжди повинен бути впевнений в тому, що кредитна установа, в міру необхідності, надасть позичальникові новий транш. Як тільки отримувач кредиту використовує всі можливі транші, а ліміт буде повністю вичерпано, йому належить почати повернення боргу на рахунок банку.

У будь-якому випадку, перед тим як прийняти рішення про оформлення тієї чи іншої кредитної лінії, потрібно розрахувати, наскільки вона буде вигідна і чи не простіше буде скористатися іншим кредитним продуктом.

далі: Як оформити заявку на кредит онлайн?

Новости